Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

thorxahest pisze:Szanowni,

Czy jest może jakaś możliwośc w MT4, aby otworzyć pozycję w procentach kapitału, zamiast w lotach?

Chodzi mnie o to, że kiedy mam 1000 PLN kapitału proponowało otworzenie pozycji 0,1 lota, a kiedy mam no 900-1000 pln, proponowało otworzenie 0,09 lota automatycznie, w przedziale 1100-1200 pln - 1,1 lota itp. :?:

Z góry dziekuję za podpowiedź.
Pozycji nie da się otworzyć "w procentach kapitału, zamiast w lotach".
Może natomiast jej wielkość być pochodną wartości posiadanego na rachunku kapitału.
W tym celu należałoby napisać specjalny skrypt, który realizowałby tę czynność.
Nie słyszałem o jakimś gotowcu.
Może coś takiego jest, nie wiem.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Są do tego różne skrypty i ea, jeden dostępny na innym polskim forum o forexie (nie wiem czy mogę podawać tu jego nazwę ;) )
Jeśli masz konto w Admiral Markets to może ściągnąc rozszerzenie Supreme, ktore ma m. in. ea o nazwie Mini Terminal który również służy do tego.

kolbi123
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 852
Rejestracja: 10 sty 2011, 21:04

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: kolbi123 »

Spotkał się ktoś ze skryptem w którym wystawiam ręcznie np 2 zlecenia oczekujące w określonym miejscu, i rola skryptu polegała by na tym żeby je aktywować przyciskiem lub żeby się same aktywowały np o danej godzinie.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Napisałem wskaźnik, który może być przydatny w stosowaniu mierzeń fibo opisanych między innymi w publikacjach Di Napoliego. W skrócie przy pomocy tego wskaźnika w przejrzysty sposób można dokonywać mierzenia zniesień Fibonacciego, w poszukiwaniu tzw. węzłów. Dodatkowo przy pomocy tego wskaźnika można też sprawnie rysować linie trendu.
Link do filmu.https://www.youtube.com/watch?v=DhnIl9Y_5gI...

Parametry poziomów, tzn. ich ilość, wartości, kolory, można dowolnie zmieniać.

https://www.dropbox.com/s/aqk6ngywzvx5e ... r.ex4?dl=0

re5

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: re5 »

Czy ktoś wie skąd mogę ściągnąć lub dysponuje wskaźnikiem Fibonnaci identycznym jaki jest wbudowany w MT4?

Chodzi mi oto, żeby był bez żadnych wodotrysków, po prostu jedynie czyste poziomy z tą różnicą, że bez ograniczeń ilości tychże poziomów, które mogę zdefiniować.

W MT4 jest ograniczenie do 32.

Naszukałem się, jednak nie udało mi się nic sensownego znaleźć i ściągnąć.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: raposo »

re5 pisze:Czy ktoś wie skąd mogę ściągnąć lub dysponuje wskaźnikiem Fibonnaci identycznym jaki jest wbudowany w MT4?

Chodzi mi oto, żeby był bez żadnych wodotrysków, po prostu jedynie czyste poziomy z tą różnicą, że bez ograniczeń ilości tychże poziomów, które mogę zdefiniować.

W MT4 jest ograniczenie do 32.

Naszukałem się, jednak nie udało mi się nic sensownego znaleźć i ściągnąć.
Nie sprawdzałem ale może to to:
http://www.best-metatrader-indicators.c ... tracement/

Ogólnie, wystarczy, że będzie to to samo FIbo, co wbudowane w MT4 tylko w postaci zewnętrznego wskaźnika. Ew. będziesz musiał dodać sobie poziomy w kodzie wskaźnika jeśli autor nie przewidział takiej opcji w parametrach. Tam ograniczenie nie powinno występować. Mój znajomy lata temu stworzył wskaźnik Fibo, który po nałożeniu na wykres automatycznie "zahaczał się" o lokalne high/low i można było tam dodać nieograniczoną ilość poziomów więc jestem pewien, że to rozwiąże problem...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

re5

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: re5 »

raposo pisze:
re5 pisze:Czy ktoś wie skąd mogę ściągnąć lub dysponuje wskaźnikiem Fibonnaci identycznym jaki jest wbudowany w MT4?

Chodzi mi oto, żeby był bez żadnych wodotrysków, po prostu jedynie czyste poziomy z tą różnicą, że bez ograniczeń ilości tychże poziomów, które mogę zdefiniować.

W MT4 jest ograniczenie do 32.

Naszukałem się, jednak nie udało mi się nic sensownego znaleźć i ściągnąć.
Nie sprawdzałem ale może to to:
http://www.best-metatrader-indicators.c ... tracement/

Ogólnie, wystarczy, że będzie to to samo FIbo, co wbudowane w MT4 tylko w postaci zewnętrznego wskaźnika. Ew. będziesz musiał dodać sobie poziomy w kodzie wskaźnika jeśli autor nie przewidział takiej opcji w parametrach. Tam ograniczenie nie powinno występować. Mój znajomy lata temu stworzył wskaźnik Fibo, który po nałożeniu na wykres automatycznie "zahaczał się" o lokalne high/low i można było tam dodać nieograniczoną ilość poziomów więc jestem pewien, że to rozwiąże problem...
Dzięki raposo za pomoc.

Zassałem już wcześniej ten wskaźnik fibo :)

On się nie nadaje, ponieważ zmiana TFu powoduje przesunięcie poziomów właśnie do lokalnych szczytów/dołków z aktualnego interwału.

A ja potrzebuję taki, który jak raz rozciągnę go na jakimś TFie, to na wszystkich innych będę miał te same poziomy.

Laguna
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 22 sty 2013, 22:15

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Laguna »

czy zaznaczenie opcji w mt4 strategie/ zezwalaj na import dll jest bezpieczne dla rachunku ?

Karpatym
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2014, 18:15

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Karpatym »

Witam serdecznie czy ktoś się orientuje czy jest jakaś możliwość wrzucenia wskaźników do MT4 na telefon, jakieś obejście do Androida, nie wiem nie znam się, a jak to jest z telefonami na Windowsie, kiedyś trochę interesowałem się telefonami, wiem że swego czasu nie dało się instalować aplikacji PC na telefonie, a teraz wypadłem z obiegu, czy zostało coś poprawione i można traktować taki telefon jak PC w kieszeni i wgrać mt4 oraz dorzucić jakieś wskaźniki? dzięki z góry za info.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Karpatym pisze:Witam serdecznie czy ktoś się orientuje czy jest jakaś możliwość wrzucenia wskaźników do MT4 na telefon, jakieś obejście do Androida, nie wiem nie znam się, a jak to jest z telefonami na Windowsie, kiedyś trochę interesowałem się telefonami, wiem że swego czasu nie dało się instalować aplikacji PC na telefonie, a teraz wypadłem z obiegu, czy zostało coś poprawione i można traktować taki telefon jak PC w kieszeni i wgrać mt4 oraz dorzucić jakieś wskaźniki? dzięki z góry za info.
Korzystając z aplikacji mobilnych nie ma możliwości, aby dodać do MT4 swoich własnych/niestandardowych wskaźników. Obejść to można za pomocą VPSa na którym posiadasz uruchomione normalne MT4 i łączysz się z nim poprzez telefon. Tyle, że do takiej operacji przydaje się urządzenie z względnie dużym ekranem, aby obsługa nie była męczarnią.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