Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
axwaw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 10 lut 2015, 00:51

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: axwaw »

forexsowicz91 pisze:
A ma może ktoś (albo wie, gdzie można znaleźć) prostego EA, który zawiera L powyżej danej średniej, a poniżej jej zamyka L i otwiera S? Z góry dzięki :)
może wbudowane EA w standardzie w MT4 o nazwie "Moving Average" ? :)

opis znajdziesz tu: http://bossafx.pl/fx/narzedzia/automaty ... g_average/
Dzięki - faktycznie :)

Tylko minus jest taki, że otwiera dopiero na otwarciu następnej świecy, po tej która wyszła nad/pod SMA;
a szukam takiego automatu, co otwierałby/zamykałby od razu po przekroczeniu średniej,
może można to tutaj zmienić, ale nie umiem :(

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

axwaw pisze:
forexsowicz91 pisze:
A ma może ktoś (albo wie, gdzie można znaleźć) prostego EA, który zawiera L powyżej danej średniej, a poniżej jej zamyka L i otwiera S? Z góry dzięki :)
może wbudowane EA w standardzie w MT4 o nazwie "Moving Average" ? :)

opis znajdziesz tu: http://bossafx.pl/fx/narzedzia/automaty ... g_average/
Dzięki - faktycznie :)

Tylko minus jest taki, że otwiera dopiero na otwarciu następnej świecy, po tej która wyszła nad/pod SMA;
a szukam takiego automatu, co otwierałby/zamykałby od razu po przekroczeniu średniej,
może można to tutaj zmienić, ale nie umiem :(
Zapewniam cię, że nie chcesz tego zmienić.
Nie pamiętam gdzie, ale całkiem niedawno ten temat był omawiany na forum.

jackub

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: jackub »

axwaw,

"Tylko minus jest taki, że otwiera dopiero na otwarciu następnej świecy, po tej która wyszła nad/pod SMA;
a szukam takiego automatu, co otwierałby/zamykałby od razu po przekroczeniu średniej,
może można to tutaj zmienić, ale nie umiem :("

To jest do zrobienia stosunkowo łatwo zmniejszającrame czasową i odpowiednio zmieniając okres SMA ..... ale JAREK67 ma 100% racji.... czeka cię rozczarowanie .... przeżyłem podobe rozczarowanie 4 lata temu ... nie tędy droga ... bez ryzykowania kasy, symulując na papierze czy symulatorze łatwo sie o tym przekonasz ...

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

jackub pisze:axwaw,

"Tylko minus jest taki, że otwiera dopiero na otwarciu następnej świecy, po tej która wyszła nad/pod SMA;
a szukam takiego automatu, co otwierałby/zamykałby od razu po przekroczeniu średniej,
może można to tutaj zmienić, ale nie umiem :("

To jest do zrobienia stosunkowo łatwo zmniejszającrame czasową i odpowiednio zmieniając okres SMA ..... ale JAREK67 ma 100% racji.... czeka cię rozczarowanie .... przeżyłem podobe rozczarowanie 4 lata temu ... nie tędy droga ... bez ryzykowania kasy, symulując na papierze czy symulatorze łatwo sie o tym przekonasz ...
Panowie chodzi o czysto techniczną kwestię. Jeśli działanie ma być dokonane po przecięciu to może ono nastąpić dopiero na otwarciu nowej świecy. Nie wiadomo jak zamknie się świeca, w trakcie której pojawia się przecięcie. Może ona po prostu zamknąć się tak, że tego przecięcia po prostu w ostateczności nie będzie. Czyli nie będzie sygnału do zajęcia pozycji/zamknięcia

jackub

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: jackub »

