BREXIT - wycofujecie gotówkę?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: BREXIT - wycofujecie gotówkę?

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Dyskusja rozgorzała na całego. Gubicie się w domysłach, pseudoargumentach. Odpowiedź jest jednak banalnie prosta i każdy z Was może poznać ją błyskawicznie. Gdyby musiała zapaść w waszej rodzinie decyzja, gdzie chcecie mieszkać i pracować to co byście wybrali?

1. któryś z krajów UE
2. ROsję
3. Chiny
4. USA

Większość z Was nie ma pojęcia co to komunizm polityczny i gospodarczy, bo po prostu albo nie żyliście w tamtych czasach, a z pewnością nie pracowaliście zawodowo przynajmniej lat kilkanaście.

UE ma swoje złe strony, popełnia błędy ale mnie wystarcza wolność, dostęp do rynku pracy, swobodny rozwój przedsiebiorczości i brak wojen.

jackub

Re: BREXIT - wycofujecie gotówkę?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

monikaforexpolska pisze:Dyskusja rozgorzała na całego. Gubicie się w domysłach, pseudoargumentach. Odpowiedź jest jednak banalnie prosta i każdy z Was może poznać ją błyskawicznie. Gdyby musiała zapaść w waszej rodzinie decyzja, gdzie chcecie mieszkać i pracować to co byście wybrali?


1. któryś z krajów UE
2. ROsję
3. Chiny
4. USA
A co to ma wspólnego z tematem???, Miałem przyjemność w życiu odwiedzić kilkadziesiąt krajów i najbardziej mi pasuje w Polsce. Tylko czego miałoby to dowodzić?

Przepracowaliśmy kilkanaście za komuny lat Moniko za tamtych czasów, a w 68 uciekaliśmy przez ZOMO, byliśmy wywaleni z pracy za przedłużenie pobytu za granicą i pozbawieni pracy w Polsce przez cały rok choć konstytucja zapewniała mi pracę.
Pracowaliśmy również w ZSRR i potem w Rosji.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: BREXIT - wycofujecie gotówkę?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Monika nie o to chodzi, aby zmieniać adres na Nieunię (choć mieszkałem po za 7 lat i to były najlepsze lata mojego życia {ale jeszcze się trzymam :mrgreen: }), w skrócie chodzi o to, czy za parę lat nie będzie problemu by zamieszkać w Niechiny.
Te pierdoły o których jest 90% czasu antenowego to pewnie co najwyżej 5% całej działalności UE. Ale potrafią na tyle zabełtać w głowie społeczeństwu, i wtedy nasze pojedyncze głosy nic nie będą znaczyć. Krzywizna ogórka zadecyduje bilansem eksportu czyjejś firmy. Dlatego lepiej by było np: ślepo trzymać się unijnych przepisów emigracyjnych zamiast iść na Nobla z dobroczynności cudzym kosztem.
Bo fakt, że pani Merkel przelała czarę goryczy, a winę za BREXIT tradycyjnie zwala się na TUSKA :mrgreen: jest chyba oczywisty.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: BREXIT - wycofujecie gotówkę?

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

T-REX pisze: Bo fakt, że pani Merkel przelała czarę goryczy, a winę za BREXIT tradycyjnie zwala się na TUSKA :mrgreen: jest chyba oczywisty.
Merkelowa wkopal Putin, polityka niemiecka od lat byla przychylna imigrantom, szcczegolnie z terenow dotknietych prawdziwa bieda i wojna jako taki papierek lakmusowy za ludobojstwo i zbrodnie wojenne z II WS. Jednak ta polityka sprawdzala sie do pewnej ilosci co roku przyjmowanych azylantow, od pewnej ilosci to jest juz przegiecie i zadne spoleczenstwo tego nie wytrzyma. Angeli ze wzgledu na historie Niemiec i zwiazana z tym poprawnosc polityczna nie wolno bylo powiedziec "spadac na drzewo bambusy a bezowe zaganiac kozy na pustyni" bo by ja ludzie zjedli. Angela jest jawnie proamerykanska (mimo podsluchow itp) co jest wrzodem na d.... cara Putina. Putin nie chce silnej zjednoczonej Europy bo jemu zagraza to jako stacji benzynowej i surowcowej, woli pojedyncze panstwa typu Czechy albo Wegry, ktore latwo rozegrac energetycznie i politycznie zapewniajac sobie rynek zbytu na energie na takich warunkach jakie sobie zazyczy. Tego zjednoczona Europa nie pozwolilaby zrobic.
Wiec trzeba rozchwiac polityke niemiecka tak aby Merkelowa przewalila nastepne wybory. Stad nagly wysyp uchodzcow z kierunku balkanskiego (Grecja, Wegry to kraje prorosyjskie, dziwnym trafem krzywda nie stala sie muslimom w Serbii, dziwne prawda?).

Caly czas chodzi o kase, rynki zbytu i wladze.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: BREXIT - wycofujecie gotówkę?

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Mnie osobiście UE pasuje z jej zaletami i wadami. Nie tęsknię do czasów komuny, by aby wyjechać na zachód trzeba było wyrabiać specjalny paszport i następnie starać się o wizy. Nie tęsknię za czasami komuny, gdzie żarcie i inne rzeczy były na kartki. Nie tęsknię za komuną gdzie ZOMI i SB robiły sobie treningi na obywatelach. Więc przestańcie przynajmnej używać słowa KOMUNA jeśli nie rozumiecie jego znaczenia z lat 1945-1989.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: BREXIT - wycofujecie gotówkę?

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Obrazek

hehe :D
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
lubiedziewczyny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 18 sty 2016, 21:24

Re: BREXIT - wycofujecie gotówkę?

Nieprzeczytany post autor: lubiedziewczyny »

monikaforexpolska pisze:Mnie osobiście UE pasuje z jej zaletami i wadami.
Tutaj nie o to chodzi. Problem jest taki, że przez lewacką politykę Niemiec i Francji Europa zaczyna się rozpadać. Poważny problem to mniejszości etniczne, które w przypadku kryzysu ekonomicznego zaczną demolować kraje członkowskie przynajmniej tam gdzie ich najwięcej. Europa Zachodnia i Skandynawia, dodatkowo idiotyczna dyrektywa BRRD pozwalająca na zaj*banie depozytów - nawet niezależna Szwajcaria zaakceptowała ten fikcyjny szajs. Za kilka lat możemy nie poznać bezpiecznej i bogatej Europy, żeby tego doświadczyć wystarczy się przejechać na obrzeża Paryża:)

kimchi
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 03 lip 2016, 13:36

Re: BREXIT - wycofujecie gotówkę?

Nieprzeczytany post autor: kimchi »

Co ja w ogóle czytam? Nie rozumiecie, że rozpad UE i rośnięcie w siłę poszczgólnych państw z silnymi przekonaniami narodowymi - a do tego to wszędzie zmierza, oznacza III wojnę?
Z uE jest jak z demokracją - nie jest idealna, ale póki co nie wymyślono nic lepszego.

ODPOWIEDZ