Crutial Point i jego przemyślenia o forexie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
jackub

Re: Crutial Point i jego przemyślenia o forexie

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Dopasowania krzywizny średnich kroczących
Różni traderzy używają różnych wielkości okresów dla wyliczania średnich kroczących. I okazuje się, że ludzie mają tendencję do dopasowania średnich kroczących do wykresu. Nie ma właściwie innego powódu, dlaczego taka a nie inna wartość została wykorzystana.
========================
Objaśnienie:
Ludzie albo zapominają lub nie rozumieją, jak średnie kroczące są obliczane. Jeśli to zrozumiemy, to nie będziemy dopasowywać średniej kroczącej, aby pięknie wygląda na wykresie. Wielkość używana w średnich kroczących jest ilością świeczek, z jakiej została wyliczona. Przykład: 60 (MA) jest reprezentacją 60 świeczek, które zostały użyte do obliczenia.
Dość proste, ale tutaj jest problem ... Na wykresie godzinowym, ludzie będą korzystać z 50, 60, 100 (MA'S) i inne wartości. Na wykresie 5 min, ludzie użycia 15, 50, 100 i inne wartości. Korzystają oni z tych numerów, bo ładnie wyglądają na wykresie.
Oto logika: Jest 24 godziny na dobę ... i taka powinna być średnia, z 24 godzin, aby uzyskać pewną regularność. Należałoby używać 24MA (na wykresie godzinowym), ale ludzie będą korzystać z 30 lub 40 MA. Do czego potrzebne Ci średnie z 30hrs lub 40hrs?
Podaję tutaj są wielkości MA na wykresie godzinowym 24MA (1 dzień), 48MA (2 dni), 72MA (3 dni) ... jest wielokrotnością 24. Na wykresie 15 min to jest ta wielkość podzielna przez 4 (bo są 4 15 min świece w ciągu godziny) = 4, 8, 12, 16, 20, 24, 36, 40, .... 80, 120, 160, 200, 360, 400 itp. na wykresie 5 min wielkość ta jest wielokrotnością 12 (ponieważ mamy 12 5 minutowych świec ciągu godziny) = 12, 24, 36, 48, .... 120, 240, 360, 480, itd. Na 1 min wykresie jest wielokrotnością 60 lub liczbę, która może być równo podzielone przez 60 = 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10, 15, 20, 30, 60. I jej wielokrotność 60 = 60, 120, 180, 240, 300, 360, 420, itd. Regułą jest wielkość, która może być podzielona równo przez godzinę (lub podzielna przez liczbę świeczek w ciągu godziny) Dlaczego GODZINA jest tak ważna? ... bo na świecie zegar jest synchronizowany co godzinę.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Crutial Point i jego przemyślenia o forexie

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

jackub pisze: Oto logika: Jest 24 godziny na dobę ... i taka powinna być średnia, z 24 godzin, aby uzyskać pewną regularność. Należałoby używać 24MA (na wykresie godzinowym), ale ludzie będą korzystać z 30 lub 40 MA. Do czego potrzebne Ci średnie z 30hrs lub 40hrs?
(Nie czepiam się, polemizuję ;) )
1. Nie napisał gość o jakiej regularności mówi. W zasadzie myślę, że nie miał na myśli żadnej, po prostu wymyślił, że 24 (w przypadku godzin) jest lepsze ideologicznie niż np. 30.
2. Do czego "mi" potrzebne 30, a no np. zaczynam o 6 rano, i chcę mieć średnia z ostatniej doby i ostatnich 6 godzin.
W czym to jest gorsze (jeżeli to jest np. poniedziałek) od ostatnich np. 17 godzin z piątku 1 godziny niedzieli, i 6 poniedziałku? A no w niczym.

Wg. mnie to właśnie dorabianie ideologii, może tak być, że są lepsze (założę się, że nie przestawił dowodu), ale równie dobrze mogą być gorsze, dla mnie są tyle samo warte. Jeżeli używa się MA to te są dobre które działają ;)
Ostatnio zmieniony 01 sie 2014, 11:50 przez LowcaG, łącznie zmieniany 1 raz.

jackub

Re: Crutial Point i jego przemyślenia o forexie

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Szanowny ŁowcoG,
bardzo mi sie twój wpis podoba, jest bardzo podobny jak tekst Crutial Point, bo i TY i On potraficie uzasadnić dlaczego wlaśnie takie a nie inne średnie używacie... znakomita większość poczatkujących tego nie potrafi , nie rozumie i tylko ślepo naśaduje.... twoja ideologia jest co najmniej tak dobra jak jego jeśli przynosi spodziewane efekty... myślę że CP zastosował tu delikatna prowokację i fajnie....

smeagle
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2014, 00:21

Re: Crutial Point i jego przemyślenia o forexie

Nieprzeczytany post autor: smeagle »

