BOSSAFX

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
3
9%
Poza paroma minusami są ok
9
28%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
8
25%
 
Liczba głosów: 32

fxqrwt
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2016, 08:52

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: fxqrwt »

Dnia dzisiejszego czara goryczy przelała się. Po dwóch latach posiadania rachunku w powyższym biurze mogę jedynie stwierdzić, że albo bardzo satysfakcjonuje ich zamykanie zleceń bądź występują błędy platformy. Żeby nie przedłużać, dodam tylko że poniższa sytuacja miała miejsce już kilka razy:


Obrazek


Krótki opis: dałem zlecenie sell na USDPLN 2016.12.11 23:09, następnego dnia (za 2h), wyrzuciło mnie z rynku przy cenie ~4.2215., pomimo że do stop lossa zostało jeszcze "trochę". Strzałki ukazują miejsca wejścia i wyrzucenia wraz z odpowiednimi godzinami.


Wytłumaczy mi ktoś to?

Pozdrawiam forumowiczów

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie uwzględniłeś spreadu. Cena Ask zapewne osiągnęła ten poziom ale wykresy rysowane są na MT4 po cenie bid więc nie widać tam rozmiaru spreadu.

Kliknij prawym na wykres -> właściwości -> Ogólne -> pokaż linię Ask

Przyda się na przyszłość ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

fxqrwt
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2016, 08:52

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: fxqrwt »

Dziękuję, już rozumiem :D

MichalPFX
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2017, 21:09

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: MichalPFX »

Witam, to moj pierwszy post, na pewno nie ostatni.

Inwestuje na gieldach od ok 20 lat. Na forexie od 6 miesiecy, z roznymi wynikami i perturbacjami. Wciaz sie ucze i poznaje ten swiat :)

Przy okazji rachunku gieldowego otowrzylem rachunek w bossafx oraz pozniej xtb. Uzywam glownie Bossa, xtb to alternatywa i korzystam tylko z Vixx ktoregp bos nie ma.

Bossafx zniechecil mnie do uzywania SL ale myslalem na poczatku to ja zle ustawiam i musze sie jeszcze sporo nauczyc. Przygladalem sie blizej sprawie i w ok 75% przypadkow moje SLe i stop buy/selle to szczyt/dolek swiecy, czesto nawet na h4! Moge robic bledy ale wyglada to tak jakby broker lub jego dostawca plynnosci (jakkolwiek to dziala) mial algorytmy do realizowania takich stopow. Gdy posiedzialem przy ekranie to wyglada to czasem tak:
- ustawiam stop buy
- cena powoli idzie do gory kanalu, jak jest blisko ale nie na tyle zeby je zrealizowac to na 1s nastepuje rozszerzenie spreadu, moj stop buy sie aktywuje, spread sie zaweza i hop cena jest wciaz w kanale, na wykresie nawet nie przekroczyla gornej granicy a ja jestem ze zleceniem, minus prowizja, minus spadek wynikajacy z szerowkiego spreadu.
- ok to sie moze zdarrzyc, moze ja za blisko ustawiam ale tych przypadkow jest zbyt wiele

Tez tak macie z bossafx? Jak inni brokerzy? Jak tego uniknac? Myslalem juz o EA ktory wrzucalby stopy w momencie aleru cenowego ale tutaj bossa tez ma spore obsuwy..

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MichalPFX pisze: Bossafx zniechecil mnie do uzywania SL ale myslalem na poczatku to ja zle ustawiam i musze sie jeszcze sporo nauczyc. Przygladalem sie blizej sprawie i w ok 75% przypadkow moje SLe i stop buy/selle to szczyt/dolek swiecy, czesto nawet na h4! Moge robic bledy ale wyglada to tak jakby broker lub jego dostawca plynnosci (jakkolwiek to dziala) mial algorytmy do realizowania takich stopow. Gdy posiedzialem przy ekranie to wyglada to czasem tak:
- ustawiam stop buy
- cena powoli idzie do gory kanalu, jak jest blisko ale nie na tyle zeby je zrealizowac to na 1s nastepuje rozszerzenie spreadu, moj stop buy sie aktywuje, spread sie zaweza i hop cena jest wciaz w kanale, na wykresie nawet nie przekroczyla gornej granicy a ja jestem ze zleceniem, minus prowizja, minus spadek wynikajacy z szerowkiego spreadu.
- ok to sie moze zdarrzyc, moze ja za blisko ustawiam ale tych przypadkow jest zbyt wiele

Tez tak macie z bossafx? Jak inni brokerzy? Jak tego uniknac? Myslalem juz o EA ktory wrzucalby stopy w momencie aleru cenowego ale tutaj bossa tez ma spore obsuwy..
Witaj,

Myślę, że w tym przypadku widzisz to, co chcesz widzieć :). Albo masz po prostu pecha. Szczerze wątpię, żeby w taki sposób ingerował broker w kursy akurat sugerując się Twoimi zleceniami oczekującymi. Pomyśl, czemu nie miałby ich realizować skoro jak sam przyznałeś, idzie Ci różnie więc to dla niego zysk na spreadzie i/lub na ew. stracie z Twoich pozycji (piszę ogólnie o wystąpieniu takiej możliwości ;) ).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

MichalPFX
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2017, 21:09

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: MichalPFX »

Dzieki

No coz moge tez isc do kasyna i obstwic reszke a wylosuje 30x orła pod rzad ale troche podejrzanie mi to wyglada, dzisiak znow zlapalem gorke i 1k odplynal..


Napisze do brokera, to na pewno

Czy u brokera mm ktos poza nimi widzi moje zlecenia? Np rynek?
Moze maja algorytm maksymalizowania wolumenu w ramach ruchu +\-20 pips i to sam sytem robi?

Pozdrawiam wszysykich i zycze plynnosci i niskch spreadow w tych trudnych dniach:)

Awatar użytkownika
boogyman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 03 sie 2016, 10:13

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: boogyman »

Czy ktoś z Was na bossaFX miał taką sytuację że wolne środki (free margin) się nie zmieniają mimo wzrostu equity. Stoją w miejscu, nie mam jak zrealizować zleceń. Na mt4 na kom jest tak samo. Czy to wina BOŚ? Post skasuje po uzyskaniu pomocy. Z góry dzięki
There is only one side of the market and it is not the bull side or the bear side, but the right side.
Jesse Livermore

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MichalPFX pisze: Czy u brokera mm ktos poza nimi widzi moje zlecenia? Np rynek?
Moze maja algorytm maksymalizowania wolumenu w ramach ruchu +\-20 pips i to sam sytem robi?
Wybacz, co prawda minął miesiąc ale.. Dopiero zauważyłem pytanie. Nie, nikt poza BOSSA nie widzi Twojego zlecenia.
Czy ktoś z Was na bossaFX miał taką sytuację że wolne środki (free margin) się nie zmieniają mimo wzrostu equity. Stoją w miejscu, nie mam jak zrealizować zleceń. Na mt4 na kom jest tak samo. Czy to wina BOŚ? Post skasuje po uzyskaniu pomocy. Z góry dzięki
Niektórzy brokerzy nie dają możliwości otwierania pozycji z wykorzystaniem wypracowanego (ale nie zamkniętego) zysku na pozycji. Widocznie Bossa jest jednym z nich i nic z tym nie zrobisz.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 686
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Ma ktoś problem z przełączaniem TF-ów na Bossie, po 4-5 krotnym kliknięciu dopiero wchodzi nowy.
Dziękuję i pozdrawiam.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: brg »

To jakiś bug w nowym release MT4 - wyłącz EA na wykresie i będzie hulać :)

ODPOWIEDZ