CELE - polowanie na wysoką zmienność

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Pablo90 pisze:Nie uważam, że wyciąganie prywatnych wiadomości na forum jest w porządku, ale tak, wymówiłem się natłokiem obowiązków, chociaż tak naprawdę chodziło o to, że kwota, którą zaproponowałeś była niższa niż ta, którą proponowali inni za zlecenia w tym samym czasie. Uznałem, że "natłok obowiązków" brzmi bardziej taktownie ;)
Dokładnie to samo robisz w tematach jak ten: piszesz parę słów krytyki, ale na objaśnienia twojego punktu widzenia nie masz już czasu (chciałem napisać coś innego, ale uznałem, że "piszesz parę słów krytyki" brzmi bardziej taktownie).
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

T-REX pisze:Widzę Pablo że z pod twoich postów zniknęła wreszcie sygnatura o programowaniu
Mnie 100 razy bardziej zastanawia ten animowany gif awatar. To dopiero niedopasowanie do persony :D
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

DAX cel 9300 perpektywa 1 tydzień
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

TraderPat
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2016, 11:37

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: TraderPat »

Ostro, ale w przypadku DAX-a wszystko jest realne :-) Tez widzę spadki ale mam cel 9600 i pod taki TP ustawiłem pozycję. Zobaczymy jak będzie za tydzień.
Pzdr
TP

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

W nastepnym tyg decyzja w sprawie stopy procentowej dla USD. Obstawiam podwyzke 0.25-0.5%.

EurUsd Cel 1.14 perspektywa 1 tydzien
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: psV »

Szwajcar pisze:W nastepnym tyg decyzja w sprawie stopy procentowej dla USD. Obstawiam podwyzke 0.25-0.5%.

EurUsd Cel 1.14 perspektywa 1 tydzien
Przecież jakby nieoczekiwanie podnieśli stopy (wg mnie mało prawdopodobne), to USD się natychmiastowo umocni, więc EURUSD spadnie.
Dlaczego zatem obstawiasz wzrost o 500 pipsów?

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

psV pisze:
Szwajcar pisze:W nastepnym tyg decyzja w sprawie stopy procentowej dla USD. Obstawiam podwyzke 0.25-0.5%.

EurUsd Cel 1.14 perspektywa 1 tydzien
Przecież jakby nieoczekiwanie podnieśli stopy (wg mnie mało prawdopodobne), to USD się natychmiastowo umocni, więc EURUSD spadnie.
Dlaczego zatem obstawiasz wzrost o 500 pipsów?
logika tak mowi lecz na forexie nie ma logiki jest za to doskonala manipulacja Foxa :D
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

psV
klasyczna ekonomia do śmieci,
zresztą to tylko teoria, że jak stopy procentowe w górę to waluta umacnia się :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

praktyka jest taka, że jak są podwyżki stóp procentowych to widać, że bank centralny obawia się osłabienia waluty, a to napędza jeszcze mocniejsze osłabienie, bo wszystkie inne instrumenty będą konkurowały od tego czasu z wysokością stopy procentowej tej waluty

poza tym stopy procentowe nie podnosi się od tak sobie, ale główny czynnik to napędzenie/osłabienie inflacji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

.................................................
przykład z grudnia to pierwsza podwyżka i co? odwrócili cały trend spadkowy. USD osłabił się, bo ubrali leszczy w te klasyczne ekonomiczne coś, teraz jak podwyższą to tak samo ubiorą leszcza w bzdety z uczelni. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gdzieś te FOXy muszą realizować zyski, zbierać walutę na nowe manipulacje. Teraz jest dobra okazja do tego. :D
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: psV »

Dziękuję za wyjaśnienie.
W długim terminie masz rację, ale w pierwszej minucie po zmianie reakcja rynku zawsze jest taka jak nakazuje logika. Później gracze stopniowo zamykają pozycje.
GBPUSD 14 lipca po publikacji urósł 200 pipsów (reakcja jak najbardziej uzasadniona), po to aby kolejnego dnia spaść o 300.
Tak więc zgadzam się z Tobą, że pomimo podniesienia stopy przez Bank Centralny waluta może spaść poniżej wcześniejszego poziomu.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

DAX cel 9700 perspektywa do 5.08.2016
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

ODPOWIEDZ