BOSSAFX

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
3
9%
Poza paroma minusami są ok
9
28%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
8
25%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

To ty chyba czegoś nie kumasz.
Tick to po prostu kwotowanie.
Do otwarcia zlecenie jest potrzebne właśnie kwotowanie.
Jeżeli go nie będzie, nie będzie transakcji.
Możesz dalej wchodzić w zawiłe przemyślenia ale EA w sumie działa dokładnie na tej samej platformie
transakcyjnej, na której zawierasz transakcje.
Oczywiście możemy dalej tutaj dyskutować stronach transakcji, technicznych aspektach z tym związanych, itp., itd...
Dla przeciętnego, drobnego spekulanta nie ma to większego sensu...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, masz rację - żeby EA wysłało zlecenie to potrzebuje zmiany ceny, bo tego wymaga samo MT4. Tylko, że my zupełnie nie o tym... I to nie dotyczy problemu Dziamdziola. My mówimy o tym, co się dzieje kiedy zlecenie już zostanie wysłane i w jakim czasie jest zrealizowane przez brokera.
Kwotowanie to kurs. Tick to pojedyncza zmiana kwotowania. Do zawarcia transakcji nie jest potrzebna zmiana ceny tylko sama cena. I ponownie zachęcę Cię do eksperymentu - wybierz najmniej zmienny instrument jaki znajdziesz. Poczekaj aż kurs będzie stał w miejscu i zawrzyj transakcję, a nawet 10. Sprawdź czy będzie do tego potrzebny kolejny tick. Ja już sprawdziłem... ;) Zajmie Ci to minutę, a wnioskami liczę, że się podzielisz.
I tym samym powinieneś zrozumieć to, o czym Green napisał tutaj:
http://forex-nawigator.biz/forum/bossaf ... ml#p842192
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: green7 »

arkoni pisze:To ty chyba czegoś nie kumasz.
Tick to po prostu kwotowanie.
Do otwarcia zlecenie jest potrzebne właśnie kwotowanie.
Jeżeli go nie będzie, nie będzie transakcji.
Właśnie Ci tłumaczę że NIE.
Widziałeś kiedyś orderbook czy też po naszemu książkę zleceń ? Zobacz to może stanie się jasność.
Te ticki na które się powołujesz to nic innego jak zmiany w orderbooku.

Przykład, może zrozumiesz:
- gość A chce kupić EURUSD po 1.0
- gość B chce sprzedać EURUSD po 1.2

To są obecnie najlepsze oferty na rynku czyli masz sytuację gdzie EURUSD ma ceny BID/ASK (bid/ask to nic innego tylko zlecenia na szczycie orderbook'a) to
1.0 - 1.2
- odpalasz platformę i takie ceny widzisz i od razu możesz po tych cenach zawrzeć transakcję

Nie musisz czekać aż znajdą się inni sprzedający/kupujący czy A albo B wycofa/zmodyfikuje zlecenie.
Paniał ?
Tak działa rynek, pewnie gdybyś miał do czynienia z akcjami/kontraktami byłoby to oczywiste.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Miałem do czynienia i z akcjami i z kontraktami.
Tyle, że FX na platformie MM to nie to samo.
Możemy dalej prowadzić tą czczą dyskusję tylko po co.
Nie chce mi się już łamać palców.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: green7 »

arkoni pisze:Miałem do czynienia i z akcjami i z kontraktami.
Tyle, że FX na platformie MM to nie to samo.
Możemy dalej prowadzić tą czczą dyskusję tylko po co.
Nie chce mi się już łamać palców.
A czym, że Twoim zdaniem niby różni się FX i MM co ? Słucham ?
Bo jak dla mnie rynek działa dokładnie tak samo.

Idąc Twoim tokiem rozumowania to gdy ja byłbym tym A z przykładu wyżej i chciałbym kupić EURUSD po 1.0 a Tobie by ta cena odpowiadała to .... nie mogli byśmy zawrzeć transakcji :) Musielibyśmy czekać na tick czyli np. na to aż B zmieni zdanie.
Chyba już widzisz o co chodzi i czujesz, że to absurd.

Więc nie mów, że Ci się nie chce Ci się łamać palców - nie maż się, bądź dużym chłopcem przyznaj się do błędu (to nic złego) i ciesz się, że nauczyłeś się czegoś nowego.
Green
Obrazek
Obrazek

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: brg »

arkoni pisze: Nie chce mi się już łamać palców.
Sprawa jest prosta, zrób to co napisał Raposo:
Prosty eksperyment - wyczekaj aż rynek będzie "martwy", czyli w danej chwili nie będzie spływał żaden tick - zobaczysz, że będziesz mógł zawrzeć po tej cenie dowolną ilość transakcji, mimo, że żaden nowy tick nie wystąpił po drodze.
a potem wróć i przeproś :D

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

OK sprawdziłem.
Macie rację.
Tym razem to ja się zapętliłem.
EA za mnie otwiera, zamyka i modyfikuje transakcje już tak długo, że faktycznie
zacząłem patrzeć na trading przez jej pryzmat i zapomniałem już jak to jest, gdy
zlecenie odpala się ręcznie.
Ale przepraszać nie będę. Bez przesady. :evil:

Dziabdziol
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2016, 18:18

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: Dziabdziol »

green7 pisze:
arkoni pisze:
D
Panowie z mojego doświadczenia powiem tyle:
- oczywiste jest, że Bossa tak jak i większość brokerów MM/STP/"ECN" stosuje segregowanie klientów na tych zwykłych i nazwijmy to "niebezpiecznych" (dla brokera).
Ta druga grupa dostaje DD, Virtual Dealera, inny sposób egzekucji, czy inne "dobrodziejstwo", nieważne jak zwane.

