Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Darooo pisze:Dzieki wielkie , bardzo by mi sie przydał ten bzyczek informujacy o nowej otwartej pozycji ...ale nie wiem co masz na mysli " wrzuć mq4" co mam ci konkretnie przesłać ...sory za pytanie , ale jestem dosc krotko na forex wiec ....nie wszystko jest dla mnie jasne
Piszesz, że masz jakąś strategię, która ci otwiera pozycje, tak?
Czyli, rozumiem, że jakieś EA (Ekspert)???
Zasadniczo, MT4 zawsze generuje dźwięk pliku ok.wav przy otworzeniu pozycji.
Ale, jeżeli tego nie robi, to może w tym EA jest to jakoś wyłączone.

W folderze MT4 jest folder "Sounds".
Tam można wkleić dowolny plik dźwiękowy .wav i w EA generować ten dźwięk.

Sprawdź jeszcze w Narzędzia - > Opcje - > Wydarzenia, czy nie masz wyłączonych dźwięków,
lub może masz wyłączony ok.wav?

Awatar użytkownika
Darooo
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:59

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Darooo »

Tak strategia otwiera zlecenia , chcialbym słyszeć kiedy otwiera , muszę zajać sie pracą i ewentualnie moge zerknąć co sie dzieje , kiedy uslyszę bzyka ....jak kasa odplywa hehehe , czyli rozumie ,że jezeli nie mam wyłączone w MT4 to podesle strategie i mi tam dopiszesz bzyczek ? ......oki dzieki wielkie sprawdze teraz mt4

Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Darooo pisze:Tak strategia otwiera zlecenia , chcialbym słyszeć kiedy otwiera , muszę zajać sie pracą i ewentualnie moge zerknąć co sie dzieje , kiedy uslyszę bzyka ....jak kasa odplywa hehehe , czyli rozumie ,że jezeli nie mam wyłączone w MT4 to podesle strategie i mi tam dopiszesz bzyczek ? ......oki dzieki wielkie sprawdze teraz mt4
Dokładnie, tylko musi to być plik z rozszerzeniem .mq4
Z plikiem .ex4 nie mogę pracować.

Awatar użytkownika
Darooo
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:59

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Darooo »

Jasne miałeś racje wszystko było wyciszone , jeden ptic i działa ....dzieki za podpowiedz

esperer34
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:18

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: esperer34 »

witam,

czy posiada ktoś wskaźnik, który będzie wyświetlał mi w liczbach np. średni zakres świec M5 z ostatniego tygodnia? Dobrze by było, gdybym mógł zmieniać zakres jak i TF. Im więcej danych statystycznych tym lepiej.

Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

esperer34 pisze:witam,

czy posiada ktoś wskaźnik, który będzie wyświetlał mi w liczbach np. średni zakres świec M5 z ostatniego tygodnia? Dobrze by było, gdybym mógł zmieniać zakres jak i TF. Im więcej danych statystycznych tym lepiej.
Moje dzieło z kilkoma dodatkami.
Dadas_Custom_Range_Stats.mq4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
As7
Gaduła
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 03 sie 2014, 14:00

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: As7 »

Da radę jakoś zrobić aby mieć całą historię np. eur/usd czy sp500 w mt4 ? Chodzi mi od początku istnienia danej pary czy indeksu.

Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

As7 pisze:Da radę jakoś zrobić aby mieć całą historię np. eur/usd czy sp500 w mt4 ? Chodzi mi od początku istnienia danej pary czy indeksu.
To raczej niewykonalne.
Wygooglujesz różnych dostawców historycznych danych, ale gdzieś tak od 2001 widziałem najstarsze.

Awatar użytkownika
As7
Gaduła
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 03 sie 2014, 14:00

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: As7 »

Dadas pisze:
As7 pisze:Da radę jakoś zrobić aby mieć całą historię np. eur/usd czy sp500 w mt4 ? Chodzi mi od początku istnienia danej pary czy indeksu.
To raczej niewykonalne.
Wygooglujesz różnych dostawców historycznych danych, ale gdzieś tak od 2001 widziałem najstarsze.
Z euro/USD dałem sobie rade. Pobrałem dane historyczne za pomocą funkcji z Mt4. Mam edka od początku istnienia czyli 1971r.

Jednak ani sp500 ani Kabla nie dało się pobrać i jest mały zakres czasowy :) ciekawe czemu... :/

Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

As7 pisze:
Dadas pisze:
As7 pisze:Da radę jakoś zrobić aby mieć całą historię np. eur/usd czy sp500 w mt4 ? Chodzi mi od początku istnienia danej pary czy indeksu.
To raczej niewykonalne.
Wygooglujesz różnych dostawców historycznych danych, ale gdzieś tak od 2001 widziałem najstarsze.
Z euro/USD dałem sobie rade. Pobrałem dane historyczne za pomocą funkcji z Mt4. Mam edka od początku istnienia czyli 1971r.

Jednak ani sp500 ani Kabla nie dało się pobrać i jest mały zakres czasowy :) ciekawe czemu... :/
Podstawowe dane dostarcza ci twój broker.
Do niego możesz zawsze zadzwonić i zapytać.
Domyślnie źródłem danych zewnętrznych jest MetaQuotes, no to ich trzeba pytać.

Ale, np. forex tester:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... 8437,d.ZWU

ODPOWIEDZ