JAREK67 pisze: Panowie chodzi o czysto techniczną kwestię. Jeśli działanie ma być dokonane po przecięciu to może ono nastąpić dopiero na otwarciu nowej świecy. Nie wiadomo jak zamknie się świeca, w trakcie której pojawia się przecięcie. Może ona po prostu zamknąć się tak, że tego przecięcia po prostu w ostateczności nie będzie. Czyli nie będzie sygnału do zajęcia pozycji/zamknięcia
Panie Jarku, oczywiście że tak, z zasady należy czekać na zamknięcie świecy.... (choć niczego to nie gwarantuje)
to co ja napisałem to zwykła sztuczka techniczna z Tf-ami ..zakładam grę na H1 przecięcie SMA 10… EA da sygnał po przecięciu godzinowej świecy i jej zamknięciu czyli na otwarciu nowej świecy… teraz inaczej, schodzimy na M1 i ten sam automat ma zadziałać na SMA 600, sygnał jaki dostaniemy to zamknięcie się świecy minutowej powyżej SMA 600 na M1 czyli przebicie ceny SMA50 na H1, dalej SL i TP wg H1….
To jest sposób na realizację żądania axwaw…. dotyczącego nie czekania na zamknięcie Świecy H1 a wyzwolenie tradu zaraz po przebiciu SMA na H1…. ale jak zaznaczyłem nie polecam tego sposobu gry bo sam sie przekonalem ... że to nie działa tak jak wygląda na wykresach historycznych

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

jackub pisze:
JAREK67 pisze: Panowie chodzi o czysto techniczną kwestię. Jeśli działanie ma być dokonane po przecięciu to może ono nastąpić dopiero na otwarciu nowej świecy. Nie wiadomo jak zamknie się świeca, w trakcie której pojawia się przecięcie. Może ona po prostu zamknąć się tak, że tego przecięcia po prostu w ostateczności nie będzie. Czyli nie będzie sygnału do zajęcia pozycji/zamknięcia
Panie Jarku, oczywiście że tak, z zasady należy czekać na zamknięcie świecy.... (choć niczego to nie gwarantuje)
to co ja napisałem to zwykła sztuczka techniczna z Tf-ami ..zakładam grę na H1 przecięcie SMA 10… EA da sygnał po przecięciu godzinowej świecy i jej zamknięciu czyli na otwarciu nowej świecy… teraz inaczej, schodzimy na M1 i ten sam automat ma zadziałać na SMA 600, sygnał jaki dostaniemy to zamknięcie się świecy minutowej powyżej SMA 600 na M1 czyli przebicie ceny SMA50 na H1, dalej SL i TP wg H1….
To jest sposób na realizację żądania axwaw…. dotyczącego nie czekania na zamknięcie Świecy H1 a wyzwolenie tradu zaraz po przebiciu SMA na H1…. ale jak zaznaczyłem nie polecam tego sposobu gry bo sam sie przekonalem ... że to nie działa tak jak wygląda na wykresach historycznych
Czyli jest to gra na M1 faktycznie. Tak czy siak. Strata czasu i pieniędzy. ;)

jackub

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Zgadzam się z Panem że strata pieniędzy, nie zgadzam się że to gra na M1 ... ale nie będę już ciągnął tematu, czuję jakąś niechęć z Panskiej strony....

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

jackub pisze:Zgadzam się z Panem że strata pieniędzy, nie zgadzam się że to gra na M1 ... ale nie będę już ciągnął tematu, czuję jakąś niechęć z Panskiej strony....
To nic osobistego. Może po prostu lekka irytacja, że tyle wpisów i pytań dotyczy spraw, które były wielokrotnie omawiane i wyjaśniane na tym forum.
Tylko trzeba trochę bardziej wnikliwie poszukać .

Awatar użytkownika
doni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 gru 2008, 06:30

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: doni »

Witam.
Ma może ktoś wskaźnik Dadas_Secret_Weapon_Script.mq4 lub
DSWS_OnClick_Indicator.mq4 lub to i to..?
Naprawdę szukałem ale ciężko mi idzie.
Bardzo proszę o pomoc

Awatar użytkownika
fx-investment
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 04 cze 2014, 20:05

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: fx-investment »

Szukam czegoś takiego podobnego?

http://allegro.pl/11-wskaznikow-w-jedny ... 78482.html

ma ktoś?
Obrazek

ODPOWIEDZ