Broker z dźwignią powyżej 1:100

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
plamster
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2017, 17:54

Broker z dźwignią powyżej 1:100

Nieprzeczytany post autor: plamster »

Witam!
Mam kilka pytań do Was
1)Czy możecie polecić mi jakiegoś brokera z dźwignią powyżej 1:100? (w zasadzie wystarczy 1:200. )

2)Znalazłem brokera- BDswiss który oferuje dźwignie powyżej 1:100. Zainstersowałem się nim dlatego że w pewnym internetowym rankingu zaznaczono że jest tam dźwignia dostępna dla polaków powyżej właśnie 1:100. Może ktoś powiedzieć coś więcej na ten temat ?

3) Czy używanie dźwignie wyższej niż 1:100 jest w ogle legalne dla osób z obywatelstwem polskim?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z dźwignią powyżej 1:100

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Ad.1) Wszyscy spoza terenu UE - Szwajcaria, Australia, Azja, egzotyczne wysepki...

Ad.2) BD Swiss nie może zaoferować polskim rezydentom więcej niż 1:100. Działają na licencji cypryjskiej.

Ad.3) Teoretycznie nie, praktycznie tak :). Chodzi bardziej o polską rezydencję niż obywatelstwo. KNF twierdzi, że zgodnie z ich wytycznymi żaden broker nie może zaoferować polskiemu rezydentowi lewara większego niż 1:100. Ale akurat brokerzy działający poza UE niespecjalnie się tym przejmują, stąd też u takich firm jest możliwość uzyskania wyższego lewarowania.

https://forexclub.pl/ograniczenie-dzwig ... ca-2015-r/

I tak jak wspomniałem - chodzi o rezydencję. Dlatego jeśli jesteś Polakiem ale na stałe mieszkasz w Wielkiej Brytanii to wtedy Cię to nie dotyczy. Chociaż tam też planują redukcję więc pewnie wyjdzie na to samo :P
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

plamster
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2017, 17:54

Re: Broker z dźwignią powyżej 1:100

Nieprzeczytany post autor: plamster »

Chodzi o to że nie mieszkam poza granicami kraju.

A oprócz BDSwiss znalazłem jeszcze opisywany tutaj IcMarkets, też byłby w porządku ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z dźwignią powyżej 1:100

Nieprzeczytany post autor: raposo »

plamster pisze:Chodzi o to że nie mieszkam poza granicami kraju.
Czyli patrz punkt 1).
plamster pisze:A oprócz BDSwiss znalazłem jeszcze opisywany tutaj IcMarkets, też byłby w porządku ?
No właśnie BD Swiss "nie pasuje" :). IC Markets to Australia, czyli tak -> patrz punkt 1).

Jest jeszcze Szwajcaria, np. Dukascopy Bank - regulacje bliższe europejskim i gwarancja depozytu do 100 000 CHF.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

plamster
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2017, 17:54

Re: Broker z dźwignią powyżej 1:100

Nieprzeczytany post autor: plamster »

raposo pisze:No właśnie BD Swiss "nie pasuje" . IC Markets to Australia, czyli tak patrz punkt 1).

Jest jeszcze Szwajcaria, np. Dukascopy Bank - regulacje bliższe europejskim i gwarancja depozytu do 100 000 CHF.
Dzięki za odpowiedź ale ten DukascopyBank chyba nie jest rozwiązaniem dla mnie bo tam jest napisane że dla polaków tylko 1:100... https://www.dukascopy.com/europe/pl/for ... ts/margin/ :( Chyba że źle to zrozumiałem...

A poza Ic Market możesz coś polecić jeszcze innego co byłoby dla mnie ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z dźwignią powyżej 1:100

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dałeś link do strony Dukascopy Europe - spółki córki pod jurysdykcją UE. W Dukascopy Bank można mieć 1:200 - sprawdzone ;). Tyle, że min. depozyt wynosi 5000 USD.

https://forexclub.pl/dukascopy/

Wśród australijskich brokerów najpopularniejszym w "naszych" stronach jest IC Markets i Pepperstone. Tyle, że ci drudzy obecnie nie przyjmują nowych klientów z terenu EU (chyba, że już coś się zdążyło zmienić?).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

plamster
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2017, 17:54

Re: Broker z dźwignią powyżej 1:100

Nieprzeczytany post autor: plamster »

A okej to mój błąd z tym Dukascopy :D

Czyli nie pozostaje mi nic innego niż w zasadzie IcMarket tak?

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Broker z dźwignią powyżej 1:100

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Sprawdź jeszcze Pepperstone.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z dźwignią powyżej 1:100

Nieprzeczytany post autor: raposo »

meylo pisze:Sprawdź jeszcze Pepperstone.
A otwierają już konta Europejczykom?
http://forex-nawigator.biz/forum/wszyst ... ml#p854680
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Broker z dźwignią powyżej 1:100

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

plamster pisze:Witam!
Mam kilka pytań do Was
1)Czy możecie polecić mi jakiegoś brokera z dźwignią powyżej 1:100? (w zasadzie wystarczy 1:200. )

2)Znalazłem brokera- BDswiss który oferuje dźwignie powyżej 1:100. Zainstersowałem się nim dlatego że w pewnym internetowym rankingu zaznaczono że jest tam dźwignia dostępna dla polaków powyżej właśnie 1:100. Może ktoś powiedzieć coś więcej na ten temat ?

3) Czy używanie dźwignie wyższej niż 1:100 jest w ogle legalne dla osób z obywatelstwem polskim?
A możesz mi powiedzieć po co ci lewar większy niż 1:100? Tak z czystej ciekawości pytam. Bo ja uważam, że dla wszystkich początkujących zabawe z FX to i 1:20 to zbyt dużo.
Pewnie zaraz sie odezwą wszyscy "wyznawcy" wolności i swobód ale czasami niektórych ludzi należy chronić przed samym sobą. Pretensje o pasy w aucie, zapisy BHP itp.

ODPOWIEDZ