mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
9%
Poza paroma minusami są ok
8
36%
Przeciętny
6
27%
Mają wiele wad
3
14%
Stanowczo odradzam
3
14%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To już druga edycja tego konkursu mForex. Nie ma porównania z marketingiem XTB, który był widziany niemalże wszędzie i przez to przyciągał całą masę osób przypadkowych (lub kombinatorów) więc myślę, że wcale nie będzie tak źle… :)

Też wezmę udział, a co :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
happy
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2015, 09:35

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: happy »

Czy jest jakaś gwarancja w umowie i potwierdzenie brokera, że jest to prawdziwy model ECN i wszystkie zlecenia są przekazywane bezpośrednio do dostawców płynności (czyli nie pre- bądź post-hedge i nic nie jest brane na własną książkę brokera)?

Mam wiele obaw do polskich brokerów promujących ten model czy rzeczywiście zlecenia są jedynie przekazywane. Z tego co wiem nie ma uwarunkowań prawnych w prawie polskim, żeby to zagwarantować, dlatego pytam się wprost jak to działa. A szukam prawdziwego ECN, który nie biorąc nic na swoją książkę przekazuje zlecenia. Czy są tacy brokerzy polscy?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

happy pisze: Mam wiele obaw do polskich brokerów promujących ten model czy rzeczywiście zlecenia są jedynie przekazywane. Z tego co wiem nie ma uwarunkowań prawnych w prawie polskim, żeby to zagwarantować, dlatego pytam się wprost jak to działa. A szukam prawdziwego ECN, który nie biorąc nic na swoją książkę przekazuje zlecenia. Czy są tacy brokerzy polscy?
Skoro sam stwierdzasz, że nie ma takich uwarunkowań w polskim prawie to poniekąd odpowiadasz sobie na pytanie o gwarancję. Regulatora, który skrupulatnie by to kontrolował też nie mamy - KNF to nie FCA czy NFA - ale z tego co słyszałem starają się to monitorować i każda transakcja u polskiego brokera typu STP/ECN musi zostać przez niego raportowana do repozytorium (KDPW TR). Zatem przede wszystkim należy zapoznać się z umową - każda omawia dość dokładnie sposób realizacji zleceń i ew. zawierzyć jej postanowieniom. Choć może czegoś nie wiem ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
KIakier
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2015, 13:52

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: KIakier »

witam, korzysta ktoś z MForex, zastanawiam się nad Polskim Brokerem i ten wygląda moim zdaniem najbardziej obiecujaco, podoba mi się zlecenia oczekujące smar order platfor mt4 i ogólne podejście do klienta, dostęp do analiz i wiadomości na bieżąco, może mi ktoś powiedziec jak z płynnoscią, ktoś wcześniej pisał że po akcji z 15 stycznia płynnośc się pogorszyła jak to oceniacie?
jestem świadomy swojej niekompetencji, ale walczę z tym ;)

piotrowskit
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2015, 11:09

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: piotrowskit »

Witam.
Zauważyłem przy korzystaniu z konta realnego że w porównaniu z kontem demo są diametralne różnice w przelicznaiu USD NA PLN.
Zernijcie jak przeliczyli pole commission 1 USD=3.82 PLN z dnia 2015.11.23 przy takim samym zleceniu przy różnicy 1pipsa.
Aktualny KURS NBP 3.98!
PLN 51 pips zysku na demo w USD 50 pips zysku.

Open Time Type Size Item Price S / L T / P Close Time Price Commission Profit
Konto demo w USD
2015.11.23 17:33:08 sell 0.10 eurusd 1.06004 1.05954 1.05904 2015.11.23 17:37:49 1.05954 -1.00 5.00
Konto realne w PLN
2015.11.23 17:33:08 sell 0.10 eurusd 1.06001 1.05950 1.05902 2015.11.23 17:37:49 1.05954 -3.82 18.85

W polu Profit:
5 USD = 18.85 PLN czyli 1 USD = 3.77 PLN ładny spread.
Aktualny KURS NBP 3.98!
Czyli poza wysoką prowizją od transakcji pobierają jeszcze wyższy spread prawdopodobnie dwukrotny (przy składaniu zlecenia i przy zamykaniu).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

