CME Group

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.

Czy miałeś styczność z platformą od CME Group ?

tak - korzystam
4
29%
tak - ale nie korzystam
1
7%
nie - ale chciałbym :)
3
21%
nie - i nie interesuje mnie ten temat :)
6
43%
 
Liczba głosów: 14

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

reptile pisze:zz zapamiętaj sobie prosze
reptile pisze:cała reszta to sciema.
Wiem...czułem to instynktownie.... myślę że dlatego Ty i ja siedzimy na forum....

reptile pisze:zz zapamiętaj sobie prosze.. FX i ECN = CME i nic wiecej..
Prosiłbym Ciebie o rozwinięcie... tematu na maxa na ile potrafisz..// wiem że to robota dla uczelni....,jeżeli na dzień dzisiejszy takich ... nie ma... to musimy to
robić sami...
reptile pisze:0-30M kontraktów? Very Happy o lol ... mam nadzieje, że stać Cię na tyle hehe
To nie o to chodzi...,myślę że forumowicze // ja też..// czuliby się lepiej nawet zawierając pozycję na 1 lota że wisi 3000 lotów....

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

zz pisze:Wiem...czułem to instynktownie.... myślę że dlatego Ty i ja siedzimy na forum....
Dla niektorych fx dalej bedzie dobrym wyborem bo mialo byc prosto i latwo rysujac kreski :D
zz pisze:Prosiłbym Ciebie o rozwinięcie... tematu na maxa na ile potrafisz..// wiem że to robota dla uczelni....,jeżeli na dzień dzisiejszy takich ... nie ma... to musimy to
robić sami...
Trzeba by uzupełnić temat infrastruktury.. ogólnie:
- trzeba sie cofnąc do czasu kiedy powstawał interbank
- przyjrzeć się historii, zmianom
- przejrzeć jakie patenty powstawały i dominowały na rynku i które obecnie rządzą
- przeanalizować bieżącą sytuację i zobowiązania instytucji wobec uregulowań prawnych i technologii
- można zasięgnąć też opinii prawnych, co już trochę kosztuję..
zz pisze:wiem że to robota dla uczelni....,jeżeli na dzień dzisiejszy takich ... nie ma... to musimy to
robić sami...
Ja zrobiłem.. czuje się z tego dumny :D
Rzeczywistość zawsze jest inna niż w reklamie.. kto chce też może się postarać i podrążyć

W gruncie rzeczy CME daje dostep do wielu giełd, było wiele przejęć fuzji itd.. jednak jest to podmiot i miejsce, które ma gigantyczny wpływ na finansowy świat i perfekcyjnie radzi sobie z kreowaniem rzeczywistości tak jak wielcy tego chcą.. pomimo tego, że reguły gry wydają się być proste.. to trzeba liczyć się z tym, że za tym wszystkim kryją się kolejne... niewidzialne zasady..
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

reptile pisze:W gruncie rzeczy CME daje dostep do wielu giełd, było wiele przejęć fuzji itd.. jednak jest to podmiot i miejsce, które ma gigantyczny wpływ na finansowy świat i perfekcyjnie radzi sobie z kreowaniem rzeczywistości tak jak wielcy tego chcą.. pomimo tego, że reguły gry wydają się być proste.. to trzeba liczyć się z tym, że za tym wszystkim kryją się kolejne... niewidzialne zasady..
reptile pisze:że reguły gry wydają się być proste.. to trzeba liczyć się z tym, że za tym wszystkim kryją się kolejne... niewidzialne zasady..
OK ,ja to rozumiem...
Mnie chodziło o coś innego,Chodzi mi szczególnie o to czy płynność się poprawiła,czy banki co są aktywne na interbanku i ECN czy również składają tam zlecenia ?,to jest ważne.
Nie mam wątpliwości że FX pójdzie w stronę CME...,.
Jeżeli ktoś nam to przybliży będę zobowiązany.
Dla mnie najważniejsze jest transparentność i przejrzyste zasady.
Zawsze uważałem że rzetelna traderka wygra z najlepszymi automatami na świecie...,pokazały to gospodynie domowe w Japoni,pokazali to rzetelni traderzy doprowadzając największe fundusze hedge zarządzane przez Noblistów /// potracili dziesiątki miliardów $,osobiście bardzo miło wspominam ten okres.....//// do upadku,pokazał to też Soros...
Reasumując jeżeli ktoś może to prosimy aby nam wyjaśnił jak teraz działa CME,jak jest z płynnością na E/$ czy poprawiła się znacząco w okresie tych 7-9 lat?,czy aktywne są tam również banki co tworzą ECN?,wtedy czyli te 7-9 lat temu to nie bardzo były...
Za wyjaśnienie i rozbudowanie tematu będę zobowiązany.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

zz większoć instytucji z bloombergiem handluje przez orderbooka gdzie wszystko jest wysyłane na CME przez różne IB Banki gdyż Bloomberg tak działa, że dostarcza feed, ale zlecenia nie idą przez nich. Masz link wcześniej.. analizuj volumen.By przeanalizować historię przed 2000r trzeba do nich napisać.. by była szansa porównać co i jak..
zz pisze:Nie mam wątpliwości że FX pójdzie w stronę CME...,.
eh..

