Czyżby koniec dolara jako światowej waluty ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

chojnak pisze:Nie jestem ani prolewicowy, ani proprawicowy. Nie jestem zwolennikiem UE, Rosji, Chin, Indii czy jakiegokolwiek innego państwa. Ale wyjątkowo drażni mnie, jako mieszkańca średniej wielkości kraju w Europie Wschodniej (złudnie i zakompleksianie zwanej przez mieszkańców tego kraju Europą Środkową) stosunek USA do reszty świata i pazerne żerowanie na innych krajach. A wszystko w obłudnej jak sk_syn otoczce "niesienia wolności i demokracji".

Wolności i demokracji ...
Panowie, tak naprawdę podobne bzdury ustawowe znajdziemy w każdym kraju na całym świecie. A już na pewno w krajach tzw wysoko

rozwiniętych. W krajach tak naprawdę rządzą marionetki wielkich korporacji. Te przekręty które widzimy w tv to tylko wierzchołki gór lodowych. Całą prawdę np. o początkach obecnego kryzysu się utajnia
Panowie naprawdę świetne teksty.Tak niestety dokładnie jest .pozostaje pytanie co zrobić aby coś zmienić w naszym życiu powtarzam w naszym życiu czyli każdego z nas ludzi pracujących uczciwie płacących całe życie wszelkie podatki zus,ofe ike itp.?
Odpowiedż jest prosta popatrzeć co zrobiło prawnie w tej sprawie UK,USA,Szwajcaria,Nowa Zelandia itp.Innej możliwości nie widzę.
Dla niedowiarków odpowiem coś z realnego życia.Byłem świadkiem kłótni pracowników ponieważ jeden miał policzone 120 zł drugi miał policzone 240 zł emerytury i wojna na całego.Teraz uruchomcie swoje szare komórki na maxa i odpowiedzcie sami przed sobą co jesteście w stanie z takimi ludżmi zrobić?.Ja to odbieram w ten sposób że władza żyje w luksusie pensyjki z układów po parę set tysięcy lub parę milionów miesięcznie natomiast nam rzucą po 14 zł-50-200 zł jak kość sworze psów i się zagryzamy o tą kość ponieważ ten ma 240 zł miesiecznie to dlaczego ja mam 120 z0 zł?.Jeżeli ktoś się czuje urażony moim pisaniem to przepraszam niestety tak to odbieram.


Andreas.von.Shick pisze:Jak ktoś wcześniej napisał: Zyjemy w systemie korporacyjnym w którym prywatyzyje się zyski, a nacjonalizuje straty. I... uczestnicząc w forexie czynnie bierzecie udział w budowie tego systemu - taka jest prawda. Nie potępiam tego bo byłbym hipokrytą. Każdy broni się jak może. Jedni poddają się i idą na dno, a inni próbują machać rękami ummoczeni w bagnie po samą szyję myśląc, że dopłyną do jakiegoś brzegu zanim utoną jak reszta. Przed nami w prespektywie lat jest albo rewolucja narodów albo III Wojna Światowa bo po dobroci nikt z tego impasu nie wyjdzie.
Zgoda.Tylko jedno ale.........
Andreas.von.Shick pisze:... uczestnicząc w forexie czynnie bierzecie udział w budowie tego systemu - taka jest prawda.
dodam od siebie i w innych wartościowych rynkach..

Powiem tak nie uczestnicząc na tych rynach na pełnych profesjonalnych zasadach czyli pełny profesjonalizm inwestycyjny oraz podatkowy jesteśmy straceni już na starcie..............niestety.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

zz pisze: Powiem tak nie uczestnicząc na tych rynach na pełnych profesjonalnych zasadach czyli pełny profesjonalizm inwestycyjny oraz podatkowy jesteśmy straceni już na starcie..............niestety
Czytałem Schwagera "Mistrzowie Rynków Kapitałowych". Nie interesowali mnie zarządzający, zwracałem wyłącznie uwagę na ludzi naszego pokroju - spekulujących na własny rachunek własnymi pieniędzmi. Garść ich była, garść jak na wielkość kraju jakim są USA.

Śmietankę na kontraktach oraz walutach robią banki, wielcy spekulanci i potężne fundusze. Dla nich to nie problem, po pierwsze to oni de facto sterują tym rynkiem, tworzą medialne newsy, znają z odpowiednim wyprzedzeniem dane gospodarcze, kierują trendami i decydują kiedy kurs ma odbić czy runąć.

Przypomina mi to grę w trzy karty lub kubki na targu z bandziorami. Wynik oczywisty.

Drobnica jak my zawsze była, jest i będzie przede wszystkim dawcą kapitału. A trafiające się od czasu do czasu seria zyskownych transakcji ma nas utrzymywać w złudnym przeświadczeniu i uzależnieniu od spekulacji. W długim terminie i tak oddamy wszystko z nawiązką.

