Broker z Bitcoin

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z Bitcoin

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Coraz więcej jednak ma krypto- w ofercie. Ale oprócz płynności widać także inne obawy - regulacje, a właściwie ich brak. I właśnie mamy pierwszego regulatora, który się za to zabrał.

Szok, że jest to CySEC, który nie chciał czekać na UE ;). Efekt? Max. lewar 1:5, podczas, gdy wielu oferuje handel na BTC z dźwignią 1:20. Wytycznych jest więcej - i to one mogą być kolejną barierą przed wprowadzeniem kryptowalut do oferty przez resztę.

Cała lista dostępna tutaj:
https://forexclub.pl/cysec-kryptowaluty

-- czw 02-11-2017, 17:19 --

Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła w ciągu 6 tygodni aż o około 50 mld $ (czyli jakieś 35%). To wystarczający powód, aby duże giełdy kontraktów terminowych zainteresowały się tematem... CME chce wprowadzić futures na BTC jeszcze w tym roku.

https://forexclub.pl/bitcoin-cme-kontrakty-terminowe/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
traderslife
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 22 lis 2016, 16:44

Re: Broker z Bitcoin

Nieprzeczytany post autor: traderslife »

Sam korzystam z eToro - mają dostęp nie tylko do Bitcoina ale i pięciu altów - Litecoin, Ethereum, Ethereum Classic, Ripple oraz Dash. Spready lepsze niż w Admiralu, który co prawda oferuje dźwignię, ale 2-2,5USD na Litecoinie to IMO przesada.

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: Broker z Bitcoin

Nieprzeczytany post autor: rem »

Nasdaq planuje wprowadzić kontrakty futures na BTC w 1. kwartale 2018 r. :564:
https://www.wsj.com/articles/nasdaq-pla ... 1511968313

Miejmy nadzieję, że pojawienie się futures BTC na CME i Nasdaq ukróci obecne praktyki większości brokerów foreksowych z dymaniem swoich klientów na mega spreadzie.

Na marginesie, szkoda że na GPW nikt na to nie wpadł. Na pewno pomogłoby to lepiej wypromować rodzimą giełdę na świecie.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Broker z Bitcoin

Nieprzeczytany post autor: brg »

Wczoraj po raz pierwszy otworzyłem pozycje na BTCUSD w IC Markets. Jeśli ktoś szuka broka do inwestycji na tym instrumencie niech to będzie przestroga.

To miał być szybki trejdzik, po południu otworzyłem 2 Ski po 1 lot patrząc czy trochę jeszcze spadnie czy nie. Niestety, ponieważ otworzyłem na samym dołku, gdy tylko cena zaczęła cofać chciałem zamknąć pozycje (przy stracie ok 250 USD) i zonk - off quotes. Przez 15 minut nie byłem w stanie nic zrobić z pozycjami - ani zamknąć, ani ustawić SL/TP - dosłownie nic. W międzyczasie strata urosła z 250 USD do 700. Szukałem pomocy na LiveChacie, ale ludzie tam pracujący niestety nie mają żadnych uprawnień i nie mogli mi pomóc. Koniec końców udało mi się zamknąć te pozycje ze stratą 700 USD (3x więcej niż planowana). Napisałem reklamacje, przed chwilą dostałem zwrot 191.75 USD bez żadnego wytłumaczenia skąd taka kwota, co było przyczyną itd i dlaczego ponad połowa mniej niż być powinno. Od razu poprosiłem o wyjaśnienie, ale niestety - w IC Markets reklamacja to zawsze droga przez mękę. Zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie.

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: Broker z Bitcoin

Nieprzeczytany post autor: rem »

brg pisze:Przez 15 minut nie byłem w stanie nic zrobić z pozycjami - ani zamknąć, ani ustawić SL/TP - dosłownie nic.
Poproś o wytłumaczenie, dlaczego tak się stało, a jeśli nie otrzymasz wiarygodnej odpowiedzi, to wycofaj depozyt, a potem rozpocznij oficjalny spór (o ile istnieje taka opcja).
Nie dawaj im szansy na powtórkę.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z Bitcoin

Nieprzeczytany post autor: raposo »

rem pisze: Na marginesie, szkoda że na GPW nikt na to nie wpadł. Na pewno pomogłoby to lepiej wypromować rodzimą giełdę na świecie.
Na razie to KNF i NBP planują kampanię ostrzegawczą przed kryptowalutami. Właściwie już ją rozpoczęli, a teraz tylko zapowiadają kontynuację z dużo większym rozmachem:
https://forexclub.pl/knf-inwestowanie-ico-kryptowaluty/

TMS właśnie wysłał info:
Szanowni Państwo,
Z dniem 30 listopada 2017 roku zmianie ulega Zarządzenie nr 56/2017 z dnia 16 listopada 2017 roku w sprawie ustalenia podmiotów referencyjnych i źródeł kwotowań. TMS Brokers z powodu niskiej płynności na instrumencie BITCOIN ustalił główne źródło kwotowań jako: IG MARKETS.