W tym poscie wg mnie chodzi po prostu o to aby wybierajac interwal dla wskaznika nie trzeba bylo sie zastanawiac(dopasowywac go do wykresu) kazdy wie ze godzina to 60 min wiec nie ma sie nad czym zastanawiac.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Crutial Point i jego przemyślenia o forexie

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

smeagle pisze:W tym poscie wg mnie chodzi po prostu o to aby wybierajac interwal dla wskaznika nie trzeba bylo sie zastanawiac(dopasowywac go do wykresu) kazdy wie ze godzina to 60 min wiec nie ma sie nad czym zastanawiac.
Jak dla mnie jest odwrotnie, ten post pokazuje które są dobre i które należy wybierać. Nawet podaje regułę.

smeagle
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2014, 00:21

Re: Crutial Point i jego przemyślenia o forexie

Nieprzeczytany post autor: smeagle »

Nie wiem co to znaczy "dobre" ale na pewno wiem ze stosujac sie do takich liczb otrzymujemy uniwersalnosc co z kalei zmniejsza margines bledu jesli chodzi o podejmowanie decyzji gdyz zawsze bede mial na wykresie wielokrotnosc pewnej stalej liczby (dla mnie ma to sens)

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Crutial Point i jego przemyślenia o forexie

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

smeagle pisze:Nie wiem co to znaczy "dobre" ale na pewno wiem ze stosujac sie do takich liczb otrzymujemy uniwersalnosc co z kalei zmniejsza margines bledu jesli chodzi o podejmowanie decyzji gdyz zawsze bede mial na wykresie wielokrotnosc pewnej stalej liczby (dla mnie ma to sens)
A ja nie wiem co to znaczy uniwersalność i zmniejsza to margines jakiego błędu? ;)
a liczby 2,4,8,16 32,64 są też wielokrotnością jakiejś liczby (dla niektórych to bardzo równe liczby).
Czy te liczby nie mają sensu?

jackub

Re: Crutial Point i jego przemyślenia o forexie

Nieprzeczytany post autor: jackub »

LowcoG, to nie są jakieś, liczby nie są wielokrotnością czegoś tam... Crutial Point przedstawił swój pogląd, swoj punkt widzenia, zapewne związany ze stylem sposobem gry i takie a nie inne wielkości dają mu informacje jakich oczekuje... można się zgadzać lub nie z jego metodą, ale nie mozna mówić że to są jakieś liczby. Ich wartość mają umowocwanie logiczne w sposobie obserwowania rynku. Niektórzy obserwuja średnie na bazie okresów związanych z szeregiem fibonacciego i poza ich wiarą w magię tych wielkości nie ma tam innego uzasadnienia. I tez zarabiają (i też tracą - do wyboru zamiennie) :-)

-- Dodano: 01 sie 2014, 14:55 --

Sorry ŁowcoG i jeszcze jedna uwaga... byc może niedoskonałość tłumaczenia ,a le CP mówiąc o oglądzie rynku w kategorii dniowej i z tego wyciągając jednostkę podstawowa godzinę mówi o uzyskaniu "concistency" co przetłumaczyłem na regularność , może raczej chodzi o powtarzalnośc czy nawet spójność.... tak sobie teraz pomyślałem...... może nie wiele to zmienia, ale może trochę....
Ja sobie niezwykle cenie twoje uwagi i z góry zakładam że są twoją intencja jest polemika ... (a nie czepianie sie, dzięks!)

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Crutial Point i jego przemyślenia o forexie

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

jackub pisze: Ja sobie niezwykle cenie twoje uwagi i z góry zakładam że są twoją intencja jest polemika ... (a nie czepianie sie, dzięks!)
Tylko i wyłącznie polemika. To zawsze troszkę "rozgrzewa" neurony i ma się lepsze spojrzenie na świat :D
I mam świadomość, że to jego pogląd. Może ja mam za bardzo ścisły, a może on za bardzo "humanistyczny" i stąd pewne rozbieżności ;)

smeagle
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2014, 00:21

Re: Crutial Point i jego przemyślenia o forexie

Nieprzeczytany post autor: smeagle »

uniwersalnosc-chodzi mi o to ze bez problemu moge na wykresie np.5min zobaczyc co dzieje sie na wykresie 1H (nie zmieniajac interwalu czasowego)

Margines bledu-wiadomo ze 1 godina to 60 min. wiec nie ma potrzeby sie nad tym zastanawiania. Uzywam wiec caly czas te same liczby dla moich wskaznikow.Wiec problem czy moze lepiej uzyc MA 130 znika.A to moze wplynac podjecie wlasciwej decyzji(to zawahanie sie czy moze inna wartosc bedzie lepsza)
Lepiej nie umiem tego wytlumaczyc...

ODPOWIEDZ