BOSSAFX

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
3
9%
Poza paroma minusami są ok
9
28%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
8
25%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

raposo pisze:Lepszy jest średni ECN niż średni MM,
Jeśli tak rzeczywiście jest, dlaczego w ogóle włączył Pan MM do grupy polecanych brokerów? Bo słowo "lepszy" jest stanowcze i jednoznaczne.
W to, że średnich ECN/STP brakuje na rynku chyba trudno uwierzyć.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

s_zadora pisze:
raposo pisze:Lepszy jest średni ECN niż średni MM,
Jeśli tak rzeczywiście jest, dlaczego w ogóle włączył Pan MM do grupy polecanych brokerów? Bo słowo "lepszy" jest stanowcze i jednoznaczne.
W to, że średnich ECN/STP brakuje na rynku chyba trudno uwierzyć.
Myślę, że mamy całkowicie odmienne doświadczenia w handlu Panie Sebastianie i różnica polega na tym, że ja w każdym modelu upatruję szereg możliwości (co zaznaczyłem w poprzednim poście), pod warunkiem, że dana oferta jest wg mojej opinii dobra i godna polecenia (w danym zakresie, bo jak wspomniałem na próżno szukać idealnego brokera i trzeba go dostosować do naszej strategii), co zawsze sprawdzam na własnych środkach rzeczywistych przez dłuższy czas handlując u wybranego brokera i mogę być tu całkowicie transparentny (historie rachunków, PITy, umowy i co tylko dusza zapragnie). Dzięki temu, mam poczucie, że kładąc się spać wieczorem działałem zgodnie z własnym sumieniem i nikogo nie oszukałem.

Słowa "lepszy", "gorszy", "średni" są subiektywne i każdy ocenia ofertę poprzez pryzmat własnych doświadczeń, dlatego też nie posługiwałem się żadnymi konkretnymi nazwami.

Tym czasem, to wątek o BOSSAFX, a nie o mnie i moich wyborach... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

oldboy

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: oldboy »

Twierdzenie, że ECN/STP są lepsze to wymysł marketingowców. Tak naprawdę te modele różnią się tyle od MM, że zamiast grać w pokera w kasynie organizowanym przez MM dajemy brokerowi żetony, żeby grał w naszym imieniu w kasynie organizowanym przez dostawców płynności (co często oznacza, że gramy z bankiem matką czyli relacja jest 1-1 tak jak z MM). Dlaczego tak twierdzę? Oto powód: nie wiemy na jakiej zasadzie jest realizowane nasze zlecenie, nie znamy płynności rynku, nie widzimy karnetu zatem nie można powiedzieć dlaczego był taki a nie inny poślizg. Druga strona może odrzucić zlecenie nawet jeśli jest ono rynkowe i nie wiemy dlaczego. Relacja nie jest tutaj symetryczna - druga strona rynku ma przewagę nad nami.

Byłem klientem Bossy i jeśli chodzi o uczciwość nigdy nie miałem wątpliwości. Problemem były dla mnie wysokie (jak na dzisiejsze warunki na świecie) koszta transakcyjne oraz prymitywna platforma - Meta Trader 4. Bossa jest popularna wśród zamożnych klientów, bo stoi za nią BOŚ i wiele lat doświadczenia maklerskiego co daje duże zaufanie. Jak ktoś dysponuje dużymi kwotami i chcę mieć brokera z polski to jest to moim zdaniem jedyny sensowny wybór w tej chwili.

Dziwi mnie natomiast, że mało mówi się tutaj o LMAX który niejako zrewolucjonizował rynek. Mamy tam dostęp do karnetu i widzę moje zlecenie w arkuszu po jego złożeniu. Nie ma zatem mowy o rekwocie ponieważ jeżeli cena ma przejechać przez poziom to musi najpierw ściągnąć z arkusza moje zlecenie limit. (chyba że jakaś luka była) Działą to po prostu jak giełda. Do tego bardzo niskie koszta transakcyjne, wąskie spready i kontrola FCA (Brytyjski KNF).

