Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: rabit »

kolbi123 pisze:Spotkał się ktoś może z jakimś patentem, który by pilnował np tego aby w danym dniu dało się wykonać tylko ustaloną ilość transakcji np 1 ?, taka automatyczna blokada przed ponownym wejsciem.
Gdzies na FF jakis uzytkownik pisal ze taki mial. Wskaznik/strategia dzialal tak ze po wykozystaniu limitu transakcji ktos inny musial wpisac specjalny kod, np. zona :D .
Blo to z dwa lata temu wiec gdzie to bylo dokladnie to nie powiem, bodajze w jurnalach lub strategiach.
Pozdro.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

rabit pisze:
kolbi123 pisze:Spotkał się ktoś może z jakimś patentem, który by pilnował np tego aby w danym dniu dało się wykonać tylko ustaloną ilość transakcji np 1 ?, taka automatyczna blokada przed ponownym wejsciem.
Gdzies na FF jakis uzytkownik pisal ze taki mial. Wskaznik/strategia dzialal tak ze po wykozystaniu limitu transakcji ktos inny musial wpisac specjalny kod, np. zona :D .
Blo to z dwa lata temu wiec gdzie to bylo dokladnie to nie powiem, bodajze w jurnalach lub strategiach.
Pozdro.
Po co bzdury piszesz?
Wskaźnik nie może zarządzać pozycjami, tylko EA.
Ale ani wskaźnik, ani EA nie może wyłączyć OneClickTradingu, ani zwykłego otwierania pozycji w MT4.
A z poziomu EA, kto komu zabroni usunąć strategię z wykresu, jak będzie chciał?
Jeżeli ktoś sam nie umie stosować się do swoich zasad, to nic i nikt mu nie pomoże, nawet żona.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Dadas pisze:
rabit pisze:
kolbi123 pisze:Spotkał się ktoś może z jakimś patentem, który by pilnował np tego aby w danym dniu dało się wykonać tylko ustaloną ilość transakcji np 1 ?, taka automatyczna blokada przed ponownym wejsciem.
Gdzies na FF jakis uzytkownik pisal ze taki mial. Wskaznik/strategia dzialal tak ze po wykozystaniu limitu transakcji ktos inny musial wpisac specjalny kod, np. zona :D .
Blo to z dwa lata temu wiec gdzie to bylo dokladnie to nie powiem, bodajze w jurnalach lub strategiach.
Pozdro.
Po co bzdury piszesz?
Wskaźnik nie może zarządzać pozycjami, tylko EA.
Ale ani wskaźnik, ani EA nie może wyłączyć OneClickTradingu, ani zwykłego otwierania pozycji w MT4.
A z poziomu EA, kto komu zabroni usunąć strategię z wykresu, jak będzie chciał?
Jeżeli ktoś sam nie umie stosować się do swoich zasad, to nic i nikt mu nie pomoże, nawet żona.
Twierdzisz wiec ze gosciu bzdury wypisywal? Ja tego nie wiem bo ne jestem programista, napisalem tylko to o czym czytalem.
BTW skad wiesz ze soft byl z poziomu platformy?
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

kolbi123 pisze:Spotkał się ktoś może z jakimś patentem, który by pilnował np tego aby w danym dniu dało się wykonać tylko ustaloną ilość transakcji np 1 ?, taka automatyczna blokada przed ponownym wejsciem.
rabit pisze:
Dadas pisze:
rabit pisze:Gdzies na FF jakis uzytkownik pisal ze taki mial. Wskaznik/strategia dzialal tak ze po wykozystaniu limitu transakcji ktos inny musial wpisac specjalny kod, np. zona :D .
Blo to z dwa lata temu wiec gdzie to bylo dokladnie to nie powiem, bodajze w jurnalach lub strategiach.
Pozdro.
Po co bzdury piszesz?
Wskaźnik nie może zarządzać pozycjami, tylko EA.
Ale ani wskaźnik, ani EA nie może wyłączyć OneClickTradingu, ani zwykłego otwierania pozycji w MT4.
A z poziomu EA, kto komu zabroni usunąć strategię z wykresu, jak będzie chciał?
Jeżeli ktoś sam nie umie stosować się do swoich zasad, to nic i nikt mu nie pomoże, nawet żona.
Twierdzisz wiec ze gosciu bzdury wypisywal? Ja tego nie wiem bo ne jestem programista, napisalem tylko to o czym czytalem.
BTW skad wiesz ze soft byl z poziomu platformy?
No to niby że co?
Dostęp do samego programu MT4 mu blokowało?
To jest jeszcze bardziej bez sensu.
No bo są różne przypadki, a ryzykować utratę całego kapitału,
bo jakiś program mi wyłącza platformę transakcyjną, to trzeba być rzeczywiście de-bilem.
Jak ktoś nie umie się kontrolować, niech szuka pomocy u psychiatry, lub u Anonimowych Hazardzistów.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Dadas pisze:No to niby że co?Dostęp do samego programu MT4 mu blokowało?
Jak juz wczesniej pisalem dokladnie nie pamietam.
Dadas pisze:To jest jeszcze bardziej bez sensu.
Moim zdaniem ma sens
Dadas pisze:No bo są różne przypadki, a ryzykować utratę całego kapitału,
A nib jak to mozliwe? Soft mogl wylaczac platforme po zamknieciu ostatniego limitowanego zlecenia. Pewnie napiszesz ze mozna otworzyc wiecej zlecen bez ich wczesniejszego zamykania ale to jest program i jestem przekonany ze da sie to zrobic by bylo bezpiecznie. To jest informatyka , nie ma rzeczy niemozliwych. :D
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