J.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić.Jeżeli by tak było jak piszesz to nasze pisanie nie miałoby żadnego sensu.Na szczęście tak nie jest.
Sprawa jest prosta jeżeli Masz rzetelną AT widzisz to samo w tej samej sekundzie to co widzą największe banki na świecie.Natomiat wszystko następne stanowi niewyobrażalną trudność .Z tym się zgodzę lecz to nie znaczy że mamy załamywać ręce i nic nie robić.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Zgoda ZZ ale czy jesteś w stanie postawić zlecenie, które zastopuje dalszy ruch ceny? Ano właśnie, ani Ty, ani ja. Widzieć owszem widzimy ale zdecydowanie nie kreujemy tego rynku.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Niestety//albo stety/// nie Masz racji nie ma racji również Schwagera w książce "Mistrzowie Rynków Kapitałowych"

Dam nieskromnie przykład mojej osoby.Gdy laureaci nagrody Nobla zarządzjący największym fundusze hege na świecie oraz największe banki świata ostro grały na papierach USA o długiej krzywej dochodowości ja inwestowałem odwrotnie w dodatku na dżwigni razy 10 //kupa stresu to fakt// na naszych polskich papierach o krótkiej krzywej dochodowości RSTA czy jakoś tak się to nazywało w każdym razie można było nimi handlować bez problemu ponieważ płynność była gigantyczna.No ale do rzeczy jak pamiętasz ten największy fundusz hege świata splajował, banki np.sam UBS stracił ok. 14 mld $ natomiast moja skromna osoba zarobiła dobre pieniądze.Więc przemyśl swoje podejście dla swojego dobra ponieważ nie Masz racjiNatomiast zgodzę się z tym że rynki z roku na rok są trudniejsze natomiast usługi nasze stoją w miejscu więc de fakto się cofamy tak ogólnie to uważam jeden rok więcej to my cofamy się o 2 lata/tak a skrócie/.O sprawach podatkowych które są bardzo ważne nie wspominam ponieważ się na nich nie znam.

Pozdrawiam.

Dodano po 21 minutach:


Ps.jeżeli chodzi o podatki to polecam post Camilusa
//
Przejrzałem kilka wypowiedzi Pana mecenasa Roberta Nogackiego i postanowiłem zacytować kilka z nich:

"Jednakże poza współpracą z klasycznymi rajami podatkowymi istnieje także możliwość tworzenia korzystnych podatków "wehikułów korporacyjnych" w państwach, które nie mają opinii terytoriów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową. Należą do nich m.in. Stany Zjednoczone (stany Delaware i Wyoming), Portugalia (wyspa Madera), Cypr, Luksemburg."
Pan mecenas Robert Nogacki "Raje podatkowe - minimalne podatki, maksymalna poufność"

"W rajach podatkowych nie zakłada się kont, lecz tworzy "wehikuły korporacyjne", takie jak fundacje czy spółki, które służą do przechowywania majątku. Taka fundacja czy spółka stanowi odrębną osobę prawną od swego założyciela, więc jej majątek nie jest wykazywany w jego zeznaniach podatkowych i nie podlega opodatkowaniu w Polsce"
Pan mecenas Robert Nogacki "Kiedy raje trafią do piekła ?"

"Spółka typu LLC stanowi syntezę najlepszych cech spółek kapitałowych i osobowych. Podobnie jak spółka kapitałowa, LLC posiada osobowość prawną niezależną od jej właścicieli; właściciele i menadżerowie nie są osobiście odpowiedzialni za długi i zobowiązania spółki"
Pan mecenas Robert Nogacki "Delaware - rejestracja spółek"

Z powyższych wypowiedzi można wywnioskować, że taką spółką, która jest tzw. "wehikułem korporacyjnym" jest spółka LLC, którą można zarejestrować w Delaware w Stanach Zjednoczonych. Jeśli źle zrozumiałem, to proszę mnie poprawić.////

Pozdro.

Dodano po 2 minutach:



Ps. dokładnie znajdziesz to w/// Firma w Delaware, poszukiwanie infromacji////
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Oj będzie się działo.....
Jak kiedyś przewidziałem myślę że to jest pierwszy wstęp do powstania wspólnej waluty azjatyckiej o nazwie roboczej azjan......

http://waluty.wp.pl/kat,50010,title,Chi ... caid=1a602

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

My mamy fajną walutę ZŁOTY moja propozycja dla Belki wprowadzić jedną wspólna walutę światową GOLD i z głowy Niech surowiec gold zastanawia się czy nie zmienić nazwy na super eurodolar.Bez sensu te gatki o nowych nominałach w kółko to samo na tym forum.Działa to usypiająco :zzz:

ODPOWIEDZ