Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Emerald FX
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2015, 22:45

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: Emerald FX »

DanielFX pisze:Dane pobrane z kont live - zczytane z OHLC Daily Chart MT4:

Nazwa brokera, EURCHF (lowest), USDCHF (lowest)

AlpariUK SpreadBetting, 0.9807, 0.83421
AxiTrader, 1.00469, 0.83956
FinFX, 1.01326, 0.87426
Forex.com, 1.0234, 0.8749
FXChoice, 1.00862, 0.85543
FXCM, 1.02343, 0.87344
FXPrimus, 0.9873, 0.7765
FxPro, 0.75641, 0.74322
GlobalPrime, 1.00781, 0.84063
GoMarkets, 0.70169, 0.30686
ICMarkets, 0.74549, 0.0646
IG, 0.85631, 0.87395
Oanda, 1.01968, 0.86681
Pepperstone, 0.83743, 0.71137
Swissquote, 1.02389, 0.76215
ThinkForex, 0.91446, 0.78049
Tickmill (ex Armada Markets), 1.00945, 0.82465
Witaj Daniel,

Skąd wziąłeś te kwotowania? Masz live accounts u wszystkich tych brokerów?
Ja mam w CMS (które należy do forex.com) i low na dzień 15.01.2015 mam duże wyższe niż to co podałeś przy forex.com. U mnie na VT Trader było: L=0,97079
Będę wdzięczny jeżeli zechcesz pomóc mi w ustaleniu kwotowań u różnych brokerów w dniu 15.01.2015
Pozdrawiam
Emerald FX

bolek_i_lolek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2015, 13:58

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: bolek_i_lolek »

MarioDM pisze:Kilka osób narzekało na TMS. Zakładam, że każda z nich złożyla reklamacje.
I tu moje pytanie:
Czy ktoś już otrzymał odpowiedź z TMS (GO4X) na reklamację ? Z tego co wiem chyba nikomu jak dotąd nie odpowiedzieli.
Niby mają miesiąc, ale zostało im już max tydzień.
Ja dostałem odpowiedź na reklamację dziś rano. Przyszła pocztą polską za potwierdzeniem odbioru. Reklamacja została rozpatrzona negatywnie. W odpowiedzi TMS powołuje się na kilka punktów z regulamiu i tłumaczy zasady działania instrumentów z dźwignią. Aha, i że powinienem był brać pod uwagę maksymalną stratę w wysokości ..... (tu podana wartość zajętych pozycji). No tak, gdyby nagle strefa euro wyparowała, a Szwajcaria została straciłbym tyle. Więc powinienem się cieszyć że CHF się umocnił do EUR tylko o 20%. Brak jakichkolwiek wyjaśnień dotyczących kalkulacji tej ich śmiesznej średniej ważonej ceny po której dokonali korekty (0,9625).
Ostatnio zmieniony 11 lut 2015, 13:27 przez bolek_i_lolek, łącznie zmieniany 1 raz.

czarny.czwartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2015, 17:00

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: czarny.czwartek »

czarny.czwartek pisze:http://www.marketwatch.com/story/danish ... -09?page=2

"With Fixed Spreads from Saxo Bank, you don't have to wonder what price you'll pay to trade FX". 8)

-- 10 lut 2015, 00:31 --

http://sbcug.yolasite.com/ - strona dla klientów Saxo
Historia lubi się powtarzać...
http://ireport.cnn.com/docs/DOC-437945

In April 2010, a Portuguese financial institution accused Saxo Bank of manipulating stock and currency prices, claiming it lost 10 million euros.

In May, a Lebanese investor said his company had lost DKK 20 million in four months because of unstable pricing and error interruptions on the SaxoTrader. Saxo Bank rejected that errors are a common thing and claimed that the SaxoTrader has an uptime of 100%.

J. Korsoe Jensen, Attorney at Law for Saxo, issued lawsuits against the two former clients in June 2010, for false accusations.

