Brooks Price Action - PA oczami tradingowego guru

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Brooks Price Action - PA oczami tradingowego guru

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

DamianC, miła niespodzianka, ja się już smuciłem, że więcej tłumaczeń nie będzie..

BTW... masz coś wspólnego z tłumaczeniem książki??

i najważniejsze. Dzięki za dobrą robotę :564:
bzium®

Awatar użytkownika
DamianC
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2014, 15:42

Re: Brooks Price Action - PA oczami tradingowego guru

Nieprzeczytany post autor: DamianC »

Zgodnie z obietnicą wracamy do tłumaczeń :) Dzisiaj nowy temat, a mianowicie szerokie i długie jak rzeka zagadnienie TRENDU :) Zaczynamy od wprowadzenia a już za tydzień omówimy sygnały świadczące o sile trendu.

Całość standardowo znajdziecie na Comparic- serdecznie zapraszam :)

Trendy rynkowe
Dlaczego rozpoznanie trendu na wykresie jest tak istotne? Większość Twoich pozycji powinna być otwierana bowiem zgodnie z przebiegiem trendu w danym czasie – bardzo rzadko otwieramy pozycje biegnące w stronę przeciwną. Im szybciej uda nam się zauważyć rynkową tendencję, tym więcej pieniędzy możemy zarobić. Skupianie się na setupach przeciwnych do konkretnego momentum pozwala generować zyski jednak sprawia, że omijasz o wiele bardziej korzystne przychodowo możliwości tradingowe podążające za trendem. Wejścia trendowe dla niektórych inwestorów są straszne – zawsze wydaje nam się, że rynek jest już mocno naciągnięty. Boimy się, że cena nie pokona kolejnych szczytów w trendzie wzrostowym lub kolejnych dołków w trendzie spadkowym. Z drugiej jednak strony na tym to polega! Gdy wchodzisz w pozycje tam gdzie grający przeciwko trendowi wyszli z powodu straconych pieniędzy rynek podąży w Twoją stronę (pomimo tego, że wygląda na rozciągnięty). W kolejnych częściach opiszę wiele powszechnych formacji trendowych, których należy szukać każdego dnia. Jeżeli którakolwiek z nich formuje się w pierwszej lub drugiej godzinie dnia wtedy prawdopodobieństwo wyłapania transakcji zgodnych z trendem jest naprawdę bardzo wysokie.

Obrazek

Nie wiem czemu Pan moderator wyrzucił mnie ze strategii do ciekawych linków :(

-- Dodano: 02 sie 2014, 09:56 --
kruczek pisze:DamianC, miła niespodzianka, ja się już smuciłem, że więcej tłumaczeń nie będzie..

BTW... masz coś wspólnego z tłumaczeniem książki??

i najważniejsze. Dzięki za dobrą robotę :564:
Cieszę się, że komuś się przydaje!
Nie - stricte dla samego siebie. A jak już mam to się dzielę :)

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Brooks Price Action - PA oczami tradingowego guru

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

gdzie ciąg dalszy?
prawie rok mija i co i cisza :D
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Brooks Price Action - PA oczami tradingowego guru

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

W związku z oficjalnym tłumaczeniem, książki którego Comparic jest partnerem Damian przestał robić tłumaczenia na własną rekę.

Książka dostępna pod analizapriceaction.pl.

Al Brooks wyraził zgodę na tłumaczenie jego weekendowych analiz i pojawiają się zawsze w poniedziałek http://comparic.pl/category/strategie-al-brooks-pa/ oraz fragment podsumowania sesji wtorkowej na S&P500 dodatkowo publikowany w środę
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

ODPOWIEDZ