Obrazek
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

reptile pisze:zz większoć instytucji z bloombergiem handluje przez orderbooka gdzie wszystko jest wysyłane na CME przez różne IB Banki gdyż Bloomberg tak działa,
Czyli rozumiem składasz zlecenie w banku lub IB i ląduje to zlecenie na CME?.
Jeżeli tak to super o to mi cały czas chodzi....
reptile pisze:analizuj volumen.By przeanalizować historię
Nie bardzo się orientuje,nie chodzi mi o historię z przed 2000 roku,ważne jak jest teraz ,reptile jeżeli byś opisał // a widzę że jesteś świetnie zorientowany./// jak jest teraz z głębokością rynku w czasie normalnej pracy banków teraz ?.
Jak pisałem kiedyś było tak// 7-9 lat temu// że głębokość na E/$ do 30 mln było OK,powyżej był problem ,jak jest teraz?.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

zz pisze:Czyli rozumiem składasz zlecenie w banku lub IB i ląduje to zlecenie na CME?.
Tak przez api brokerów banków. Ogólnie pokręcona sprawa, bo najpierw musisz wynegocjować jakieś warunki i podpisać z takim brokerem umowę i dopiero bloomberg to uruchamia. A jak wiadomo z bloomberga korzysta wiele instytucji i mniej więcej tak to wygląda. Ale te największe mają swoje api wpięte w api bloomberga bez, żadnych tam.. choć częściej korzystają z własnych platform itp.
Nikt nie uważa, ze to jest takie super..

Odpisalem na twój PW.. choc widze ciagle obracasz sie wokół tego samego. :wink:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Napisałeś/// Rynek przez nizszy levar i wyzszy margin jest drozszy od klasycznego cfd.//
To jest bez znaczenia...
Napisałeś /// Na obrazku jest 80 biliardow $ . /// ,jak to rozumieć?.
Napisałeś ///Teraz w CME jest dobrze nikt nie narzeka na brak plynnosci.///
Na to wszyscy liczymy....
Napisałeś ///Na CME nie myslisz o głebokosci tylko by obracac jak najwiekszym volumenem tzn duza iloscia kontraktow. ///
I tak powinna wyglądać bankowość /// czekam na to minimum 22 lata...//
Napisałeś // W maju 2011 bylo 70B $ - miesiac ///
Jak to rozumieć?.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

Dodano po 5 minutach:
zz pisze:Napisałeś // W maju 2011 bylo 70B $ - miesiac ///
Tz. po naszemu ponieważ w USA to chyba inaczej się liczy..
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Mam pytanie o kontrakty futures na CME...na ten sam termin czyli 19-3-2012
Dostępne są kontrakty tz. duże ECH2 i wyceniane są dzisiaj na Bid 1.2722-Ask 1.2724
natomiast kontrakty mini już różnią się znacznie ceną Bid 1.2720-Ask 1.2735
Pytanie skąd taka różnica w cenie,czy ja dobrze rozumiem mając świadomość że wyceniane są terminowo więc może występować różnica do spot FX,czy najbardziej optymalne rozwiązanie to handlować dużymi kontraktami o najbliższym terminie wykupu?,wtedy cena będzie najbardziej zbliżona do spot FX?
Czy cena porusza się tak samo na rynku kontraktów i spot FX?,chyba tak powinno być ponieważ rynek futures jest rynkiem efektywnym więc teoretycznie powinny ruchy na futures i spot fx się pokrywać ponieważ ewentualną dysproporcję zapełnią arbitrażyści>?
Mógłby toś nam to wyjaśnić i czy moje rozumowanie jest słuszne?.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

WoŁodia

Nieprzeczytany post autor: WoŁodia »

Zadajesz trudne pytania, my tu wszyscy tylko na MT4 jedziemy i nie mamy pojęcia co się dzieje na CME.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: CME Group

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

CME zamyka swój parkiet w Nowym Jorku

Wczoraj po południu na stronie CME Group ukazała się nota prasowa informująca o zamiarach zamknięcia dla traderów parkietu New York Mercantile Exchange. Inwestorzy fizycznie obecni będą na nowojorskim parkiecie jedynie do końca roku, później zastąpią ich komputery.

http://comparic.pl/cme-zamyka-swoj-parkiet-nowym-jorku/
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

ODPOWIEDZ