BOSSAFX

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
3
9%
Poza paroma minusami są ok
9
28%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
8
25%
 
Liczba głosów: 32

skalafior@op.pl
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2012, 23:16

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: skalafior@op.pl »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.
Od jakiegoś czasu śledzę to forum, a od kilku dni postanowiłem spróbować swoich sił na rynku. Mam konto real w Bossie i większość operacji przeprowadzałem na telefonie z androidem. Przyznam, że miałem pewne sukcesy ale wydarzenia z dnia wczorajszego przygasiły mój optymizm.
Mianowicie około 13.40 miałem otwarte 2 pozycje na EurUsd i widząc że rynek idzie przeciwko mnie chciałem zamknąć te pozycje i tu zaczęły się dziać dziwne rzeczy, jak kliknąłem zamknij pozycję pojawił się komunikat "Zlecenie wysłane do serwera" i nic pozycje dalej otwarte. sprawdziłem logi z platformy zaraz po tym jak kliknąłem zamknięcie pozycji straciłem połączenie z serwerem. na serwer połączyłem się dopiero po ostrym zjeździe, który się skończył -160 pln. najlepsze to to że dane o kursie aktualizowały się cały czas. zgłosiłem reklamację ale odpisano mi że z logów wynika że miałem problemy z łącznością a w bossie nie ma śladu po moich zleceniach.

Mam do użytkowników grających na bossie pytanie czy mieliście problemy z łącznością około 13.40-13.50 ?
drugie pytanie to czy to normalne i trzeba się z tym liczyć czy coś tu nie gra ?

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

skalafior@op.pl pisze:Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.
Od jakiegoś czasu śledzę to forum, a od kilku dni postanowiłem spróbować swoich sił na rynku. Mam konto real w Bossie i większość operacji przeprowadzałem na telefonie z androidem. Przyznam, że miałem pewne sukcesy ale wydarzenia z dnia wczorajszego przygasiły mój optymizm.
Mianowicie około 13.40 miałem otwarte 2 pozycje na EurUsd i widząc że rynek idzie przeciwko mnie chciałem zamknąć te pozycje i tu zaczęły się dziać dziwne rzeczy, jak kliknąłem zamknij pozycję pojawił się komunikat "Zlecenie wysłane do serwera" i nic pozycje dalej otwarte. sprawdziłem logi z platformy zaraz po tym jak kliknąłem zamknięcie pozycji straciłem połączenie z serwerem. na serwer połączyłem się dopiero po ostrym zjeździe, który się skończył -160 pln. najlepsze to to że dane o kursie aktualizowały się cały czas. zgłosiłem reklamację ale odpisano mi że z logów wynika że miałem problemy z łącznością a w bossie nie ma śladu po moich zleceniach.

Mam do użytkowników grających na bossie pytanie czy mieliście problemy z łącznością około 13.40-13.50 ?
drugie pytanie to czy to normalne i trzeba się z tym liczyć czy coś tu nie gra ?

Nie miałem .
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
uciekinier
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 28 maja 2013, 22:16

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: uciekinier »

skalafior@op.pl pisze:Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.
Od jakiegoś czasu śledzę to forum, a od kilku dni postanowiłem spróbować swoich sił na rynku. Mam konto real w Bossie i większość operacji przeprowadzałem na telefonie z androidem. Przyznam, że miałem pewne sukcesy ale wydarzenia z dnia wczorajszego przygasiły mój optymizm.
Mianowicie około 13.40 miałem otwarte 2 pozycje na EurUsd i widząc że rynek idzie przeciwko mnie chciałem zamknąć te pozycje i tu zaczęły się dziać dziwne rzeczy, jak kliknąłem zamknij pozycję pojawił się komunikat "Zlecenie wysłane do serwera" i nic pozycje dalej otwarte. sprawdziłem logi z platformy zaraz po tym jak kliknąłem zamknięcie pozycji straciłem połączenie z serwerem. na serwer połączyłem się dopiero po ostrym zjeździe, który się skończył -160 pln. najlepsze to to że dane o kursie aktualizowały się cały czas. zgłosiłem reklamację ale odpisano mi że z logów wynika że miałem problemy z łącznością a w bossie nie ma śladu po moich zleceniach.

