mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
9%
Poza paroma minusami są ok
8
36%
Przeciętny
6
27%
Mają wiele wad
3
14%
Stanowczo odradzam
3
14%
 
Liczba głosów: 22

SiedemsetDwadziescia
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2014, 12:20

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: SiedemsetDwadziescia »

Mam dwa pytania.

1. Czy jest możliwość zwiększenia (maksymalnej) dźwigni do 1:200?

2. Jest jakaś taka domyślna, intuicyjna, domniemana (zwał jak zwał ;) ) gwarancja płynności na głównych parach? Oczywiście nie chodzi mi o gwarancję podczas danych, rozumiem też, że jako taka żadna gwarancja nie istnieje 'nigdy', ale takie dukascopy pisze, że "ECN liquidity (100-200 mio on majors)" - w mForex podobnie? Otwieranie pozycji na dziesiątki lotów nie powinno sprawić żadnych problemów (chodzi mi o czas realizacji otwarcia i zamknięcia)?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,
SiedemsetDwadziescia pisze: 1. Czy jest możliwość zwiększenia (maksymalnej) dźwigni do 1:200?
Nie, lewar 1:100 to jedyny jaki oferuje mForex na ten moment.
SiedemsetDwadziescia pisze: 2. Jest jakaś taka domyślna, intuicyjna, domniemana (zwał jak zwał ;) ) gwarancja płynności na głównych parach? Oczywiście nie chodzi mi o gwarancję podczas danych, rozumiem też, że jako taka żadna gwarancja nie istnieje 'nigdy', ale takie dukascopy pisze, że "ECN liquidity (100-200 mio on majors)" - w mForex podobnie? Otwieranie pozycji na dziesiątki lotów nie powinno sprawić żadnych problemów (chodzi mi o czas realizacji otwarcia i zamknięcia)?
Nie ma tu niczego takiego. Zresztą w Dukascopy też nie jest to gwarantowane w 100%, bo jak słusznie zauważyłeś, nie dość, że mogą pojawić się dane (czy dni świąteczne) to wartości wyrażone są w przedziale 100-200. Ale spokojnie kilkadziesiąt lotów na głównych parach mForex ogarnie :). Wiem, że są osoby, które grają tam takim wolumenem.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

mzyska
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 15 cze 2010, 15:47

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: mzyska »

Witam
Czy jest dostępne eur/try na kontach mini, a najlepiej to jeżeli byłby ktoś taki miły i podał wszystkie dostępne instrumenty na tych kontach, to byłbym bardzo wdzięczny? :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

mzyska pisze:Witam
Czy jest dostępne eur/try na kontach mini, a najlepiej to jeżeli byłby ktoś taki miły i podał wszystkie dostępne instrumenty na tych kontach, to byłbym bardzo wdzięczny? :)
Jest dostępne. Pełna specyfikacja tutaj:
http://www.mforex.pl/Media/Default/Spec ... ntow-1.pdf

Obecnie jest ta sama dla obu rodzajów kont.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

mzyska
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 15 cze 2010, 15:47

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: mzyska »

raposo pisze:
mzyska pisze:Witam
Czy jest dostępne eur/try na kontach mini, a najlepiej to jeżeli byłby ktoś taki miły i podał wszystkie dostępne instrumenty na tych kontach, to byłbym bardzo wdzięczny? :)
Jest dostępne. Pełna specyfikacja tutaj:
http://www.mforex.pl/Media/Default/Spec ... ntow-1.pdf

Obecnie jest ta sama dla obu rodzajów kont.
Dziękuję za informację

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jeszcze przez 11 dni trwa konkurs mForex z pulą nagród 150 000 PLN. Obecnie lider ma ok. 1600% ale pamiętajcie o tygodniowych lotnych premiach ;).

W tym tygodniu jest aż 5 darmowych webinariów organizowanych przez brokera. Do tego dostępne są nowe nagrania z poprzednich szkoleń poświęconych analizie fundamentalnej. Linki rejestracyjne do webinariów i świeże video dostępne są na naszej stronie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Tak jak się spodziewałem. Złożyłem profilaktycznie reklamację na transakcję ze slippage 170 punktowy (w trakcie danych). Oczywiście odrzucona. Szkoda, że te ECNy są takie słabe. Ciekaw jestem czy jeśli by zagrywało się bezpośrednio na kontrakcie EUR/USD również tak duży poślizg miałby miejsce.

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: psV »

jamesfisher, patrząc po nagraniach gości co handlują na CME to prawie na pewno miałbyś mniejszy poślizg. Do tego brak możliwości manipulacji brokera jak to bywa na rynku SPOT. Sam się przymierzam aby potestować, ale brak MT4/5 nie zachęca mnie. Niby MT5 dostało certyfikat CME, ale nie znalazłem żadnego brokera z kontraktami terminowymi oferującego tą platformę. Poza tym, nawet na takich kontraktach na kukurydzę mają wypełnienia takie, że na mForex nawet na demo można pomarzyć [powaga].

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ECN mają swoje wady, tak jak każdy model. Nikt nie ukrywa tego, że na danych może wystąpić poślizg i nie ma tu ograniczeń. Jeśli wynikał on z warunków rynkowych to też nie ma szansy, aby to reklamować. CME też ma swoje uroki np. zdecydowanie mniejszy lewar i zupełnie inne oprogramowanie. Dodatkowo, rolowania.
Każdy wybiera taki model, który najbardziej mu odpowiada. Są przecież i tacy, którzy nadal wolą grać u brokera MM, gdzie mamy tylko namiastkę symulacji prawdziwego rynku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kuchara23
Gaduła
Gaduła
Posty: 275
Rejestracja: 28 gru 2009, 10:12

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: kuchara23 »

psV pisze:jamesfisher, patrząc po nagraniach gości co handlują na CME to prawie na pewno miałbyś mniejszy poślizg. Do tego brak możliwości manipulacji brokera jak to bywa na rynku SPOT. Sam się przymierzam aby potestować, ale brak MT4/5 nie zachęca mnie. Niby MT5 dostało certyfikat CME, ale nie znalazłem żadnego brokera z kontraktami terminowymi oferującego tą platformę. Poza tym, nawet na takich kontraktach na kukurydzę mają wypełnienia takie, że na mForex nawet na demo można pomarzyć [powaga].

a patrzyles na oferte dunczykow SAXO TRADER, tam chyba jest to co ciebie interesuje. sam sprawdz

ODPOWIEDZ