Brokerzy z dźwignią >1:100 a KNF

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Brokerzy z dźwignią >1:100 a KNF

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Ostatnio na forach sporo rozmów na temat zmian dot. dźwigni dzięki naszemu KNF. Ustawa wchodzi w życie 16 lipca. Czy w Polsce będą działać jacyś brokerzy z wyższą dźwignią? Mam na myśli takich, którzy oferują obsługę dla klientów z Polski czyli konta w PLN w polskim banku, jakieś pary xxx/pln.

andrzej-sk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:39

Re: Brokerzy z dźwignią >1:100 a KNF

Nieprzeczytany post autor: andrzej-sk »

bartek1916 pisze:Ostatnio na forach sporo rozmów na temat zmian dot. dźwigni dzięki naszemu KNF. Ustawa wchodzi w życie 16 lipca. Czy w Polsce będą działać jacyś brokerzy z wyższą dźwignią? Mam na myśli takich, którzy oferują obsługę dla klientów z Polski czyli konta w PLN w polskim banku, jakieś pary xxx/pln.
Pary walutowe nie maja nic do rzeczy. Ważne czy sie podporządkują decyzji KNF czy mają ja w głebokim poszanowaniu(i słusznie).Oczywiscie wszyscy brokerzy działąjacy na terytorium RP bedą się musieli podporządkować.

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: Brokerzy z dźwignią >1:100 a KNF

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

Myślę, że również Ci, którzy oferują konto w PLN ;)
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

Chester90
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2014, 13:52

Re: Brokerzy z dźwignią >1:100 a KNF

Nieprzeczytany post autor: Chester90 »

Oferowanie konta w PLN też nie ma nic do rzeczy. Dźwignię będą ograniczać wszyscy brokerzy na terenie UE. Wiem od brokerów, że nadzór brytyjski i cypryjski wystosowały pisma o ograniczenie dźwigni dla Polaków, natomiast z rozmów z opiekunami klienta wiem też, że Ducascopy Europe i Admiral Markets też będą ograniczać.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy z dźwignią >1:100 a KNF

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wygląda to tak...
KNF wysłał pisma o wchodzących zmianach do regulatorów, ci regulatorzy do brokerów z ichniejszymi licencjami. Potem decyzja należy już do brokera co z tym zrobi. Większość, póki co, się dostosowuje, bo wpadnięcie na listę ostrzeżeń mogłoby wyglądać trochę słabo marketingowo ;). Czy będą inne sankcje to czas pokaże.

Niestety nie znam żadnej firmy, która byłaby poza terenem UE i jednocześnie miała konto w polskim banku. Praktycznie w Dukascopy Europe można sobie podwoić lewarowanie bonusem 100% ale przy wygenerowanych zyskach ten 'lewar' spada.

-- pt 03-07-2015, 12:40 --

Nawet brokerzy z Malty dostosowują się do zmian - właśnie dostałem mailing.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Brokerzy z dźwignią >1:100 a KNF

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:Praktycznie w Dukascopy Europe można sobie podwoić lewarowanie bonusem 100%
A cóż to za promocja ? Czy chodzi o to :

"100% bonusu z okazji 10-lecia

Każdy klient, który dokonał dowolnej wpłaty na rachunek w ciągu ostatnich 30 dni może aplikować o 100% bonusu wpłaconej kwoty z okazji 10 rocznicy założenia Dukascopy. Wypłata środków przed spełnieniem wymagań otrzymania bonusu będzie skutkowało jego anulowaniem.

Wymagane jest wypracowanie obrotu w wysokości 50'000 -krotności posiadanego kapitału w momencie aplikacji o bonus (wliczając w to bonus) w ciągu jednego roku kalendarzowego od momentu otrzymania bonusu. Maksymalna wysokość bonusu to 10 000 USD. "

Przelicz mi ten obrót na konkretnych przykładzie. Dajmy na to, iż wpłacam 1000 zł. Ile musze zrobić obrotu w lotach w ciągu roku ? No i kiedy dostanę ten bonus od momentu wpłaty ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy z dźwignią >1:100 a KNF

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W kontekście tego wątku miałem na myśli, że bonus 100% podwaja naszą dźwignię. Sam bonus jest dodawany w ciągu doby od aplikowania o niego, a dodatkowo jest on odnawialny więc teoretycznie można cały czas utrzymywać efektywne lewarowanie w okolicy 1:200.
Jeśli chodzi o przykład z wyliczeniami to puszczę link na PW.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Re: Brokerzy z dźwignią >1:100 a KNF

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Wg tych informacji maja konto w Polsce
http://marketinvest.pl/brokerzy/gallant-capital

marcin48623
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 31 paź 2013, 19:24

Re: Brokerzy z dźwignią >1:100 a KNF

Nieprzeczytany post autor: marcin48623 »

Ok czyli konto w PLN jest i z tego co wiem dzwignia ma byc normalnie podwyzszona tak jak do tej pory czyli chyba jednak Polacy tez normalnie beda mogli na takich warunkach grac.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Re: Brokerzy z dźwignią >1:100 a KNF

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

na to wyglada, ale ciekawe jak to wyglada w praktyce. ma ktos konto realne w PLN?

ODPOWIEDZ