mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
9%
Poza paroma minusami są ok
8
36%
Przeciętny
6
27%
Mają wiele wad
3
14%
Stanowczo odradzam
3
14%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Na 99% filtr antyspamowy wziął się za tego maila więc sugeruję nie obrażać się na cały świat z tak błahego powodu... ;)
Załóż nowe konto z wykorzystaniem koniecznie innego maila np. na o2.pl - tam mi dane doszły w mniej niż minutę. Dla świętego spokoju możesz też napisać wiadomość do mForex o zaistniałej sytuacji i żeby tamte konto usunęli lub nie brali go pod uwagę. Cała operacja powinna zająć mniej niż kilka minut.

Edit:
Odnośnie wczorajszego pytania o dźwignię. Otrzymałem informację, iż lewar 1:100 jest niezależny od depozytu i nie ma tu żadnych limitów.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Jak otworzysz drugie konto to lepiej ich powiadomić. Sam miałem taką sytuację, że miałem dwa konta. W czwartek wyłożył mi się mt4, do nowościągniętego nie mogłem się zalogować a że jestem raczej tępy w sprawach technicznych to poszedłem po najmniejszej linii oporu i założyłem drugi rachunek na drugi email. Później nabrałem wątpliwości czy wszystko jest ok i na wszelki wypadek powiadomiłem o zaistaniałej sytuacji.

eddek
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 05 mar 2009, 08:42

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: eddek »

Nie da rady zmienić maila:

Kod: Zaznacz cały

Uczestnik o takich danych osobowych został już zarejestrowany w konkursie

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Więc najpierw kontakt z mForex, aby usunęli Twoje konto, a następnie założenie na nowo konta konkursowego z użyciem innego adresu mailowego.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Dzięki raposo. Jesteś jak zwykle niezawodny :))

Alex-Inwestor giełdowy
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:37

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: Alex-Inwestor giełdowy »

Mam pytanie.
Czemu na koncie demo mForex, dane historyczne sięgają tylko do 2012 roku,na m 5- h1, a na d1 do 1999r. na wielu walutach?
Jak można badać historię waluty, jak jest tak okrojona?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Możesz spróbować ściągnąć dane z platformy lub z sieci. Są 3 sposoby:
1) wyłącz autoprzesuwanie wykresu, następnie przytrzymaj PageUp (lub Down - nie pamietam a piszę z telefonu). Powinny się dociągnąć. Jesli nie:
2) skorzystaj z Centrum Historii w MT4 lub (co jest lepsze):
3) poszukaj danych dobrej jakości w sieci i wrzuć do katalogu z platformą (do History -> Real lub demo).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Alex-Inwestor giełdowy
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:37

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: Alex-Inwestor giełdowy »

Super.
Dzięki :-)))

Awatar użytkownika
kaktus3000
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 20 lip 2013, 22:54

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: kaktus3000 »

Damian77 pisze:
kaktus3000 pisze:
nufnuf pisze:Kaktusie, to nie sprawa serwerów, tylko przepustowości sieci, routerów i podobnych urządzeń.
To ich pierwszy konkurs, więc trudno mieć pretensje. Uczą się tak jak i my.
Nawet nie zakładałem, że może się zapchać łącze, ponieważ obecnie łącza są bardzo tanie i podłączenie wielu operatorów klasy Tier-1 poprzez router BGP nie może spowodować zapchania łącza, ponieważ 1. jest wielu jednoczesnych dostawców transmisji, pomiędzy których ruch się rozkłada w zależności jak ustawisz priorytety ruchu 2. podłączasz przepustowości po 10Gbps od każdego operatora. Płacisz tylko za faktycznie wykorzystany transfer w percentylu 95 czyli jeśli średnio masz 2Gbps u każdego z np. pięciu dostawców, płacisz tylko za niecałe 5 x 2Gpbs a 5 x 8Gbps czeka w pogotowiu i za to nie płacisz. Jeśli zapcha się jakieś łącze jednego z dostawców możesz dynamicznie przerzucić ruch na innego dostawcę. Np. w naszej firmie mamy aż ośmiu dostawców, więc awaria jest nie możliwa, dodatkowo gdy się zastosuje routery iBGP wszystko jest zdublowane, więc awaria jakiegokolwiek routera dla klientów jest niezauważalna. Ostatnim elementem bezpieczeństwa opisanego rozwiązania jest wyniesienie protekcji do osobnej lokalizacji zabezpieczasz wówczas całe rozwiązanie przed ewentualnym pożarem, kradzieżą, wyładowaniem atmosferycznym, ponieważ takie nieprzewidziane zdarzenie może unieruchomić cały system na wiele godzin. Mam nadzieję, że opisane rozwiązanie pomoże spojrzeć na zastosowane bezpieczeństwo nie tylko w mForex :)
ale nawet 8 dostawców nie wystarczy jak nie ma łącza z gwarantowanym CIRem
gpw poza ośrodkiem zapasowym ma jeszcze skrupulatnie opisane procedury, aby w razie nieszczęścia, do obsługi systemu wystarczyło posadzić ludzi z ulicy

boś miał kiedyś problemy z serwerami bo klima była słaba, xtb kiedyś wyłączył trailing bo zbyt duży ruch generował - każdy broker się uczy, aby krótko
Napisałem przecież, że chodzi o operatorów klasy Tier-1. To jest Internet brany u źródła bez pośredników. To są operatorzy najwyższej klasy, więc nie występuje problem CIR, kolejkowania czy wycinania jakiś portów. Ale faktycznie masz rację, że jeśli jakiś broker weźmie łącze od TP.SA, Netii lub innego UPC to faktycznie ma po drodze z dziesięciu pośredników i kompletny brak gwarancji.

mzyska
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 15 cze 2010, 15:47

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: mzyska »

raposo pisze:Witaj,

Dokładnie tak jak piszesz, jest taka możliwość. Należy otworzyć konto standardowe z depozytem 2000 PLN, po czym możliwe jest utworzenie subkonta z mikrolotami. Tyle, że na tym rachunku obowiązuje nadal min. prowizja w wysokości 1 PLN.
Witam.
Mam kilka pytań odnośnie subkonta z mikrolotami.
1.Czy jest możliwość otwierania 0.01lota, oczywiście przy prowizji 1zł?
2.Czy wszystkie instrumenty dostępne na koncie standard są dostępne na subkoncie?
3.Czy liczba pozycji jest ograniczona?
4.Dlaczego na stronie brokera nie ma żadnej informacji na ten temat?

ODPOWIEDZ