Co na to praktycy powiedzą?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ttomek
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 paź 2008, 15:51

Co na to praktycy powiedzą?

Nieprzeczytany post autor: ttomek »

Internet tu gdzie mieszkam mam tylko radiowy (CDMA - w orange), zdarza się że czasem gubi połączenie - wtedy szybko lecę na strych (tylko stamtąd mam dobre połączenie), przekładam szybko kartę z telefonu do modemu, modem w laptopa i awaryjnie się łącze. Nie zdarza się to często, ale czasami jest stresujące.
Właśnie dzisiaj się to zdarzyło i dlatego podjąłem już decyzję o zakupie dodatkowego telefonu z platformą mobilną lub tabletu, jako awaryjnego połączenia i dostępu do platform transakcyjnych ( a że jestem z innej epoki )to tu zwracam się do praktyków o trochę porad, sugestii, informacji czyli po prostu wiedzy, bo akurat w tym temacie nic nie wiem.
Dziękuję jednocześnie wszystkim którzy to przeczytają i zechcą się podzielić w formie doradzenia lub doświadczeń.

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Co na to praktycy powiedzą?

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

ttomek pisze:Internet tu gdzie mieszkam mam tylko radiowy (CDMA - w orange), zdarza się że czasem gubi połączenie - wtedy szybko lecę na strych (tylko stamtąd mam dobre połączenie), przekładam szybko kartę z telefonu do modemu, modem w laptopa i awaryjnie się łącze. Nie zdarza się to często, ale czasami jest stresujące.
Właśnie dzisiaj się to zdarzyło i dlatego podjąłem już decyzję o zakupie dodatkowego telefonu z platformą mobilną lub tabletu, jako awaryjnego połączenia i dostępu do platform transakcyjnych ( a że jestem z innej epoki )to tu zwracam się do praktyków o trochę porad, sugestii, informacji czyli po prostu wiedzy, bo akurat w tym temacie nic nie wiem.
Dziękuję jednocześnie wszystkim którzy to przeczytają i zechcą się podzielić w formie doradzenia lub doświadczeń.
z tego co napisałeś to:
-jesteś w zasięgu sieci komórkowej(Orange)
-korzystasz z laptopa do klikania na ekg
-posiadasz zewnętrzny modem(palec na USB) do neta

po mojemu to:
wystarczy abyś posiadał telefon(smartfon) z funkcją rutera wifi i poprzez wifi w lapku masz neta, a trwałoby to max 5-10 sek(włączenie tej funkcji w smartfonie)
nie musiałbyś przekładać karty SIM z tel do modemu, bo od razu telefon pełni funkcję modemu i udostępnia neta poprzez wifi(w lapku to standard)

obecnie większość smartfonów ma tą funkcję i wybór na rynku jest spory, bo za nie duże pieniądze(100-200 zł) już dasz radę kupić :wink:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
ttomek
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 paź 2008, 15:51

Re: Co na to praktycy powiedzą?

Nieprzeczytany post autor: ttomek »

tak, to dobre rozwiązanie, ale jednocześnie chcę w tym smartfonie zainstalować platformy mobilne (u kilku brokerów mam konta), myślę o Sony Xperia M2 - muszę tylko sprawdzić czy ma wi-fi - czy to dobra myśl?

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: Co na to praktycy powiedzą?

Nieprzeczytany post autor: lolek »

A ja spróbowałbym podpiąć zewnętrzną antenę do modemu.
Powinno być tam wejście na antenę.

Awatar użytkownika
ttomek
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 paź 2008, 15:51

Re: Co na to praktycy powiedzą?

Nieprzeczytany post autor: ttomek »

Ależ jest antena zewnętrzna do modemu, i to dosyć wysoko i dość silna. Problem jest w odległości bodajże - do stacji bazowej CDMA jest ponad 20 km, do masztu sieci komórkowej ponad 8 km - i to jest mazowieckie nie Bieszczady - (ciekawe miejsce co, do najbliższej większej miejscowości . sklepu, PKS,to 8 km, ale mi tu dobrze, z miasta uciekłem, choć mieszkanie tam mam - minus to właśnie te zasięgi sieci)
Decyzje co do zakupu już podjęte - pytanie tylko co, a może i telefon i tablet? - ale jakie? i jaki system operacyjny? - stąd te pytania o poradę, bo naprawdę oferta jest duża i nie wiem co będzie dla mnie najbardziej funkcjonalne, a nie wiem co nie wiem.
Urządzenie to ma służyć praktycznie tylko do połączenia z platformami w momencie zerwania połączenia i wtedy kiedy jestem poza domem (no i telefon to będzie po prostu telefon, bo nie będę brał kilku aparatów)

mareq
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 12 wrz 2013, 12:00

Re: Co na to praktycy powiedzą?

Nieprzeczytany post autor: mareq »

Skoro na strychu masz zasięg normalnego internetu komórkowego a z CDMA, które jest wolne jek żółw to proponuję takie rozwiązanie:

- rezygnujesz z CDMA
- bierzesz kartę sim z pakietem internetowym i modemem na USB. Dobrze aby w razie czego ten modem miał możliwość podłączenia anteny zewnętrznej.
- kupujesz router wifi z opcją 3G
- instalujesz go na strychu i wpinasz do niego swój modem
- cieszysz się internetem w całej chałupie.

Dlaczego nie zaproponowałem zintegrowanego routera, do którego wkłada się kartę SIM?.. bo mają bardzo cienkie zasięgi wifi. Wystarczy mieć np. żelbetowy strop i na parterze nie będzie sieci.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: Co na to praktycy powiedzą?

Nieprzeczytany post autor: Jones »

najprościej to by było ten telefon który posiadasz podpiąć przez kabel np. USB do lapka i wykorzystać go jako modem :roll: w razie braku CDMA bez latania by było
nie wiem po co CDMA jak sieć GSM jest 2xbliżej jesteś w stanie sprawdzić czy GSM ma zasięg 3G ?

co do samego kupna telefonu to bym proponował tel. na dwie karty sim wtedy kupujesz jakiś starter do neta np. areo (pewnie nie ma zasięgu to taki operator który ma najlepszy zasięg)
a ze swojej karty sim to korzystasz jako telefon

http://www.komputronik.pl/product/22223 ... 8dac4f05d5

tylko nie widzę w opisie tej noki udostępniania łącza internetowego ale można to sprawdzić w sklepie
pzrykład jak to zrobić na samsungu w noki pewnie tak samo
http://nufi.pl/udostepnianie-internetu- ... dostepowy/

oczywiscie trzeba pamiętać że WiFi potrzebuje sporo prądu i bateria szybko siada albo przy sobie ładowarka albo jakiś Power Bank (przenośna bateria)

HEJ
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

ODPOWIEDZ