The new Chairman of the Board of Saxo Bank, Kurt Larsen, admitted to Berlingske Tidende that the lawsuits filed against the two former clients were indeed very unusual measures. However, he also said:

"We have tried, but have not been successful in gaining clients authorisation to respond to the accusations they have made against us. Therefore, we had to react, and therefore we have filed lawsuits against them."

P.S.
In August 2010, the Bank's half-year results revealed that net profit had indeed increased 13-fold from DKK 41 million to DKK 551 million, making the first six months of 2010 better than any other full year in Saxo Bank's history.[

Emerald FX
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2015, 22:45

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Emerald FX »

czarny.czwartek pisze:
Mirandola pisze:Tylko że u mnie napisali że nie mieli kwotowań od 10:31 nie 10:32. Od 10:32 podobno wycofali się ich dostawcy płynności. Oczywiście, że próbują to zwalić na dostawców kwotowań tylko że w ich regulaminie nie ma czegoś takiego jak możliwość zawieszenie ze względu na ucieczkę dostawców....Proponuję przyjrzeć się klauzuli nr 3785 i jej uzasadnieniu.
Czy jesteście w stanie podesłać to pismo/ pełną treść odpowiedzi? Interesuje mnie szczególnie (i innych "zdebetowanych" przez TMS pewnie też) fragment o braku kwotowań od 10:31. Mój SL i SLoss'y innych forumowiczów weszły w TMS przed 10:31.

stop.tms@wp.pl

Dzięki!
WItaj,
szukam osób poszkodowanych przez brokerów, szczególnie przez TMS Brokers. Czy skierowałeś już jakąś skargę do KNF lub UOKiK? Chciałbym zebrać jak najwięcej osób, które sensownie potrafią uzasadnić swoje skargi.
Jak możesz to rzuć okiem na mój post '15.01.2015 CHF a zachowanie brokerów'. Pragnę poinformować KNF i jakoś zmotywować ich do kontroli, bo z tego co pamiętam to nie pierwszy raz TMS wyszedł ze swoimi kwotowaniami dużo ponad średnie kwotowania innych brokerów. Nie wiem z której platformy korzystasz, ale wygląd na to, że TMS Pro cTrader miał jeszcze gorsze kwotowania niż na GO4X.
Tymczasem pozdrawiam i do usłyszenia

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

bolek_i_lolek pisze: Ja dostałem odpowiedź na reklamację dziś rano. Przyszła pocztą polską za potwierdzeniem odbioru. Reklamacja została rozpatrzona negatywnie.
Czyli mailowo nie odpowiadali tylko poleconym ? Czy w odpowiedzi na reklamację informują Cię abyś wpłacił ujemny debet ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Emerald FX pisze: Skąd wziąłeś te kwotowania? Masz live accounts u wszystkich tych brokerów?
Ja mam w CMS (które należy do forex.com) i low na dzień 15.01.2015 mam duże wyższe niż to co podałeś przy forex.com. U mnie na VT Trader było: L=0,97079
Będę wdzięczny jeżeli zechcesz pomóc mi w ustaleniu kwotowań u różnych brokerów w dniu 15.01.2015
Pozdrawiam
Emerald FX
Dokładnie. Jeśli już porównujecie ceny to tylko z rachunków rzeczywistych. Na demo mogą być zupełnie inne kwotowania przy takim ruchu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

bolek_i_lolek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2015, 13:58

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: bolek_i_lolek »

MarioDM pisze:
bolek_i_lolek pisze: Ja dostałem odpowiedź na reklamację dziś rano. Przyszła pocztą polską za potwierdzeniem odbioru. Reklamacja została rozpatrzona negatywnie.
Czyli mailowo nie odpowiadali tylko poleconym ? Czy w odpowiedzi na reklamację informują Cię abyś wpłacił ujemny debet ?
Tak, pocztą. Mailowo nic nie dostałem. W piśmie nie ma wzmianki o konieczności wpłaty (wezwanie do wpłaty wysyłali wcześniej mailem - że jeżeli wpłacę w ciągu 2 dni to nie naliczą odsetek :D ), ani o możliwości restrukturyzacji tego zadłużenia.

