Czy rolowanie jest kosztem?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
bobmel
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2016, 12:17

Czy rolowanie jest kosztem?

Nieprzeczytany post autor: bobmel »

Witam

Mam takie proste pytanie:

Czy rolowanie należy uznać za koszt?

Dopiero zaczynam przygodę z forexem i pojawiła mi się minusowy swap podczas rolowania i nie wiem co to jest.

Grzegorz

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Czy rolowanie jest kosztem?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie do końca. Swap jest kosztem - lub raczej może nim być w zależności od rodzaju transakcji (zazwyczaj np. dla jednej strony jest dodatni, dla drugiej ujemny).

Rolowanie to przeniesienie serii kontraktu na kolejną. Kontrakty mogą mieć różnicę w kwotowaniach i właśnie ta różnica jest doliczana w swapie. Tyle, że jeśli np. dostaniesz -100 PLN w swapie to w praktyce tyle samo powinieneś mieć więcej w bilansie otwartej pozycji -> więc wychodzi na jedno.

Nie wiem czy wystarczająco jasno to przedstawiłem... :D
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jackub

Re: Czy rolowanie jest kosztem?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

bobmel pisze:Witam

Mam takie proste pytanie:

Czy rolowanie należy uznać za koszt?

Dopiero zaczynam przygodę z forexem i pojawiła mi się minusowy swap podczas rolowania i nie wiem co to jest.

Grzegorz
To jest dodatkowy koszt jak jest ujemny albo dodatkowy zysk jak jest dodatni

bobmel
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2016, 12:17

Re: Czy rolowanie jest kosztem?

Nieprzeczytany post autor: bobmel »

Tyle, że jeśli np. dostaniesz -100 PLN w swapie to w praktyce tyle samo powinieneś mieć więcej w bilansie otwartej pozycji -> więc wychodzi na jedno.
Właśnie miałem taką sytuację. Kurs nagle wzrósł ale za to pojawił się ten minusowy swap (miałem długą pozycję).

Planuję utrzymywać inwestycję długoterminowo (perspektywa roku albo jak się da to i dłużej) i zastanawiam się czy muszę zwracać uwagę na te rolowania i wysokość pozycji swap?

Jeżeli swap jest uwzględniony w aktualnej cenie to mogę się nim nie przejmować?

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Czy rolowanie jest kosztem?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Moim skromnym zdaniem tak ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

bobmel
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2016, 12:17

Re: Czy rolowanie jest kosztem?

Nieprzeczytany post autor: bobmel »

Dla testów otworzyłem zlecenie na 0.01 lota i zostawię na dość długi czas. Zobaczę jakie będą końcowe wnioski.

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Czy rolowanie jest kosztem?

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

bobmel pisze:

Planuję utrzymywać inwestycję długoterminowo (perspektywa roku albo jak się da to i dłużej) i zastanawiam się czy muszę zwracać uwagę na te rolowania i wysokość pozycji swap?

Jeżeli swap jest uwzględniony w aktualnej cenie to mogę się nim nie przejmować?
Jak zwykle zależy ;)

Tzn. Jeśli np inwestuję na długo w cfd na volatility index najczęsciej nazywany na platformach VIX, jednocześnie rolowanie jest tam co miesiąc a kolejne kontrakty otwierają się po wyższej cenie niż zamykające się to tak jakby cena stawała się coraz wyższa co zmniejsza potencjalne zyski ale i zwiększa ryzyko SO jeśli nie mamy odpowiednio wysokiego depo. Przykład podaje VIX'a bo ma czesto rolowania i osobiście interesuje mnie ten instrument pod kątem przyszlych podwyżek stopy procentowej przez FED. Jestem trochę zmęczony i mogłem się coś pomylić, ale wydaje mi się, że w miarę wiadomo o co mi chodzi :wink:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Czy rolowanie jest kosztem?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

bobmel pisze:
Tyle, że jeśli np. dostaniesz -100 PLN w swapie to w praktyce tyle samo powinieneś mieć więcej w bilansie otwartej pozycji -> więc wychodzi na jedno.
Właśnie miałem taką sytuację. Kurs nagle wzrósł ale za to pojawił się ten minusowy swap (miałem długą pozycję).

Planuję utrzymywać inwestycję długoterminowo (perspektywa roku albo jak się da to i dłużej) i zastanawiam się czy muszę zwracać uwagę na te rolowania i wysokość pozycji swap?

Jeżeli swap jest uwzględniony w aktualnej cenie to mogę się nim nie przejmować?
Na długi termin odradzam. Ja kiedyś kupiłem CFD na dołku i trzymałem kilka miesięcy. Te swapy to zabiorą ci większość zysku a straty pogłebią. Po kilku miesiącach cena wróciła do ceny wejścia i miałem kolosalny "-" swap. Lepiej jakiś ETF albo certyfikat.
np coś takiego
http://stooq.pl/q/?s=rcwhtaopen.pl

gustaw.forex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2016, 11:24

Re: Czy rolowanie jest kosztem?

Nieprzeczytany post autor: gustaw.forex »

Rollover lub wymienne opłaty są odsetki zapłacone lub uzyskane przez noc. Można dodać znaczny dodatkowy koszt czy zysk do handlu. Na przykład Załóżmy kupić parę EUR / USD, czyli zakupu i sprzedaży EURO USD. A stopa procentowa dla euro wynosi 4%, natomiast w przypadku USD to jest 2,25%. Więc kupujesz walutę o wyższej stopie procentowej, a tym samym będą zarabiać Rollover 1,75% w skali rocznej. Jednak jeśli chcesz sprzedać EUR / USD na tej samej stopy procentowej będzie ponosić dodatkowe koszty i będą musieli zapłacić rollover z 1,75% na parze.

ODPOWIEDZ