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Wracając do meritum, czyli do postu Dziabdziola.
Ponieważ nie mogłem dzisiaj aktywnie spekulować, więc odpaliłem wskaźnik zliczający tick'i na koncie real w BOSSAFX.
Od godziny 8:00 do 16:00.
A to wyniki:
EURGBP 43545 tick'ów co daje 1,51 tick/s, a więc 1tick co 0,66s;
EURUSD 35380 i odpowiednio: 1,23 tick/s, 0,81s;
NZDUSD 3124, 0,11 tick/s, 9,09s (!);
EURSEK 13744, 0,48 tick/s, 2,08s.

A to znaczy, że ewentualne ustawienie na sztywno czasu realizacji zleceń przez brokera na 2s można sobie włożyć między bajki.
Dla NZDUSD czas realizacji był wręcz zaskakująco krótki.
Tak to jest jak się spekuluje na tak egzotycznych parach.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

arkoni pisze: A to znaczy, że ewentualne ustawienie na sztywno czasu realizacji zleceń przez brokera na 2s można sobie włożyć między bajki.
Dla NZDUSD czas realizacji był wręcz zaskakująco krótki.
Tak to jest jak się spekuluje na tak egzotycznych parach.
Tylko, że zlecenie zostaje przekazane do realizacji po wystąpieniu ticka, a nie na ticku następnym więc to, po jakim czasie jest kolejny, nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Dodatkowo, to nie tłumaczy zjawiska czemu realizacja uległa zmianie, podczas, gdy wcześniej była rzekomo "normalna" (nagle ilość ticków spadła? Raczej nie).
Prosty eksperyment - wyczekaj aż rynek będzie "martwy", czyli w danej chwili nie będzie spływał żaden tick - zobaczysz, że będziesz mógł zawrzeć po tej cenie dowolną ilość transakcji, mimo, że żaden nowy tick nie wystąpił po drodze.
Reasumując, ilość ticków nie ma wpływu na czas realizacji tylko na cenę po której pozycja zostanie otwarta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Reasumując, ilość ticków nie ma wpływu na czas realizacji tylko na cenę po której pozycja zostanie otwarta.
Ależ oczywiście, że ma. Przedstawiłem zestawienie z ilością tików (a więc kwotowań) na jednostkę czasu.
Zauważ, że zliczanie odbyło w godzinach najwyższej płynności (przynajmniej dla EURSEK, bo dla NZDUSD są one w nocy).
Co więcej - dwukrotnie sprawdziłem jak długi jest czas pomiędzy kwotowaniami - około 10:00 i przed 13:00 i wyniki nie odbiegały od przedstawionych.

Jeżeli wywołanie następuje na ticku n to realizacja może nastąpić na ticku n+1, więc to jak szybko następują one po sobie ma decydujący wpływ na to, jak szybko zlecenie zostanie zrealizowane. Dla EURSEK odległość między tickami to około 2s, przynajmniej dzisiaj pomiędzy 8:00 a 16:00. Oczywiście mogło być tak, że ten walor miał w pewnym okresie zwiększoną płynność, ale nie wydaje mi się by te 2s jakoś znacząco odbiegały od normy.

Dla mnie to wystarczy...

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: brg »

arkoni pisze:Jeżeli wywołanie następuje na ticku n to realizacja może nastąpić na ticku n+1, więc to jak szybko następują one po sobie ma decydujący wpływ na to, jak szybko zlecenie zostanie zrealizowane.
Egzekucja zlecenia to nie jest uruchomienie EA, nie potrzeba ticku aby ją aktywować. Jeśli data feed stoi i broker nie ma wspomagaczy, powinna być możliwość otwarcia i zamknięcia zlecenia po cenie, która aktualnie jest dostępna.

