Broker z dużą dzwignią dla AUDNZD

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Broker z dużą dzwignią dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam
Czy mógłbyś to dokładnie opisać bo nie bardzo rozumiem, ogólnie ja nie korzystam z TP/SL tylko strategia wysyła OrdeClose na zakończenie (TP i Sl ustawiam tylko na wypadek awarii ea) - czyli jeśli cena odejdzie od ceny zawarcia o np. 10 pipsów (czyli ok 6-7 pipsow zysku) to nie mogę zamknąć trans.? te 21pipsow wynika z ich jakiegoś regulaminu?
Zamknąć pozycje z palca możesz w każdej chwili, ale sztywne SL oraz TP możesz ustawić tylko w takiej minimalnej odległości w jakiej pozwala ci na to broker. Ale nie tylko o TP i SL tutaj chodzi. Jeżeli twoja strategia obejmuje także prowadzenie pozycji, a nie wyobrażam żeby było inaczej to jakieś racjonalne zarządzanie pozycja na niskich interwałach tutaj odpada. Nie muszę chyba tłumaczyć jakie są tego konsekwencje. Musisz tak zmodernizować EA ażeby twoje zlecenie zabezpieczające nie wchodziło w konflikt z limitem odległości.

Każde konto zawierające tego typu ograniczenia skonstruowane jest dla traderów którzy się nie mylą, chyba ze grasz powyżej H4 to wtedy takie ograniczenie nie ma już większego znaczenia. Zastanów się kto ma w tym interes ażeby takie restrykcje wprowadzać...? Zauważ, ze jeszcze nie wiadomo jakie inne niespodzianki cie czekają. Od brokera się tego na pewno nie dowiesz.

Ludzie nawet nie wiedzą że ich rachunki obłożone są takimi ograniczeniami. Myślą że to wina spreadu, danych makroekonomicznych czy ich nieefektywności. Dlatego lepiej poszukaj sobie sprawdzona markę która oferuje wolne od ograniczeń warunki handlowe wspierające twój sukces bo inaczej staniesz się dostawca płynności na rynek. A o tych wszystkich dodatkach, bonusach itd. przeczytaj sobie mój krótki artykuł na: http://forexcity.pl/artykuly/72-nie-daj ... go-brokera

Oczywiście mogę się mylić. :wink:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Re: Broker z dużą dzwignią dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: oiro »

silveRbull pisze: Ale nie tylko o TP i SL tutaj chodzi. Jeżeli twoja strategia obejmuje także prowadzenie pozycji, a nie wyobrażam żeby było inaczej to jakieś racjonalne zarządzanie pozycja na niskich interwałach tutaj odpada.
Co rozumiesz przez 'prowadzenie pozycji na niskich interwałach'?? -ja nie stosuję SL i TP (one są zawsze dość odległe i czasem modyfikowane tylko na wypadek awarii ea. Ogolnie nie gram na żadnym interwale (nadchodzi kolejny tick - sprawdzane są warunki i jeśli są spełnione wysyłane jest OrderClose - przeważnie(80%) w odleglości ok 20-30 pipsów jednak czasem i 100 i więcej itd.).
Nie mam doświadczenia w tego typu ea - na kontach real grałem tylko ręcznie na duże zmiany (konto w Admiral) - rozumiem że odradzasz XM i polecasz IC Market? ( szkoda mi trochę tego bonuasa bo wpłacając 500$ poszerzam sobie MC do 750$.......ale moze nie warto na to patrzeć?)

Awatar użytkownika
DanielFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 237
Rejestracja: 28 lis 2013, 13:42