Zarządzenie w zmienionej treści obowiązuje od dnia 30 listopada 2017 roku od godziny 12:00. Treść zmienionego Zarządzenia w załączeniu.
No i spraedy już nie takie niskie ;). Teraz w TMS widzę 35-45$. To było do przewidzenia.

-- pn 04-12-2017, 18:05 --

Kolejny broker - Admiral Markets - wprowadza istotne zmiany w ofercie handlu kryptowalutami. M.in. większy lewar ale też koniec handlu w weekendy.

Więcej detali w ich wątku:

admiral-markets-watek-ii-t11044-2200.html#p894151
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Broker z Bitcoin

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:
Kolejny broker - Admiral Markets - wprowadza istotne zmiany w ofercie handlu kryptowalutami. M.in. większy lewar ale też koniec handlu w weekendy.

Więcej detali w ich wątku:

admiral-markets-watek-ii-t11044-2200.html#p894151
no i dobrze że koniec z weekendami... bez sensu te krypto... ja już jedno krypto kiedyś miałem
nazywało się e-gold ....
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Broker z Bitcoin

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

:shock:

Bitcoin dziś doszedł do 15 kawałków !!! :569:
W życiu bym w to nie uwierzył. Trochę żałuję bo w 2015, gdy BTC chodził po 200 baksów, to kolega namawiał mnie abym zainteresował się nim. Oczywiście nigdy w życiu bym go tyle nie utrzymał, ale wyobraźnia działa. :lol:
BTW Ten kolega miał kilkanaście BTC na MGoxie. Mgox padł, a on do tej pory nic nie odzyskał i pewnie już nie odzyska. Nie widuję się z nim obecnie, ale gdy kilka miesięcy temu poruszyłem temat BTC i Mgoxa w mailu to ... chyba trochę się na mnie wkurzył i odpisał, że" nie chce o tym rozmawiać i chyba dał to wyraźnie do zrozumienia". W sumie się nie dziwię. Teraz byłoby to warte około miliona złotych, a wtedy raptem 10 000 zł. Niezły szok.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z Bitcoin

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nowości ciąg dalszy:
TMS Brokers informuje, że ze względu na ograniczoną płynność na instrumencie BITCOIN z dniem 7 grudnia 2017 roku począwszy od godziny 17:00 TMS Brokers ograniczy limit zaangażowania na instrumencie BITCOIN z 10 lotów łącznie netto do wysokości 5 lotów łącznie netto.

Ponadto ze względu na trudności z bieżącym pozyskaniem cen rynkowych dla instrumentu BITCOIN może dojść do ograniczenia handlu i oferowania tego instrumentu jedynie w trybie "close only".
Myślę, że brokerzy FX rzucili się trochę z motyką na słońce, oferując nazbyt dobre warunki do handlu rozpieszczonym traderom FX, którzy na walutach nie borykają się na codzień zbytnio z "problemami płynnościowymi". Dodatkowo, duża popularność, spektakularne wzrosty, gdzie 90% klientów chce kupować, a nie sprzedawać, i robi się ciężko.

p.s. już 15 215 $ - nowy rekord ;)

wg sentymentu na XTB - 88:12 dla longów:
https://www.xtb.com/pl/oferta/dostepne- ... oin-btcusd
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Broker z Bitcoin

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:
oferując nazbyt dobre warunki do handlu rozpieszczonym traderom
"Rozpieszczonym traderom" ? A niech Cię Raposo !!! Jak mogłeś ? To był cios poniżej pasa.
:p
Znaczy się problemy z BTC ? Jeśli TMS przymierza się do "close only" to faktycznie licho z płynnością.
Gdy kontrakty na BTC zaczną byc notowane na amerykańskich giełdach to może być ciekawie. Bo jak rozumiem kontrakty nie będą oparte na BTC, a tylko na orientacyjnej cenie ? To może być ogólnie ciekawe, zwłaszcza jako lekcja poglądowa.
Poprzyglądam się temu z boku przez te co najmniej 2 miesiące :lol:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