Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
KENTO666
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2017, 17:01

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: KENTO666 »

JAREK67 pisze:
KENTO666 pisze:
jeśli bilans nie jest zgodny, wskaźnik oznacza go na wykresie w postaci linii.
Co kryje się pod pojęciem "bilans"?
Cała koncepcja opiera się na teorii, że forex jest "rynkiem zerowym", porównuję świece i ich różnice pomiędzy dwoma brokerami. Bilans = różnica między kupującymi, a sprzedającymi. Moim zdaniem błędnym jest rozumowanie, że kupując EURUSD , oznacza to kupowanie Euro i sprzedawanie USD tylko wymienionych walut. Jeśli jedna osoba kupi 1 lot EURUSD, a druga sprzeda 1 lot EURUSD dokładnie w tym samym czasie, to bilans ten NIE JEST równy 0 (nie chodzi mi tu o spread, slippage, itp.)

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

KENTO666 pisze:
JAREK67 pisze:
KENTO666 pisze:
jeśli bilans nie jest zgodny, wskaźnik oznacza go na wykresie w postaci linii.
Co kryje się pod pojęciem "bilans"?
Cała koncepcja opiera się na teorii, że forex jest "rynkiem zerowym", porównuję świece i ich różnice pomiędzy dwoma brokerami. Bilans = różnica między kupującymi, a sprzedającymi. Moim zdaniem błędnym jest rozumowanie, że kupując EURUSD , oznacza to kupowanie Euro i sprzedawanie USD tylko wymienionych walut. Jeśli jedna osoba kupi 1 lot EURUSD, a druga sprzeda 1 lot EURUSD dokładnie w tym samym czasie, to bilans ten NIE JEST równy 0 (nie chodzi mi tu o spread, slippage, itp.)
A jak poznajesz kupujących i sprzedających?

KENTO666
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2017, 17:01

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: KENTO666 »

Witam po przerwie,
GBPJPY dobiło do 100% TP: 140.25. Oczywiście "dzięki" wcześniejszym wyborom w Anglii. Tylko ten level był nie był zbilansowany, i cena pod tym lub innym pretekstem musiała wystrzelić do góry. Uaktualniłem DEMO, które teraz jest podpięte pod konto rzeczywiste. Ten TP był omawiany na początku tego tematu, więc nie ma mowy o zmyślaniu.

Aktualnie mam pozycje długie na AUDCHF 0.7522 i USDCHF 0.9980.

W chwili obecnej pracuję nad długością cyklów, aby zmniejszyć spadek depozytu. Jednak nadal priorytetem jest wyznaczanie TP. Dokładniejsze dane można zebrać od Prime brokerów, ale na razie nie mam do tych danych dostępu.

Życzę pipsów na plusie.

-- Dodano: 20 kwie 2017, 21:25 --

USDCHF TP został zamknięty (0.9980), został tylko AUDCHF, który również na 100% zostanie zamknięty na levelu 0.7522

-- Dodano: 21 kwie 2017, 05:37 --

AUDCHF na levelu 0.7522 również nad ranem został zamknięty,uaktualniłem myfxbook. Czasami publikuję na tradingview swoje pomysły, tu link do ostatniej transakcji audchf :https://www.tradingview.com/chart/AUDCH ... Er-100-tp/.

Jeśli ktoś chce, mogę wysłać mu na priva loginy investora do konta demo mBanku, które będzie ważne jeszcze jakoś 2 miesiące. Z tego konta można kopiować transakcje do swojego mt4 .

-- Dodano: 21 kwie 2017, 10:44 --

EURCAD 100%tp: 1,4490

-- Dodano: 21 kwie 2017, 10:50 --

błąd, TP dla eurcad to 1,4449

-- Dodano: 21 kwie 2017, 14:30 --

eurcad 100% TP właśnie został zamknięy, szczegóły na myfxbook
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem założenia, ale jeżeli zakładasz tu, że standardem jest skończoność wariancji to się mocno zdziwisz.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Powtórzę się z ciekawości.
meylo pisze:Jaki największy zjazd w pipsach zaliczyłeś? Stosujesz SL?
Handlowałem kiedyś czymś podobnym. Niestety cena czasami nie chciała wrócić albo przez długi czas lub odjeżdżała na setki pipsów.
Z perspektywy czasu zauważyłem też, że problemem była głównie zbyt duża pozycja. Choć nawet z odpowiednią pozycją czekanie miesiącami na powrót ceny było bardzo niekomfortowe.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

KENTO666
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2017, 17:01

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: KENTO666 »

Witam. To nie jest skończoność wariacji, modelowałem wariacje w okresie od 08.2014 do 04.2017, jednak nie udało mi się uzyskać zadowalających wyników, po prostu brak powtarzalności. To już wykorzystanie samych MTF fractali daje lepsze rezultaty (dzięki fractalom można odróżnić korekty/trendy z bardzo dużym prawdopodobieństwem.)
Dane od obu brokerów zbierane są do bazy i porównywane ze sobą, jeśli ICH bilans nie jest zgodny, wtedy aktywowany jest level. Co do wariacji - zauważyłem, że istnieje ścisłe powiązanie wysokiej ich koncentracji na górkach /dołkach.

Jeżeli chodzi o automat, to otwiera on pozycje, gdy cena odejdzie o zadany % od dziennego ATR. Zamiast SL aktywowany jest hedge, częściowy lub prawie całkowity. Tak się stało 17.04. Zresztą tego dnia uruchomiłem EA na rachunku rzeczywistym, z którego kopiowane są teraz transakcje na konto demo, do podglądu na myfxbook.

Operuje na danych w zakresie 08.2014-04.2017 i zdaję sobie sprawę, że jest to krótka próbka czasowa. Jeśli system podwoi wielkość zainwestowanego kapitału, wycofam połowę, aby "ryzykować" tylko już na zarobionym.

Pozdrawiam,

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Osobiście uważam, że rynek FOREX nie jest przypadkowy. Przyjmuję za pewnik to co mówi Joe Ross. Rynki są kierowane, przez bardzo dużych graczy

(korporacje, banki i inne instytucje, które swoim kapitałem potrafią ruszyć rynkiem)

,którzy "czyszczą SL'y" detalicznych graczy. Joe Ross uważa, że te instytucje walczą również pomiędzy sobą. To nie jest tak, że wszyscy wielcy gracze czyhają na konta maluczkich.
W sumie ma to sens, bo przecież każdy ciśnie w swoją stronę.

Ale to tylko potwierdza, że FOREX JEST NIEPRZYWIDYWALNY, ALE NIE JEST PRZYPADKOWY.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

ODPOWIEDZ