Czy Moody's obniży rating Polski?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Czy Moody's obniży rating Polski?

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Płoć pisze:Wy na prawdę myślicie, że ktoś inwestuje miliardy euro i nie przeprowadza własnych analiz sporządzonych przez własnych analityków? .
A ktoś tak napisał?

Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Re: Czy Moody's obniży rating Polski?

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

właśnie mnie zacytowałeś, powyższe zdanie ja napisałem...

A jak przeczytasz wątek dwa razy powoli na głos to powinieneś zauważyć, do ktorej wypowiedzi piłem... .

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Czy Moody's obniży rating Polski?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tylko jakimś dziwnym trafem obniżenie ratingu momentalnie odbija się na notowaniu waluty kraju którego dotyczy i rentowności obligacji. Przykład chociażby z naszego podwórka. A jeden minister o mało sraaczki nie dostał przed publikacją :)

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Czy Moody's obniży rating Polski?

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Dokładnie, lemingi faszerowane "informacjami" z RepublikaTV i tym podobnych obiektywnych "źródeł" dalej myślą, że ogólnie to jest spoko :D A to, że WIG20 niedawno osiągnął najniższy poziom od 5 lat, a złotówka jest najtańsza od ponad 10 lat, to oczywiście jest wina zagranicznych korporacji i imigrantów :D Nie ma to jak roz*ebać gospodarkę w trochę ponad pół roku :D Ale ważne, że Polaczkowi wejdzie 500 PLN do kieszeni i żyć nie umierać ;)

Reakcje kursu po obniżkach ratingu są widzialne gołym okiem i nie są tą reakcje chwilowe, tylko widać, że mamy do czynienia z pewną tendencją. Mówienie, że ratingi są nieistotne, bo przecież wielkie instytucje przeprowadzają swoje własne analizy to zwykły bull shit, bo te analizy i tak w dużej mierze będą się opierały o to samo co instytucje ratingowe.

ODPOWIEDZ