rabit pisze:
Dadas pisze:No to niby że co?Dostęp do samego programu MT4 mu blokowało?
Jak juz wczesniej pisalem dokladnie nie pamietam.
Dadas pisze:To jest jeszcze bardziej bez sensu.
Moim zdaniem ma sens
Dadas pisze:No bo są różne przypadki, a ryzykować utratę całego kapitału,
A nib jak to mozliwe? Soft mogl wylaczac platforme po zamknieciu ostatniego limitowanego zlecenia. Pewnie napiszesz ze mozna otworzyc wiecej zlecen bez ich wczesniejszego zamykania ale to jest program i jestem przekonany ze da sie to zrobic by bylo bezpiecznie. To jest informatyka , nie ma rzeczy niemozliwych. :D
To prawda, można wiele zrobić.
Jednak, nie można się zabezpieczyć przed wieloma bugami.
Zawsze jest jakiś czas iteracji danej funkcji, i może się zdarzyć, że
trader otworzy np. 2 zlecenia zanim program zadziała.
Niestety, kliknięcie na guziku AutoTrading, który ma wyłączyć EA, nie działa tak od razu.
EA może jeszcze zdąrzyć otworzyć transakcję lub nawet kilka.
Z poziomu EA lub wskaźnika można np. emulować komendy klawiszowe, ale to wszystko
nie daje wcale gwarancji działania bezbłędnego.
Jeżeli by się zdarzył błąd, i trader by otworzył jakąś pomyłkową pozycję, a program mu zablokował
dostęp do możliwości zarządzania tą pozycją, to ja ciebie przepraszam, ale to jest głupie.
Jeżeli ktoś nie umie tradować i nie może się nauczyć dyscypliny, to może sobie kupić EA automat.
Pod warunkiem, że nie będzie przy nim nic grzebał.
Innym wyjściem jest rezygnacja z tradingu i zajęcie się czymś innym.

Nie wspominam o wielu innych losowych ewentualnościach.

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 689
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Tick Separate Volume, z dwóch różnych źródeł , zakładka: kolory-szerokość, zmieniam i niestety nie zachowuje zmian, wystarczy przejść na inny "tf" i wracają ustawienia początkowe :( .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dziękuję i pozdrawiam.

Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Fx_boy pisze:Tick Separate Volume, z dwóch różnych źródeł , zakładka: kolory-szerokość, zmieniam i niestety nie zachowuje zmian, wystarczy przejść na inny "tf" i wracają ustawienia początkowe :( .
Tak niestety działają teraz w MT4 niektóre indyki.
Wywaliłem kolory i szerokości do parametrów, to będzie zapamiętyweać.
Tick separate volume__.mq4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Venomouss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 618
Rejestracja: 31 lip 2014, 10:43

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Venomouss »

witam, szukam prostego wskaznika do zwizualizowania trade'ow w mt4 (wejscie - zamkniecie), mam jakis który mnie tylko wku*wia ... z gory ddzieki za podpowiedz

Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Venomouss pisze:witam, szukam prostego wskaznika do zwizualizowania trade'ow w mt4 (wejscie - zamkniecie), mam jakis który mnie tylko wku*wia ... z gory ddzieki za podpowiedz
Jak wrzucisz na wykres, będzie guzik "OT".
Ustaw tylko Profit_Color odpowiednio kontrastowo do tła.
Jest biały domyślny, więc na białym tle nie będzie widać Pipsów.
No i pozycję guzika (X,Y).
Z klikaniem trzeba czasem przełączyć Tfy, gdyby po kliknięciu nic się nie działo.
No i przełaczenie Tfu, gdy widać trady z historii, powoduje reset.
Oczywiście, wskaźnik czyta zamknięte trady z historii.
DadasMod_order_tracer.mq4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