Re: Broker z dużą dzwignią dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: DanielFX »

oiro pisze:
silveRbull pisze: Ale nie tylko o TP i SL tutaj chodzi. Jeżeli twoja strategia obejmuje także prowadzenie pozycji, a nie wyobrażam żeby było inaczej to jakieś racjonalne zarządzanie pozycja na niskich interwałach tutaj odpada.
Co rozumiesz przez 'prowadzenie pozycji na niskich interwałach'?? -ja nie stosuję SL i TP (one są zawsze dość odległe i czasem modyfikowane tylko na wypadek awarii ea. Ogolnie nie gram na żadnym interwale (nadchodzi kolejny tick - sprawdzane są warunki i jeśli są spełnione wysyłane jest OrderClose - przeważnie(80%) w odleglości ok 20-30 pipsów jednak czasem i 100 i więcej itd.).
Nie mam doświadczenia w tego typu ea - na kontach real grałem tylko ręcznie na duże zmiany (konto w Admiral) - rozumiem że odradzasz XM i polecasz IC Market? ( szkoda mi trochę tego bonuasa bo wpłacając 500$ poszerzam sobie MC do 750$.......ale moze nie warto na to patrzeć?)
W IC Markets nie ma żadnego limitu odległości SL/TP. Moim zdaniem lewar 1:500 i tak jest już bardzo wysoki a i tak nie polecam wykorzystywać tak wysokiej dźwigni w pełni, bardzo szybko można wyzerować konto, lepiej grać bezpiecznie -> mniejsze profity ale długoterminowo :) Ja bym się wcale takim sztucznym poszerzaniem margin'a nie sugerował. Najważniejsza jest jakość konta -> czyli szybkość egzekucji, swoboda zawierania transakcji (w IC Markets mamy model ECN, więc nie ma konfliktu interesów), ustawiania SL/TP.
Forexnese IB: IC Markets, Pepperstone, Global Prime (bezpośrednia zniżka prowizyjna). Link w profilu. Support dla klientów w języku polskim - szczegóły na priv.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Broker z dużą dzwignią dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Polecam IC Markets ze względu na brak ograniczeń oraz możliwość wykorzystania serwera VPS do tradingu algorytmicznego oraz HFT. Tutaj nie ma żadnej ściemy i nic nie jest zakamuflowane. Otrzymujesz prawdziwe środowisko ECN a w tym normalne warunki handlowe. Ale jak je wykorzystasz, to już zależy wyłącznie od ciebie. Na pewno broker ci w tym nie bedzie przeszkadzał. W IC Markets jestes wolny jak ptak. Oczywiście możesz wybrać każdego innego brokera, byle by działał w oparciu o model ECN oraz sprawdź czy rachunek który zakładasz nie rozłoży twojej strategi na łopatki. Musisz to poprostu przetestować. Pamiętaj tylko, ze jeżeli twoja strategia jest zyskowna to żaden MM nie pozwoli siebie ograć. Co prawda przez pewien czas weźmie to ryzyko na siebie ale później.....?


Pozdrawiam

quad-core
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 13 kwie 2013, 14:38

Re: Broker z dużą dzwignią dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: quad-core »

forextime (FXTM) - max. dźwignia 1000:1 :)
mowa jest milczeniem a srebro złotem :)

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Re: Broker z dużą dzwignią dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: oiro »

silveRbull pisze:Musisz to poprostu przetestować. Pamiętaj tylko, ze jeżeli twoja strategia jest zyskowna to żaden MM nie pozwoli siebie ograć. Co prawda przez pewien czas weźmie to ryzyko na siebie ale później.....?
Strategia jest zyskowna tylko miewa okresy gdy są serie dość niekorzystnych transakcji (MM jest po to aby wyeliminować te 'dolki').

Dziękuję Ci za odp. mam jeszcze jedno pytanie w ICMarket mozna grać na cTrading (jakaś ichnia platforma) i MT4? co lepsze ? skrypty mam na mt4 ale jak warto to je przepisze?

Czym ICMarket jest lepsze od Ducascopy oprócz dżwigni? No i najważniejsze czy w ICMarket jak pisze kolega wyżej nie ma okplat za prowadzenie konta?oraz jak jest liczone commision? 3.5$ za lot - tzn od trans 1 lot dla ilu pipsów?

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Broker z dużą dzwignią dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Który broker lepszy to musisz sam juz zdecydować. W IC Markets masz dostępne dwie platformy. Jedna to MT4 a druga to cTrader. Jeżeli myślisz o serwerze VPS to najlepiej wybrać konto True ECN z platformą MT4. Zyskujesz wtedy sprawdzoną i pewną markę, spready rynkowe, doskonałą egzekucję zleceń i brak jakichkolwiek ograniczeń. W IC Markets nie ma rachunków w PLN, ale myślę że nie powinno to stanowić problemu. Standardowa prowizja to 3,5 USD w jedną stronę. Oczywiście istnieje możliwość uzyskania zniżki 2,75 USD na zawsze - szczegóły znajdziesz na mojej stronie (link w profilu). Zanim jednak otworzysz konto realne przetestuj swoje EA na demo. Wolę żebyś był miło zaskoczony a nie kupował marzenia.....

