Brokersmasakrator :)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: freakout »

brokersmasakrator pisze:
freakout pisze: w mailu napisali że problemy będą występować jeszcze przez jakiś czas, dlatego potrzeba trochę cierpliwości :) ja korzystam z ich usług od roku i nie zamierzam nigdzie się przenosić, bo lepszego broka na chwilę obecną po prostu nie ma ;)
chyba można by z tym polemizować. Sam fakt, że zorganizowali ten remont w tak amatorski sposób to już coś mówi. A ta cierpliwość to na ile? tydzień już trwa, to jeszcze miesiąc, rok ? :)
A brokerzy lepsi to raczej są, choć nie z MT4. Tak więc do zabawy jest to super brok.
Może też dodam, że np zrobiłem wypłatę przez Neteller i czekam już 10 dni na kasę, i nie ma :) Oczywiście wszystko zgodnie z zasadami, była wpłata przez Neteller i może być wypłata.
No ale jednocześnie muszę też powiedzieć, że wypłata przelewem bankowym doszła w dwa dni.
info od brokera:

"The issue with disconnection is intermittent. We have taken measures and will change to a new provider over the weekend. Please send your account number and trade order number for any trades affected to support@icmarkets.com ."

trzeba czekać i tyle ;)

Awatar użytkownika
brokersmasakrator
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 28 wrz 2015, 15:20

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: brokersmasakrator »

ext3 pisze:
brokersmasakrator pisze:no gdyby nie było strachu wpłacać tam większej kwoty to bym zmasakrował i tego broka ;)
Hehe, masakruj. Niech statystyka będzie po Twojej stronie :564:
btw. Robiłeś jakieś testy, czy w dłuższym okresie wychodzisz lepiej na seriach 5,6,7 tp a może tylko 4 tp a np. częściej?
Testów nie robiłem, po prostu gram tak od kilku lat i jestem happy. Aktualnie gram na 8 TP. Choć na początku warto zaczynać od 5 TP. W trakcie tego dziennika było już raz lub dwa 5 TP, choć szósty nie wszedł. A i było też nawet 6 TP tylko po czerech były przenosiny na inny rachunek i start od nowa.
A najlepsza jest już seria dwóch-trzech kompletów po 6 TP, też się zdarzają :) tylko potrzeba większej cierpliwości.
No ale według mnie na starcie można poprzestać 2-3 razy na 5TP, tak żeby wizualnie było coś na plus. I tak też teraz w dzienniku raz lub dwa zostawię zyski po 5 TP chyba.
Obrazek

Awatar użytkownika
brokersmasakrator
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 28 wrz 2015, 15:20

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: brokersmasakrator »

freakout pisze: trzeba czekać i tyle ;)
No tak, na razie nie zamierzam się od nich wyprowadzać i też czekam cierpliwie.
Obrazek

Misiacyk
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2009, 12:01

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: Misiacyk »

Witam,
Wypowiem się na szybko bo w pewnym okresie takie systemy mnie mocno interesowały. W przypadku takich konstrukcji jedyną istotną rzeczą jest skuteczność wejść. Bardzo prosto to zobrazować na przykładzie rzutu monetą - jeżeli mamy 50% szans na wygraną i R:R 1:1(tu nie ma kosztów transakcyjnych) to wystarczy aby ciąg sześciu wygranych powtórzył się raz na 64 i jesteśmy na zero. Jeżeli w tym przypadku BE byłoby takie jak u autora czyli 167 prób, to nie uwzględniając kosztów system byłby zyskowny.

Aby w przypadku 167 prób być na BE wystarczy mieć skuteczność wejść 41,5% (znowu bez kosztów), a mając taką jak policzona tu gdzieś skuteczność czyli 62% to ciąg sześciu wygranych zdarzy się raz na 22.