Mam do użytkowników grających na bossie pytanie czy mieliście problemy z łącznością około 13.40-13.50 ?
drugie pytanie to czy to normalne i trzeba się z tym liczyć czy coś tu nie gra ?
Problem w tym że jak piszesz " miałeś pewne sukcesy" a musisz wiedzieć że twoje sukcesy są niepowodzeniem Bossy. Dalsze twoje problemy i próba cięcia strat zakończyła się "dziwnymi rzeczami"
Bardzo prostym sposobem na to jest zmiana brokera, no chyba że 160 PLN to zbyt niska dla ciebie cena za naukę jak działa Bossa.
Tak czy inaczej powodzenia :564:
"Fundamenty tworza trendy a cena porusza sie w techniczny sposob. Jedno drugiego nie wyklucza"
ZielonaMgiełka

nulka
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2015, 11:35

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: nulka »

ali76gator pisze:
nulka pisze:Dostałam ostatnio na maila informację reklamową o konferencji FXCuffs. Ciekawa lektura... bowiem na tej konferencji zostaną przedstawieni wyłonieni przez kapitułę zwycięzcy nagrody FxCuffs w kilku kategoriach, min. w kategorii osobowość roku. I w tejże kategorii niespodzianka: Max Idzik, nominowany, kto wie czy nie nagrodzony, kto wie? bo mimo, iż jest wpisany na listę ostrzeżeń australijskiego odpowiednika KNF i widnieje tam jako oszust, pan Max robi bardzo skuteczny i nachalny PR. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych bez rozsądku promuje pana Idzika(rozumiem, że nie za darmo - to my, indywidualni inwestorzy, mamy płacić za np. udział w konferencji Wall Street czy Profesjonalny Inwestor, gdzie taki pan Max Idzik reklamuje swoje szkolenia, czyli de facto to inwestor indywidualny ponosi koszty reklamy szkoleniowego guru...) i podaje niesprawdzone informacje, iż pan Max jest, cytuję: "Zarejestrowany przez Financial Conduct Authority (była FSA) w Wielkiej Brytanii pod numerem IMM01009, licencjonowany ‘Money Manager’ (Makler CF30)", a to jest nieprawda, wystarczyło sprawdzić, kliknąć i zadzwonić.

Podlaczam australijska licencje Maxa Idzika I nie wymyslaj ze dzwoniles do FCA aby sprawdzic jego licencje w UK :)
Na szczęście Maxem Idzikiem już zajął się polski KNF, to świeże informacje. W swoim poście nic nie mówiłam o australijskiej licencji, tylko o wpisaniu Idzika na listę oszustów przez australijski odpowiednik KNFu oraz o nieprawdziwych informacjach podanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych dotyczące licencji w UK.
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych to raczej Stowarzyszenie Szkoleniowców Indywidualnych, które nachalnie wciska inwestorom szkolenia po 15 tysięcy prowadzone przez ludzi, którzy nie zarabiają na rynku.

MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

nulka Jak widać interes z szkoleniami kręci się świetnie, chętnych nie brakuje a szkolenia są drogie. Można z tego dorobić się nowego Bentleya Continentala (Max Idzik takim się porusza :) )

uciekinier Zastanawiam się czy dobrym sposobem na zachowanie brokera nie będzie ustawianie zawsze SL. SL jest ustawiony zawsze zaraz po otwarciu transakcji z ręki lub ustawiony przy zleceniu oczekującym. Pomijam oczywiście sytuacje ekstremalne typu 15 stycznia, decyzje FED, ECB czy bardzo ważnych danych makro gdzie zmienność jest gigantyczna i są problemy z egzekucją SL. W normalnym, spokojnym rynku bez danych nie powinno być problemów z egzekucją SL, natomiast jak komuś idzie za dobrze i nie ustawia SL i próbuje zamykać z ręki to czasami broker może "utrudniać" spekulacje np: utrata polączenia, przedłużanie, brak odp serwera itd :wink:
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

