Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Maximur
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 08 lut 2006, 17:04

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: Maximur »

Jak dla mnie to w tej strategii najsłabszym punktem jest broker, bo przecież to on na tym będzie tracił i nie wiadomo jak dług, będzie przyzwolenie, na taką grę.
Na razie konto założyłem i problemu z usunięciem swapu nie ma.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: raposo »

I tak, i nie. Warto wybrać brokera dużego, który raczej bardzo późno zorientuje się, że ktoś gra typowo na swapach. Dodatkowo, zawsze można założyć konto ECN (FxPro ma tam takie same swapy) - tyle tylko, że wtedy mamy do czynienia z platformą cTrader i potrzebne jest EA napisane w C, które będzie informować o spadku Equity do określonego poziomu - obecnie mam takie EA tylko pod MT4.

Być może niebawem trochę to zrewolucjonizujemy :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Maximur
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 08 lut 2006, 17:04

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: Maximur »

Miałem na myśli ACFX. O druga stronę się nie martwię, bo wybór jest bardzo duży i zawsze będzie można założyć konto gdzie indziej. Gorzej jeżeli chodzi o brokera, który ujemny swap weźmie na siebie, bo to są niestety wyjątki. Jednorazowa opłata w tym wypadku w postaci 15 USD nie jest dla nich żadną rekompensatą.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witam wszystkich,

Niemiła wiadomość. Niestety, mimo wielokrotnych zapewnień i wcześniejszych zapytań skierowanych do brokera odnośnie możliwości użytkowania takiej strategii przed jakimikolwiek publikacjami, po miesięcznym okresie walczenia przez nich z "problemami technicznymi", ostatecznie ACFX wycofało się ze swoich deklaracji. W związku z tym sama strategia traci rację bytu. Trwają poszukiwania alternatywy - jeśli coś się trafi damy Wam znać.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Maximur
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 08 lut 2006, 17:04

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: Maximur »


brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: brg »

Dostałem właśnie potwierdzenie wypłaty. Niestety, bez obiecanego zwrotu za swap. Panie Piotrze, mogę serdecznie Panu pogratulować słowności i umiejętności rozwiązywania problemów. Mam przeczucie, że po takim debiucie zrobicie furorę na rynku polskim.

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

Zapomnijcie o takim zarabianiu. Konto bez swapu to tylko u market makera, a żaden MM większej kasy wam nie wypłaci bo to z jego portfela idzie. Temat już był przerabiany nieraz w przeszłości ale nie słyszałem żeby ktoś się tak dorobił :]

Awatar użytkownika
adamForex
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2015, 10:24

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: adamForex »

Ja bym w ogóle nie brnął w szukanie takich luk, dzięki którym można zarabiać bez ryzyka na mt4.

Biznes brokerski jest tak skonstruowany, żeby klient jak najwięcej tracił (swap, spread, prowizja, możliwość hedgowania, zachęcanie do krótkich sl i odnawiania pozycji). Klient jest w zbyt słabej pozycji, żeby szukać jak "wykiwać" brokera. To, że każde wykorzystanie dowolnej luki zostanie szybko ukrócone przez brokera jest faktem (przy dzisiejszej technologii i możliwości monitorowania aktywności użytkowników czasie rzeczywistym).

Kiedyś próbowałem grać na swapie na jednym koncie (u niektórych brokerów dało się tak ustawić kombinację 3 par, że wychodził prawie pełny hedge + nadwyżka ze swapu). Działało mi to może przez 2 tygodnie, rzeczywiście codziennie naliczał się dodatni, sumaryczny wynik swap. Nagle ni z tego, ni z owego zmienił się swap i przestało. Nawet nie udało się odrobić spreadu (wychodziło tak, że spread odrabia się w około 25 dni, a w ciągu roku można wyciągnąć jakieś 30%).

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

adamForex pisze:Ja bym w ogóle nie brnął w szukanie takich luk, dzięki którym można zarabiać bez ryzyka na mt4.

Biznes brokerski jest tak skonstruowany, żeby klient jak najwięcej tracił (swap, spread, prowizja, możliwość hedgowania, zachęcanie do krótkich sl i odnawiania pozycji). Klient jest w zbyt słabej pozycji, żeby szukać jak "wykiwać" brokera. To, że każde wykorzystanie dowolnej luki zostanie szybko ukrócone przez brokera jest faktem (przy dzisiejszej technologii i możliwości monitorowania aktywności użytkowników czasie rzeczywistym).

Kiedyś próbowałem grać na swapie na jednym koncie (u niektórych brokerów dało się tak ustawić kombinację 3 par, że wychodził prawie pełny hedge + nadwyżka ze swapu). Działało mi to może przez 2 tygodnie, rzeczywiście codziennie naliczał się dodatni, sumaryczny wynik swap. Nagle ni z tego, ni z owego zmienił się swap i przestało. Nawet nie udało się odrobić spreadu (wychodziło tak, że spread odrabia się w około 25 dni, a w ciągu roku można wyciągnąć jakieś 30%).

nie do końca tak jest , bo jeżeli Boker jest tylko i wyłącznie pośrednikiem pomiędzy Tobą a rynkiem i jego swapy są ustawione odpowiednio to wtedy wszyscy zarabiają ;] a tutaj widocznie były one źle ustawione i stąd taka sytuacja ;]
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
adamForex
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2015, 10:24

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: adamForex »

PipsKong pisze: a tutaj widocznie były one źle ustawione i stąd taka sytuacja ;]
Haha, no właśnie. Źle ustawione, czyli tak, że klient może zarobić na tym zarobić :wink:

Jak będą dobrze ustawione, czyli np swap na buy EUR/USD + swap na sell GBP/USD = swap sell EUR/GBP (oczywiście przy sprowadzeniu do wspólnej waluty i przy uwzględnieniu różnych wielkości pozycji, żeby wszystko się ładnie parowało) to na jednym rachunku nie da się zarobić w ten sposób.

Ale podobno niektórym się udaje z tymi rachunkami u różnych brokerów, chociaż ja do tego podchodzę bardzo sceptycznie. Szczególnie, że jak się wczytać w regulaminy niektórych kont "bezswapowych", to wygląda to tak, że broker przed rolowaniem zamyka pozycje, a potem je automatycznie otwiera. Klient nie płaci swapu, ale prowizję już tak :D

W każdym razie, jak dla mnie, to wszystko co wygląda na zbyt łatwe i zbyt fajne z pewnością ma taki haczyk, który niweluje wszelkie szanse na zarobek.

ODPOWIEDZ