Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
grey
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:18

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: grey »

Kolejne skrypty wykorzystujące powyższą zasadę:

AUTOSCROLL_ALL
automatyczne przewijanie na wszystkich wykresach

BARS_ALL
wykresy słupkowe

CANDLES_ALL
wykresy świecowe

CHART_CLOSE_ALL
zamykanie wszystkich okien wykresów

CHART_PROPERTIES_ALL
pokazuje okno właściwości dla wszystkich wykresów

EA_DELETE_ALL
usuwa wszystkie roboty z wykresów

GRID_ALL
siatka na wszystkich wykresach

LINE_ALL
wykres liniowy

ORDER_CLOSE_ALL
zamknięcie wszystkich pozycji

PERIOD_SEPARATE
dzienna podziałka dla pojedynczego wykresu

PERIOD_SEPARATE_ALL
dzienna podziałka dla wszystkich wykresów

SAVE_AS_PICTURE
zdjęcie dla pojedynczego wykresu

SAVE_AS_PICTURE_ALL
zdjęcie dla wszystkich wykresów

SHIFT_ALL
przesunięcie dla wszystkich wykresów

TEMPLATE_ALL
szablon dla wszystkich wykresów, indeksowany od 0.

VOLUME_ALL
wolumen dla wszystkich wykresów

ZOOM_IN_ALL
przybliżanie wszystkich wykresów

ZOOM_OUT_ALL
oddalanie wszystkich wykresów

-- Dodano: 20 maja 2015, 16:55 --
koalafx pisze:Poszukuje wskaznika ktory liczy ile PIPS miala ostatnia zamknieta swieca.
Chodzi mi aby obliczal mi swiece H4 po zamknieciu ile miala pips i pokazywal gdzies z boku MT4 lub nad swieca aby recznie tego nie obliczac krzyzykiem, tylko szybko miec wynik.

Jak ktos zna taki wskaznik lub ma to prosze o info
Z gory wielkie dzieki!
Wskaźnik BAR_RANGE.mq4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

grey pisze: Wskaźnik BAR_RANGE.mq4
Dzieki wielkie GRAY!

Sanczez
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 10 mar 2015, 10:33

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Sanczez »

Witam,

Potrzebuje skryptu do MT4 (a najlepiej informacji jak zmodyfikować gotowy skrypt taki jak XTBi Calculator ver 1.7) gdzie będę miał informacje o tym jaki powinien być średni SL z otwartych transakcji na danej parze, żeby ewentualna suma strat z nich wyniosła X (gdzie X to oczywiście straty jakie akceptuje;)).

Jeśli jest to gdzieś wcześniej w wątku to serdecznie przepraszam, nie zdążyłem jeszcze całego przejrzeć

Dzięki z góry!

Slayer22
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2015, 08:43

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Slayer22 »

Witam
Poszukuję wskaźnika? Który pokazał by różnicę(spread) pomiędzy dwiema parami np us500 a us2000. Najlepiej jak by wykres spredu rysował się w nowym okienku pod od wykresem do do którego można by dodawać wskaźniki np stochastic lub macd ... . Dobrze było ale.mie wiem czy to możliwe żeby automatycznie otwierać pozycję przeciwstawną na drugim instrumencie np otwieram pozycję długa na us500 i automatycznie otwiera sie pozycja krótka na us2000
Z góry dziękuję za jakieś wskazówki. Szukałem w google podobnych rozwiązań ale nic sensownego/działającego nie znalazłem :?

Awatar użytkownika
marek8
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 26 lis 2011, 17:17

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: marek8 »

overlaychart
Mk 9.23 - "....Wszystko możliwe jest dla tego kto wierzy".

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Slayer22 pisze:Witam
Poszukuję wskaźnika? Który pokazał by różnicę(spread) pomiędzy dwiema parami np us500 a us2000. Najlepiej jak by wykres spredu rysował się w nowym okienku pod od wykresem do do którego można by dodawać wskaźniki np stochastic lub macd ... . Dobrze było ale.mie wiem czy to możliwe żeby automatycznie otwierać pozycję przeciwstawną na drugim instrumencie np otwieram pozycję długa na us500 i automatycznie otwiera sie pozycja krótka na us2000
Z góry dziękuję za jakieś wskazówki. Szukałem w google podobnych rozwiązań ale nic sensownego/działającego nie znalazłem :?
Poczytaj mój dziennik "Korelacja par". A i nie licz na to , że będzie łatwo w ten sposób zarobić. :wink:

Slayer22
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2015, 08:43

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Slayer22 »

marek8 pisze:overlaychart
Dzięki, jak wrócę z pracy to sprawdzę :)

JAREK67 pisze:
Slayer22 pisze:Witam
Poszukuję wskaźnika? Który pokazał by różnicę(spread) pomiędzy dwiema parami np us500 a us2000. Najlepiej jak by wykres spredu rysował się w nowym okienku pod od wykresem do do którego można by dodawać wskaźniki np stochastic lub macd ... . Dobrze było ale.mie wiem czy to możliwe żeby automatycznie otwierać pozycję przeciwstawną na drugim instrumencie np otwieram pozycję długa na us500 i automatycznie otwiera sie pozycja krótka na us2000
Z góry dziękuję za jakieś wskazówki. Szukałem w google podobnych rozwiązań ale nic sensownego/działającego nie znalazłem :?
Poczytaj mój dziennik "Korelacja par". A i nie licz na to , że będzie łatwo w ten sposób zarobić. :wink:
Dzięki z radę, wezmę pod uwagę Twój dziennik :564:

maro17
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2012, 21:28

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: maro17 »

Witam
Poszukuję wskaźnik który rysuje świecę w czasie rzeczywistym składającą się z n świeczek w danym TF (żeby ilość łączonych świeczek była ustawiana)
Czy istnieje coś takiego?

z góry dziękuję za odpowiedź


maro17
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2012, 21:28

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: maro17 »

jackub dzięki za linki

chodzi mi o taki wskaźnik który pokazuje świecę powstałą z połączenia kilka świec z tego samego TF

postaram się to wypunktować:
- jeden TF (czyli rysuje świecę na wykresie aktualnie otworzonym np H1)
- możliwość ustawiania ilości świec, które będą łączone (przykładowo ostatnie 8 świec)
- wskaźnik pokazuje tylko jedną świecę rysowaną przed ceną powstałą z połączenia przykładowych 8 świec
- wskaźnik nie tworzy na wykresie historii czyli cały czas mamy tylko jedną świecę (przykładową 8 świecą jest świeca aktualnie tworząca się)

wiem że można do tego dojść używając kwadratu dostępnego w mt4 łapiąc H i L oraz nanosząc otwarcie i zamknięcie przytaczanych do znudzenia 8 świec ale o wiele przyjemniejsze dla oka i szybsze byłoby użycie wskaźnika

ODPOWIEDZ