Równie oczywiste jest, że do tego przyznać się nie mogą.

Już tu kiedyś na forum podawałem średnie czasy egzekucji z mojego konta w Bossie i z innego dla porównania.
Kolega Dziabdziol jeśli ma DD to łatwo może to udowodnić (choć ja mu tam wierzę): wystarczy na tym samym kompie odpalić konto jego i jakiegoś kolegi i na obu w tym samym momencie kliknąć buy na danym symbolu a całość operacji sfilmować ....
Tylko ogólnie nie sądzę by coś to dało - nie ma się co kopać z koniem, ten rynek tak po prostu działa trzeba się z tym pogodzić i żyć dalej. No i zmienić brokera na takiego który będzie akceptował strategię choć zapewne tylko do czasu.
Arkoni, a wystarczyło otworzyć na np. na EURSEK zlecenie oczekujące buy stop lub sell stop z dala od bieżącej ceny i kilka razy je poprzesuwać na wykresie. Jeśli korzystasz z BossaFX i czas otwarcia takiego zlecenia oraz ich modyfikacji miałbyś ok. 1 sekundy lub poniżej to od razu zorientowałbyś się o czym piszę i gdzie jest problem. No ale straciłeś cały dzień na liczenie ticków.

Zgadzam się z kolegą green7, że brokerzy stosują segregowanie klientów, tylko że ja zdecydowałem się o tym napisać teraz (mimo, że od roku mam właśnie takiego bana od BossaFX i nie handluje już u nich) ponieważ na wątku o HFT była mowa o Robotero w BossaFX oraz wypowiedzi Pana Zadory o nieskazitelnej uczciwości i rzetelności BossaFX, co mnie delikatnie zirytowało.

Jak wspomiałem, nie uważam że BossaFX jest złym brokerem i nikogo nie namawiam aby stamtąd uciekał. Jak na brokera MM ma dość dobre warunki i egzekucję zleceń, nie poluje na stopy Klientów, nie miesza ze świecami na wykresach i ogólnie jest naprawde nieźle. Chodzi tylko o tę uczciwość wobec wszystkich. Bo ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że szybki handel w modelu MM dla borkera nie będzie opłacalny i będzie eliminował takich traderów. Tylko, że jakoś inni brokerzy MM potrafią to zrobić np. poprzez stosowanie limitów dla zleceń oczekujących stop czyli minimalnej odległości zlecenia od bieżacej ceny w pipsach. Te limity dodatkowo podczas publikacji danych ulegają kilkukrotnemu rozszerzeniu więc moja strategia jest u nich na nic i nie pohandluję z takim brokerem. Może mi się to podobać lub nie ale przynajmniej jest to uczciwe postawienie sprawy bo dokladnie WSZYSCY Klienci w tym samym czasie mają takie właśnie warunki transakcyjne. BossaFX ma zerowe limity dla zleceń oczekujących więc aby uniemożliwić handel na danych stosuje niedozwolone praktyki majstrując na rachunkach niewygodnych Klientów. I to uważam za nieuczciwe z ich strony - nierówne traktowanie wszystkich Klientów i jednoczesne publiczne obnoszenie się z uczciwością i wiarygodnością.
Panowie z BossaFX, zróbcie z tym porządek tak jak gdzie indziej i eliminujcie takich traderów jak ja w sposób uczciwy a nie po cichu za pomocą niedozwolonych przez KNF narzędzi.

Pewnie, że praktyki stosowane przez BossaFX na moim rachunku są bardzo łatwe do udowodnienia. I prawie pewne jest to, że gdybym już to zrobił to prawdopodobnie nic by to nie zmieniło ;)

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Arkoni, a wystarczyło otworzyć na np. na EURSEK zlecenie oczekujące buy stop lub sell stop z dala od bieżącej ceny i kilka razy je poprzesuwać na wykresie. Jeśli korzystasz z BossaFX i czas otwarcia takiego zlecenia oraz ich modyfikacji miałbyś ok. 1 sekundy lub poniżej to od razu zorientowałbyś się o czym piszę i gdzie jest problem. No ale straciłeś cały dzień na liczenie ticków.
Wystarczyło. To dla mnie nauczka na przyszłość, by częściej weryfikować swoje przeświadczenia i pozostać otwartym na czyjeś sugestie.
Czasu jednak nie straciłem. To zawsze jakieś tam dane statystycznie, a że używam EA, to mają one (dla mnie) jakąś wartość.
To, że się myliłem, to dla mnie raczej niewielki problem. Nie pierwszy i nie ostatni raz. O wiele większym jest to, że jeżeli nie stosowałeś skryptów lub strategi, to czasy realizacji Twoich zleceń niestety wskazują na co najmniej dziwne praktyki BOSSAFX.
Brokera, którego zawsze traktowałem jako solidnego (choć siermiężnego).
Jeżeli ten solidny broker ima się takich praktyk, to co robią ci mniej solidni!?
Pisałem wcześniej, że nie mam złudzeń, ale najwidoczniej je właśnie miałem.
I to właśnie mnie martwi - bo to oznacza, że oprócz uczenia się zyskownej spekulacji, trzeba jeszcze nauczyć się odszukiwania uczciwego dostawcę usług w bagnie nieuczciwości.

fuxio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:47

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: fuxio »

W temacie mojej reklamacji - świecy bad ticka - Bossa zachowała się jak należy, dostałem zwrot pieniędzy za niesłusznie zaliczonego stop losa (anulowanie pozycji) i dopisanie zysku z rzeczywistej wartości pozycji (na plus) w momencie wystąpienia problemu. Szczęśliwe zakońcenie :)

ODPOWIEDZ