To co wkleiłeś pokazuje natomiast coś innego - jak bardzo Bossa ma filtrowany feed. Tick co 9 sekund na NZDUSD - bez komentarza :)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: green7 »

arkoni pisze:
Reasumując, ilość ticków nie ma wpływu na czas realizacji tylko na cenę po której pozycja zostanie otwarta.
Ależ oczywiście, że ma. Przedstawiłem zestawienie z ilością tików (a więc kwotowań) na jednostkę czasu.
Zauważ, że zliczanie odbyło w godzinach najwyższej płynności (przynajmniej dla EURSEK, bo dla NZDUSD są one w nocy).
Co więcej - dwukrotnie sprawdziłem jak długi jest czas pomiędzy kwotowaniami - około 10:00 i przed 13:00 i wyniki nie odbiegały od przedstawionych.

Jeżeli wywołanie następuje na ticku n to realizacja może nastąpić na ticku n+1, więc to jak szybko następują one po sobie ma decydujący wpływ na to, jak szybko zlecenie zostanie zrealizowane. Dla EURSEK odległość między tickami to około 2s, przynajmniej dzisiaj pomiędzy 8:00 a 16:00. Oczywiście mogło być tak, że ten walor miał w pewnym okresie zwiększoną płynność, ale nie wydaje mi się by te 2s jakoś znacząco odbiegały od normy.

Dla mnie to wystarczy...
A przepraszam co ma tick do wiatraka ? Tick to zmiana ceny w orderbooku.
Przyjmijmy więc, że aktualny stan jest taki, że mamy jakieś zlecenia po obu stronach orderbooka.
I przez godzinę nic się z tym nie dzieje - kupujący i sprzedający czekają aż ktoś zmieni zdanie. Czyli przez godzinę brak ticków.
Idąc Twoim tokiem rozumowania (tick jest potrzebny dla zawarcia transakcji) wychodziłoby, że przez tą godzinę nie jesteś w stanie zrealizować zlecenia po aktualnych cenach. A to przecież nieprawda (sytuacje Virtual Dealerów pomijając bo to może wszystko zmienić).

Panowie z mojego doświadczenia powiem tyle:
- oczywiste jest, że Bossa tak jak i większość brokerów MM/STP/"ECN" stosuje segregowanie klientów na tych zwykłych i nazwijmy to "niebezpiecznych" (dla brokera).
Ta druga grupa dostaje DD, Virtual Dealera, inny sposób egzekucji, czy inne "dobrodziejstwo", nieważne jak zwane.

Równie oczywiste jest, że do tego przyznać się nie mogą.

Już tu kiedyś na forum podawałem średnie czasy egzekucji z mojego konta w Bossie i z innego dla porównania.
Kolega Dziabdziol jeśli ma DD to łatwo może to udowodnić (choć ja mu tam wierzę): wystarczy na tym samym kompie odpalić konto jego i jakiegoś kolegi i na obu w tym samym momencie kliknąć buy na danym symbolu a całość operacji sfilmować ....
Tylko ogólnie nie sądzę by coś to dało - nie ma się co kopać z koniem, ten rynek tak po prostu działa trzeba się z tym pogodzić i żyć dalej. No i zmienić brokera na takiego który będzie akceptował strategię choć zapewne tylko do czasu.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

