Co was motywuje do dalszej pracy na Forex ??

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Ryzyko za wolność i wolność za ryzyko :) :wink:
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Thor89
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 25 wrz 2008, 12:46

Nieprzeczytany post autor: Thor89 »

siersciuch pisze:jaka pasja? co jest fajne w wykresach kreskach itp? dla mię nic

jak pasja, to gaj całe życie na demo
Pozwolę sobie tu na analogię do sportu, dokładnie do piłki nożnej.


Co jest takie ciekawego w kopaniu piłki? Ja nic w tym nie widzę, a jednak nie każdy zawodowy piłkarz gra sobie dla ot tak dla przyjemności za darmo na podwórku (porównanie do demo). Kieruje nimi pasja to dlaczego mają na swojej pasji nie zarabiać?
Forex nie jest dobrym miejscem do szukania kasy
Piłka Nożna też nie jest dobrym miejscem do szukania pieniędzy bo na tysiące młodych adeptów w szkółkach piłkarskich, profesjonalistami stają się nieliczni. A jednak ludzi nie powstrzymuje to przed wysyłaniem swoich dzieci do takich miejsc, czy też same dzieci (młodzież) są tym zainteresowane i same zgłaszają się do klubów.


Podsumowując, z FX jest podobnie jak z Piłką Nożną. Jest pasją która może dać zarobić, ale tylko tym którzy są najlepsi.


Dla mnie FX jest i pasją i pracą. Nawet gdybym dostał w spadku 30 mln euro to i tak bym zaglądał na wykresy, bo jak już ktoś raz "kopnie piłkę" i się mu to spodobało, to będzie chciał "ją kopać" zawsze :)

Wypowiedź giełdo-pasjonata :

http://www.youtube.com/watch?v=XruhYQW6unA

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

dobra analogia

z tego co sie orientuje w piłce
to polska piłka ma dosc niskie loty
i chyba tez zadne zawodnik aktualnie z Polski nie jest na światowym topie
nie wiem ilu ma jachty za 25mln może żaden
ile kopie piłkę w szkółkach w klubach może 100tysięcy może więcej

milony biednych dzieci kopią
szmaciankę w Afryfe Ameryce Południowej itd
marzenie o wyrwaniu sie z kręgu nedzy
podsycane zarobkami najlepszych zawodników świata
Podsumowując, z FX jest podobnie jak z Piłką Nożną. Jest pasją która może dać zarobić, ale tylko tym którzy są najlepsi.
albo mieli troche szczęscia

no to gramy
http://www.youtube.com/watch?v=af1NIwF4W5k
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

beginner

Nieprzeczytany post autor: beginner »

Ja byłem bardzo sceptyczny co do FX na początku jak po pierwszej fazie zauroczenia. Niedługo minie pół roku od pierwszej transakcji... z kilkoma dłuższymi przerwami.

Jedno co mogę powiedzieć dziś, to że wiedzieć a rozumieć to całkiem inne sprawy. Wiele razy na tym forum padają słowa brzmiące jak banał, wszyscy je znają. Tyle, że aby je zrozumieć i widzieć powtarzalność na wykresie trzeba czasu. To wszystko mam wrażenie kręci się w bardzo podobny sposób, czy w górę czy w dół, mniejsze formacje we większych, opory, wsparcia. I jedyne co trzeba zrobić to zauważyć schemat, wejść i wyjść na końcu formacji albo jak coś idzie inaczej niż przewidywania. Banał, prawda? A kilka miesięcy mi zajęło żeby zrozumieć tą oczywistą oczywistość ;) IMO zrozumienie i balans (zbyt ryzykowne MM - błedy bo psycha siada, zbyt zachowacze MM - błedy bo chcemy więcej i czekamy na bóg wie co) a nie przeklepywanie czyjejś recepty na sukces.

Powyższe to zdanie nowicjusza oczywiście, jutro może się zmienić bo dużą frajdę sprawiać mi zaczęło odkrywanie tego interesu ;)

Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

Co mnie motywuje? Perspektywa niezależności finansowej, i tego że za jakiś czas kiedy będę zarabiał więcej to zrealizuję swoje wyższe cele ;)
TRZYMAJ SIĘ PLANU ! ! !
------------------------------------
PRICE ACTION zapraszam na STRONĘ, www poniżej

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

siersciuch pisze:http://www.youtube.com/watch?v=Iuhtd2X7 ... re=related to mnie na przykład motywuje
Wolę coś dla przeciętnego człowieka ;)
http://www.youtube.com/watch?v=gAnzpwqq ... r_embedded
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
Ufc2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 24 mar 2008, 22:33

Nieprzeczytany post autor: Ufc2 »

Mnie motywuje chęć udowodnienia wszystkim którzy mi wmawiali żebym to rzucił bo to strata czasu i nie da się na tym zarobić dużej kasy, że się mylili...

Tymek po filmiku widzę że wiesz o co chodzi 8)
http://www.youtube.com/watch?v=VNkU9zyHuWw

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Nie chce się czepiać Tymek i Ufc2 ale w tych filmikach z Krav Magi to tak trochę jak na demo... na prawdę to by inaczej wyglądało.
A wracając do tematu to kasa i jakaś forma niezależności połączona z uzależnieniem.
Najbardziej mnie irytuje ta część mnie-tradera który jest we mnie, wątpi i opóźnia często otwarcie pozycji albo nie otwiera wcale wierze że kiedyś gnoja zabije to jest największą motywacją
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

SEROL666 pisze: A wracając do tematu to kasa i jakaś forma niezależności połączona z uzależnieniem.
Najbardziej mnie irytuje ta część mnie-tradera który jest we mnie, wątpi i opóźnia często otwarcie pozycji albo nie otwiera wcale wierze że kiedyś gnoja zabije to jest największą motywacją
No a we mnie siedzi taka część która zawsze chce zamknąć zlecenie kilka-kilkanaście pipsów przed osiągnięciem targetu ;) też mam nadzieję że kiedyś to się zmieni i to też mnie motywuje :]

ODPOWIEDZ