KIakier pisze:witam, korzysta ktoś z MForex, zastanawiam się nad Polskim Brokerem i ten wygląda moim zdaniem najbardziej obiecujaco, podoba mi się zlecenia oczekujące smar order platfor mt4 i ogólne podejście do klienta, dostęp do analiz i wiadomości na bieżąco, może mi ktoś powiedziec jak z płynnoscią, ktoś wcześniej pisał że po akcji z 15 stycznia płynnośc się pogorszyła jak to oceniacie?
Jak dla mnie poziom MC oraz SO nie do przyjęcia.... a szkoda bo wcześniej był to mój No1 ;)
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

tomkot00
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 02 wrz 2015, 18:07

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: tomkot00 »

Raposo co ty pleciesz ! zlecenia brokerów STP ECN na walutach nie są raportowane do KDPW ani żadnych organow nadzoru. To jest rynek nieregulowany nad ktorym nikt nie ma kontroli! CO ty za bzdury wypisujesz!

Obowiązek raportowania dotyczy tylko transakcji CFD na akcjach i WIG20

Jeśli masz jakiś dowód na to że zlecenia na forexie są raportowane do KDPW to czekam.

aldona.sss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 09 cze 2015, 21:09

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: aldona.sss »

podobno (wymoderowano)(mforex) maja jakąś sprawę w sondzie teraz w w-wie w sprawie przekrętu 15.01, czy ktoś coś wiecej wie - jaki sond, kiedy sprawa, co i jak ? (wymoderowano)

kurna oby Ci (wymoderowano) dostali wreszcie nauczke !

-- 28 lis 2015, 22:16 --

byłam we wrześniu w warszafie specjalnie na marszu co Kukiz organzizował przeciwko mGangowi i innym bankom ktore oszukuja kleitnow. Glownie tam poznalam ludzi ze stowarzyszenia Stopbankowemubezprawiu.pl i opowiedzialam im o tym co sie stalo 15.01 ludziom grajacym na forexach i jak mGang ich potraktowal. Wszyccy byli zszkowania i nie mogli uwierzyc ze mGang rzada zaplaty jakis debetow no to ja im pokazalm co nieco. Odradzali mnie gre na forexe. Kazali mnie napisac list do Pawla kukiza w tej sprawie. Napisalam ale oni ni w zab nie rozumieja o co chodzi.. Odpisal mi jaki Kornel Morawiecki od kukiza ze niby chce sie ze mna spotkac w warszawie i posluchac ale ja nie moglam przyjechac bo nie mialam z kim dzieci zostawic. ja to sobie mysle ze wreszcie musi sie zebrac grupa ludzi przeciwko domu maklerskiemu i zeby wreszcie tak po ludzki dostali co im sie nalezy za to co ludziom zrobili. Jak wy saadzicie trejderzy ?

Czy powinnam pojechac do tego Morawieckiego? Czy to w porzadku czlowiek jest czy tez jakis cfaniaczek?

jan-doktor
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 07 sie 2015, 00:01

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: jan-doktor »

To niezwykle interesująca informacja.

Proszę Dom Maklerski mBanku o oficjalne ustosunkowanie się do tej informacji, jej potwierdzenie lub zdementowanie.

Czy opisana sprawa sądowa ma miejsce, jeśli tak to w jakim sądzie się toczy i jaka jest sygnatura sprawy.

Opinia publiczna powinna mieć możliwość sprawowania społecznej kontroli nad tym postepowaniem, a przede wszystkim poznania stanowiska mBanku, osoby pokrzywdzonej oraz stanowiska sądu. Leży to w interesie zarówno mBanku jak i wszystkich jego klientów - obecnych i potencjalnych.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

tomkot00 pisze:Raposo co ty pleciesz ! zlecenia brokerów STP ECN na walutach nie są raportowane do KDPW ani żadnych organow nadzoru. To jest rynek nieregulowany nad ktorym nikt nie ma kontroli! CO ty za bzdury wypisujesz!

Obowiązek raportowania dotyczy tylko transakcji CFD na akcjach i WIG20

Jeśli masz jakiś dowód na to że zlecenia na forexie są raportowane do KDPW to czekam.
No widzisz, a wg mojej wiedzy mForex je raportuje i nie wiem jakich dowodów ode mnie oczekujesz ;). Po szczegóły odsyłam do mForex lub KDPW - może Ci takowe przedstawią.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