Szybki John
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 11 lut 2015, 14:08

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Szybki John »

Ja miałem 15 stycznia małą pozycje SELL na EURCHF - za bardzo były oczywiste te longi, a jak wszyscy brali longi to czemu kurs nie szedł do góry? Ktoś się nieźle obłowił. Ja tylko symbolicznego lota miałem bo wiedziałem, że ryzyko będzie spore, więc zgarnąłem ok 30 tys zł. Broker wypłacił zysk bez problem - cypryjski broker, nazwy nie podam żeby nie robić kryptoreklamy (pewnie jako świeżak na forum byłbym także o to posądzony).

Najważniejszy wniosek z tego wydarzenia jest dla mnie taki, że lepszy jest sprawdzony broker MM, który w razie czego anulowałby mega debet i ma oczywiście zabezpieczenie przed saldem ujemnym, a do tego realizuje sprawnie zlecenia SL i TP niż pseudo brokerzyny ECN gdzie mają dosłownie kosmiczne poślizgi łupiąc i grabiąc wszystko co się da...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

bolek_i_lolek pisze: (wezwanie do wpłaty wysyłali wcześniej mailem - że jeżeli wpłacę w ciągu 2 dni to nie naliczą odsetek :D ), ani o możliwości restrukturyzacji tego zadłużenia.
Chodzi o TMS czy GO4X ?
W przypadku brokerów pseudo ECN (tak naprawdę to w najlepszym wypadku STP) to nie wypowiem się co do ich tłumaczeń (za dużo tłumaczenia), ale w przypadku brokerów MM to już kpina na maxa.
MM nie wytłumaczy się w żaden sposób, iż nie mógł zamknąć wszystkich pozycji na ustalonym regulaminem poziomie stop-out (czyli MC).
Więc wszyscy, którym przydarzył się szwajcarski przekręt u brokera MM powinni dochodzić zwrotu własnej kasy w przewidzianym regulaminie poziomie stop-out.
W GO4X jest to poziom 30%. Podobnie jest bodajże w XTB (więc umorzenie ujemnych debetów w XTB niech sobie wsadzą w buty tylko oddają realną kasę klientom).
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

bolek_i_lolek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2015, 13:58

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: bolek_i_lolek »

MarioDM pisze:
bolek_i_lolek pisze: (wezwanie do wpłaty wysyłali wcześniej mailem - że jeżeli wpłacę w ciągu 2 dni to nie naliczą odsetek :D ), ani o możliwości restrukturyzacji tego zadłużenia.
Chodzi o TMS czy GO4X ?
Używałem platformy TMS Direct. Tu jest ciekawy artykuł analizujący rekwotowanie Saxo (bo TMS to partner Saxo) i wątpliwości w tej kwestii:
http://www.forexlive.com/!/did-saxo-ban ... s-20150127

-- 11 lut 2015, 15:24 --
Szybki John pisze: Ja tylko symbolicznego lota miałem bo wiedziałem, że ryzyko będzie spore, więc zgarnąłem ok 30 tys zł. Broker wypłacił zysk bez problem - cypryjski broker, nazwy nie podam żeby nie robić kryptoreklamy (pewnie jako świeżak na forum byłbym także o to posądzony).
Witaj, znam takich co też mieli "symbolicznego lota" i to im zrobiło minus na -xxx xxx,xx albo -xx xxx,xx u pewnych brokerów: np. TMS Brokers, BOSSA, Saxo Bank. Nauka jaka płynie z tego wydarzenia niewątpliwie (poza unikaniem pewnych brokerów albo forexu w ogóle i nie ufaniu bankom centralnym) jest taka, że trzeba myśleć nie wielkością potencjalnego zysku i wielkością depozytu, ale całą wartością pozycji - czyli np. 1 lot to 100 000 jednostek waluty bazowej. Ja np. już jestem o to doświadczenie mądrzejszy :roll:

ODPOWIEDZ