Każdy kogo interesuje darmowy serwer VPS gdzie opóźnienia sięgają rzędu 1ms powinien zapoznać się z tym linkiem: https://www.forexvps.net/broker_app/icmarkets







Pozdrawiam

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Re: Broker z dużą dzwignią dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: oiro »

ale co to jest 'standardowa prowizja w jedną stronę' i jak jest liczona? 3.5$ za trans ? (w przypadku Admirala i Xm chyba czegoś takiego nie ma?

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Broker z dużą dzwignią dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam
ale co to jest 'standardowa prowizja w jedną stronę' i jak jest liczona? 3.5$ za trans ? (w przypadku Admirala i Xm chyba czegoś takiego nie ma?
1. Prowizja w obie strony jest to prowizja liczona w zależności od wielkości pozycji oraz waluty bazowej w jakiej otwarty jest twój rachunek. Prowizja ta jest naliczona w momencie zawarcia transakcji zarówno od otwarcia jak i od zamknięcia. W iC Markets standardowo jest to 7 USD albo 5,5 EURO za jednego lota (5,5 USD po zniżce). Za otwarcie mniejszej pozycji jest to odpowiednio pomniejszone do wielkości wolumenu. I tak dla wolumenu transakcji 0.10 będzie to 0,7 USD a dla pozycji 0,01 zaledwie 0,07 USD. Resztę możesz sobie obliczyć na kalkulatorze.... :wink:

2. W przypadku wszystkich brokerów pobierana jest prowizja. Tam gdzie nie ma prowizji na pewno została ona wliczona w spread własny dodany do spreadu rynkowego, inaczej mielibyśmy do czynienia z instytucją charytatywną. Tam gdzie prowizja wliczona jest w spread własny zazwyczaj koszty transakcji w ogólnym rozrachunku są mniej korzystne dla tradera aniżeli w przypadku modelu ECN, chyba że spotkamy się z drakońską prowizją, ale takie zazwyczaj stosują tylko Market Maekerzy udostępniający w ramach swojej działalności konta STP/ECN. Z takimi hybrydami także się spotkasz....

3. Prowizja naliczana jest automatycznie i bez względu na parę walutową będzie taka sama. Liczenie ręczne prowizji byłoby tutaj śmieszne ponieważ jest ona zawsze przeliczana na dolary amerykańskie a dopiero później na walutę bazową konta. Dlatego też , moim zdaniem najlepiej mieć konto w USD ażeby później uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Aczkolwiek wszystkie przeliczenia odbywają się w czasie rzeczywistym i nie prowadzi to do aż takich problemów, to jednak lepiej dmuchać na zimne. A zatem w przypadku pary AUD/NZD prowizja będzie taka sama jak w przypadku EUR/USD....

Więcej na tematy poruszone przez ciebie przeczytasz tutaj: http://forexcity.pl/artykuly/76-model-e ... ket-maeker

Mamy też osobę na forum o zielonym nicku-raposo, ktora się w takich obliczeniach specjalizuje i opisała to tutaj: http://forexclub.pl/edukacja/od-podstaw ... okera-ecn/

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Re: Broker z dużą dzwignią dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: oiro »

Dziękuję- chyba się zdecyduję miałbym jeszcze pytanie:
1) Czym różni się konto Standard od True ECN?
2) Czy poza commision iu spreadem są jeszcze jak Kolega wyżej pisal jakieś opłaty za prowadzenie rachunku?
3) Jaki VPS wybrać? na str IC są 3 rodzaje? wybierając np.ten za 30$ czy muszę podpisać umowę na jakiś czas czy ta oplata jest zdejmowana z mojego konta? (jeśli po mc ten broker nie spełni moich oczekiwań nie chciałbym płacić 12mc x 30$)?

ODPOWIEDZ