Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
openinvestment
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 26 kwie 2014, 13:24

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: openinvestment »

Obok rodzimy kryminalistów, do winy i oszukiwania inwestorów przyznają się zagraniczne banki/domy maklerskie, np.: UBS, JPMorgan, CItigroup. Ciekawe kiedy dołączy do nich Saxo.

http://www.reuters.com/article/2015/05/ ... CQ20150520

NaviF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 07 lut 2015, 00:17

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: NaviF »

Dobre. Pokazuje tylko jedno, że z uczciwością "dostarczycieli płynności" nie jest tak proklincko jak powszechnie roztaczany jest obraz "łatwej" gotówki. Dzięki za poświęcony czas na szperanie różnych takich nwesów. Zawsze się to może przydać.
Pozdrowienia

Sobiesław
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2015, 12:29

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Sobiesław »

Mirandola pisze: Zastanawiam się czy ktoś normalny może założyć teraz konto real w Aliorze, Mbanku, Bossie...


Co do Aliora ostatnio rozmawiałem z jednym z ich "kompetentnych ludzi" i usłyszałem że używanie EA 'chyba jest przestępstwem' a jak zapytałem o scalping to jak by w m*rde dostał, taką minę zrobił..

Sanczez
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 10 mar 2015, 10:33

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Sanczez »

Jak broker nie pozwala skalpować, to pewne jak 2x2=4 że gra nieczysto ;)

ofiarasaxo
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2015, 18:28

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: ofiarasaxo »

Mirandola pisze:Tzn z jakimi? I gdzie są ci co byli tak oburzeni i chcieli składać pozwy zbiorowe? A tak w ogóle. Ile osób napisało coś do KNF lub UOKIK? Bo obstawiam, że niewielu. Pewnie większość bała się,że gdy to zrobi broker będzie bezlitosny a bez tego być może "łaskawie się zlituje".
odnośnie tego postu; pisałem ja i moi poszkodowani znajomi do knf , w sprawie tms i saxo ; jesli chodzi o tms udawali, że coś robią , ale efektów nie widzę, jeśli chodzi o saxo olali zupełnie;odpowiedzieli w kilku zdaniach , że duński bank ich nie interesuje; a to że oszukuje polskich klientów też ich nie interesuje;
co do uokik to złożone są pisma w sprawie uznania części zapisów z umowy tms za abuzywne- sprawa w trakcie;
Co do tms , rzekomych debetów itd wydaje mi sie że po tym jak uznali reklamację jednego z klientów i zaakceptowali cenę z bloomberga jest juz pozamiatane; nie słyszałem żeby komuś proces wytoczyli o zapłatę; zresztą inni brokerzy tez; myslę , że nie mają pomysłu jak udowodnić w sądzie że im się ta zapłata należy :D
przy okazji mam prośbę - potrzebowałbym dane , wykresy kursu EUR/CHF z feralnego dnia z okresu 9.30 -9.40 GMT. Z tylu źródeł ile się da. Mam z bloomberga , ale przydało by się więcej; wykresy z platform też byłyby ok.

fxwał
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2015, 22:29

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: fxwał »

Witam,

śledzę forum od jakiegoś czasu. Jestem klientem TMS (TMS Pro), mój stop wszedł po 1,1960 na eurchf, o 9:30:49 GMT, później został zrekwotowany na 1,13.
W reklamacji podniosłem kwestię różnego potraktowania klientów, kurs 0,9625 dla wszystkich transakcji 9:30 - 9:40 GMT (oczywiste przełożenie kursów saxo) i mój kurs 1,13 dla transakcji zawartej po 9:30 GMT.
Odpowiedź na reklamację rzekomo dostałem przez e-mail trzydziestego dnia od daty złożenia reklamacji (30 dniowy okres odpowiedzi na reklamacje w regulaminie tms), e-mail faktycznie do mnie nie dotarł. W dosłanym już pocztą tradycyjną piśmie TMS cytuje własną treść odpowiedzi na reklamację i załącza pismo uzupełniające. W odpowiedzi na reklamację TMS informuje: kursy są różne, ponieważ platformy tms pro i tms direct mają różnych dostawców płynności. Ciekawsze jest pismo uzupełniające, w którym inny pracownik TMS informuje mnie, że TMS w celu zabezpieczenia mojej pozycji musiał dokonać analogicznej transakcji u swojego dostawcy płynności, którym jest ... Saxo Bank A/S.

Wszyscy, którym zrekwotowano kursy na 0,9625 mają więc mocny argument, że jest gość, którego transakcja weszła po 9:30 GMT.
Wszystko jest na piśmie.

Powodzenia.

openinvestment
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 26 kwie 2014, 13:24

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: openinvestment »

@fxwał
Dziękujemy za podzielenie się tym faktem. To bardzo cenna informacja i dowód.

fxwał
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2015, 22:29

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: fxwał »

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz.
Poprosiłem o szczegółowe informacje w związku ze zmianą kursu zawartej transakcji i wykaz transakcji przeprowadzonych przez TMS w związku z moją pozycją i dostałem... wyciąg z mojego konta :lol:

nulka
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2015, 11:35

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: nulka »

TMS prowadzi teraz bardzo intensywną akcję promocyjną: jakieś konto pokazowe prowadzą jego analitycy, wysyłanie smsów z parametrami otwartych pozycji itp.

przemolb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 20 sty 2015, 09:05

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: przemolb »

fxwał pisze:Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz.
Poprosiłem o szczegółowe informacje w związku ze zmianą kursu zawartej transakcji i wykaz transakcji przeprowadzonych przez TMS w związku z moją pozycją i dostałem... wyciąg z mojego konta :lol:

dokładnie dostaje to samo a teraz moje biuro już chyba nie wie jak odpowiadać na moje pytania i mam się kontaktować z ich radca prawnym ( gdzie w moim wypadku zamknęli notowania mówiąc raz ze saxo im zamknęło a potem piszą o zmienności cenowej 40 % gdzie powołuje sie na list z KNF ze w takich przypadkach mam prawo do odstąpienia od umowy a piszą mi ze wyrywam słowa z kontekstu

"Podsumowując, należy podkreślić, iż w ocenie Urzędu, nie jest dopuszczalne ograniczanie odpowiedzialności firmy inwestycyjnej za nienależyte wykonanie zlecenia, z powołaniem się na błędy podmiotów zewnętrznych..."

„Mając na względzie w/w kontekst oraz wobec potrzeby zagwarantowania symetrii uprawnień dla każdej ze stron transakcji, każda z nich (zarówno firma inwestycyjna jak i klient) powinna mieć prawo od odstąpienia od zawartych transakcji w takich samych okolicznościach faktycznych i na takich samych warunkach"

ODPOWIEDZ