A przepraszam co ma tick do wiatraka ? Tick to zmiana ceny w orderbooku.
Przyjmijmy więc, że aktualny stan jest taki, że mamy jakieś zlecenia po obu stronach orderbooka.
I przez godzinę nic się z tym nie dzieje - kupujący i sprzedający czekają aż ktoś zmieni zdanie. Czyli przez godzinę brak ticków.
Idąc Twoim tokiem rozumowania (tick jest potrzebny dla zawarcia transakcji) wychodziłoby, że przez tą godzinę nie jesteś w stanie zrealizować zlecenia po aktualnych cenach. A to przecież nieprawda (sytuacje Virtual Dealerów pomijając bo to może wszystko zmienić).
Można to jeszcze bardziej zagmatwać oczywiście.
Może inaczej.
Piszę sobie sam i wskaźniki i strategie. Obecnie używam EA, które przy każdej modyfikacji wyświetla mi komunikat o modyfikowaniu i po zmodyfikowaniu zlecenia. Wszystko dzieje się właśnie w rytm nadchodzących kwotowań.
Zazwyczaj więc jedno kwotowanie i jednostkowa zmiana ceny (co widać na wykresie) i komunikat o modyfikowaniu zlecenia, następna zmiana ceny i komunikat o rezultatach tej modyfikacji.
Poza szczególnymi sytuacjami (dane fundamentalne) wszystko dzieje się się właśnie w rytmie dwutaktu.
Świetnie widać to na mniej płynnych walorach jak np. na FGOLD.
Nie wdając się więc w gmatwanie - jeżeli jesteś drobnym graczem to w zasadzie każdy tick oznacza możliwość otwarcia, zamknięcia lub modyfikacji zlecenia. Można się oczywiście dalej wymądrzać tyle, że rzeczywistości tym nie zaczarujesz.

-- czw 17-11-2016, 17:49 --
Egzekucja zlecenia to nie jest uruchomienie EA, nie potrzeba ticku aby ją aktywować. Jeśli data feed stoi i broker nie ma wspomagaczy, powinna być możliwość otwarcia i zamknięcia zlecenia po cenie, która aktualnie jest dostępna.
Wszystkie programy - EA, wskaźniki, i skrypty działają właśnie w rytm kwotowań.
Więc kod EA może być ponownie wykonany po wpłynięciu nowego kwotowania.
Oczywiście, że egzekucja zlecenia to nie uruchomienie EA, ale jeżeli zapoznałbyś się z działaniem terminala
transakcyjnego to zauważyłbyś, że aby mogło być ono zrealizowane musi się pojawić nowe kwotowanie.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: green7 »

arkoni pisze: Można to jeszcze bardziej zagmatwać oczywiście.
Może inaczej.
Piszę sobie sam i wskaźniki i strategie. Obecnie używam EA, które przy każdej modyfikacji wyświetla mi komunikat o modyfikowaniu i po zmodyfikowaniu zlecenia. Wszystko dzieje się właśnie w rytm nadchodzących kwotowań.
Zazwyczaj więc jedno kwotowanie i jednostkowa zmiana ceny (co widać na wykresie) i komunikat o modyfikowaniu zlecenia, następna zmiana ceny i komunikat o rezultatach tej modyfikacji.
Poza szczególnymi sytuacjami (dane fundamentalne) wszystko dzieje się się właśnie w rytmie dwutaktu.
Świetnie widać to na mniej płynnych walorach jak np. na FGOLD.
Nie wdając się więc w gmatwanie - jeżeli jesteś drobnym graczem to w zasadzie każdy tick oznacza możliwość otwarcia, zamknięcia lub modyfikacji zlecenia. Można się oczywiście dalej wymądrzać tyle, że rzeczywistości tym nie zaczarujesz.
Ale chyba nie bardzo zrozumiałeś co napisałem ewentualnie nie rozumiesz jak to wszystko działa.

Oczywiście, że jak masz EA to modyfikacja TP/SL następować będzie po ticku.
Dlaczego ? a bo po pierwsze kod EA wywoływany jest właśnie po nadejściu ticka. Po drugie tick = zmiana ceny i dopiero po niej ma sens modyfikacja SL/TP (po co modyfikować zlecenie jak nic się nie zmieniło?)

Natomiast tick nie jest Ci potrzebny do otwarcia zlecenia a z tym ma kłopot kolega Dziabdziol.
Ty starasz się udowodnić, że czas realizacji jego zleceń jest ok tylko ticki na tych symbolach są rzadko. A to czy ticki są czy nie nie powinno mieć żadnego znaczenia dla możliwości otwarcia zlecenia.
Green
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