Nie chce mi się tego dokładnie liczyć uwzględniając jakiś średni spread czy rzeczywistą skuteczność odfiltrowując ręcznie zamknięte na minimalnym plusie pozycje, ale jeżeli autor ma pewność co do utrzymania skuteczności na poziomie około 60% ma ładnie wygrywający system i jedyne czego trzeba to cierpliwość i w końcu wyjdzie na swoje. Potrzebna jest tylko odpowiednia próbka zdarzeń, którą jak rozumiem ma skoro robi to od kilku lat.

To wszystko nie ma w sumie znaczenia bo dowolny inwestor mając system o 60% skuteczności z R:R 1:1 też będzie na plusie - tylko wolniej będzie osiągał zyski, ale przy mniejszym drawdownie ponieważ tutaj widzimy pewną formę piramidowania. Na sam koniec okazuje się, że jak zawsze ważny jest system a ten MM dodaje mu tylko kopa :)

Pozdrawiam
Bartek

Awatar użytkownika
brokersmasakrator
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 28 wrz 2015, 15:20

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: brokersmasakrator »

NO chyba, że dokona się masakra brokera, nomen omen, czyżby kilka moich innych rachunków w ICMarkets znów tego dokonało ???? :)
Misiacyk pisze:
... jedyne czego trzeba to cierpliwość i w końcu wyjdzie na swoje.....
......przy mniejszym drawdownie ponieważ tutaj widzimy pewną formę piramidowania. Na sam koniec okazuje się, że jak zawsze ważny jest system a ten MM dodaje mu tylko kopa :)
Bartek
No ten DD jest przy tych założeniach jakoś nie tak bolesny co normalnie. Dla mnie przyjemne jest to, że pomimo już 15 prób i wielu SL rachunek jest tylko na minus 45 GBP. Poza tym SL na 10 pipsów też jest przyjemną sprawą i w sumie nic nie robi z depozytem.
A cierpliwość jest tu kluczem. Założę się, że jest to unikalna cecha. Kiedyś bardzo mnie korciła szybka chęć odrobienia strat ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Twój styl gry i zarządzania pieniędzmi bardzo przypomina mi kogoś, kto już kiedyś prowadził tu dziennik :)

Awatar użytkownika
brokersmasakrator
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 28 wrz 2015, 15:20

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: brokersmasakrator »

Wiem, pisałeś mi o tym 5 razy na PW. Nie wiem tylko czy to dobrze czy źle, jak na razie na minus siedzę i czekam i czekam na cud.
A nie to nie Ty pisałeś, ktoś inny też. Przeczytałem ten dziennik, ale widzę że ktoś zarobił kilkaset procent w krótkim czasie i w ogóle nie podwajał pozycji chyba, a ja stoje na minus po 2 tygodniach. No ale przydał by się taki zysk.
Obrazek

Awatar użytkownika
brokersmasakrator
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 28 wrz 2015, 15:20

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: brokersmasakrator »

Chyba coś się pomieszało też w Myfxbook przez te awarie ich serwerów, rachunek stoi jak stał a pokazują - 99% :)
Obrazek

MarcinPOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 13 cze 2015, 22:30

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: MarcinPOL »

brokersmasakrator
W IC Markets można wypłacać przez Netteler? Ja myślałem i tak mi support powiedział, że do wypłaty tylko przelew za 20 AUD. Co do wiarygodności tego brokera to znajomy wypłacił z niego już zarobione ponad 400k EUR.

Podaj mi lepszych brokerów ? Jak masz takich, bo te awarie denerwują mnie.

Awatar użytkownika
brokersmasakrator
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 28 wrz 2015, 15:20

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: brokersmasakrator »

Dziś servery chyba działają, u mnie dziś bez zarzutu, może już po remoncie.
Tak można przez Netelller, pod warunkiem że wpłata była przez Neteller. Co do przelewów bankowych to racja, chodzą normalnie, do mnie 2 dni robocze.
Szczerze mówiąc teraz ciężko o dobrego brokera z takim lewarem.
Obrazek

ODPOWIEDZ