Awatar użytkownika
uciekinier
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 28 maja 2013, 22:16

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: uciekinier »

MaciejWLKP pisze: nulka Jak widać interes z szkoleniami kręci się świetnie, chętnych nie brakuje a szkolenia są drogie. Można z tego dorobić się nowego Bentleya Continentala (Max Idzik takim się porusza :) )

uciekinier Zastanawiam się czy dobrym sposobem na zachowanie brokera nie będzie ustawianie zawsze SL. SL jest ustawiony zawsze zaraz po otwarciu transakcji z ręki lub ustawiony przy zleceniu oczekującym. Pomijam oczywiście sytuacje ekstremalne typu 15 stycznia, decyzje FED, ECB czy bardzo ważnych danych makro gdzie zmienność jest gigantyczna i są problemy z egzekucją SL. W normalnym, spokojnym rynku bez danych nie powinno być problemów z egzekucją SL, natomiast jak komuś idzie za dobrze i nie ustawia SL i próbuje zamykać z ręki to czasami broker może "utrudniać" spekulacje np: utrata polączenia, przedłużanie, brak odp serwera itd :wink:
Zgadzam się że SL jest podstawą , ale opisane powyżej utrudnienia jakie stosuje Bossa zdecydowanie nie kwalifikują tego brokera do pochwały czy polecenia.
Nie popadajmy w skrajne usprawiedliwianie niecnych sztuczek brokerów, to że ktoś nie stawia SL w żaden sposób nie usprawiedliwia tegoż brokera.
"Fundamenty tworza trendy a cena porusza sie w techniczny sposob. Jedno drugiego nie wyklucza"
ZielonaMgiełka

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

Informuję że w dniu wczorajszym nie było żadnych trudności z obsługą zleceń na naszych serwerach i jednocześnie przypominam że w sytuacjach awaryjnych, nawet nie zawinionych przez nas, istnieje możliwość składania i modyfikacji zleceń kanałem telefonicznym.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

axwaw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 10 lut 2015, 00:51

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: axwaw »

Jeżeli chodzi o mnie, to kłopoty z zamykaniem z palca miałem w Bossie tylko podczas słynnej konferencji SNB (zamulało zamknięcie zlecenia na indeksy, na walutach nie gram), poza tym nie miałem nigdy, ale ja zawsze na kompie wszystko robię, nigdy przez telefon, pozdrawiam.

andrzej-sk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:39

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: andrzej-sk »

axwaw pisze:Jeżeli chodzi o mnie, to kłopoty z zamykaniem z palca miałem w Bossie tylko podczas słynnej konferencji SNB (zamulało zamknięcie zlecenia na indeksy, na walutach nie gram), poza tym nie miałem nigdy, ale ja zawsze na kompie wszystko robię, nigdy przez telefon, pozdrawiam.
jak nie grasz na walutach to co Ci miało zamulać ? Choć piszesz , że po słynnej konferencji SNB jednak zamulało. Czyżby na indeksach też wtedy były takie gwałtowne zmiany ?.

axwaw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 10 lut 2015, 00:51

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: axwaw »

andrzej-sk pisze:
axwaw pisze:Jeżeli chodzi o mnie, to kłopoty z zamykaniem z palca miałem w Bossie tylko podczas słynnej konferencji SNB (zamulało zamknięcie zlecenia na indeksy, na walutach nie gram), poza tym nie miałem nigdy, ale ja zawsze na kompie wszystko robię, nigdy przez telefon, pozdrawiam.
jak nie grasz na walutach to co Ci miało zamulać ? Choć piszesz , że po słynnej konferencji SNB jednak zamulało. Czyżby na indeksach też wtedy były takie gwałtowne zmiany ?.
Gigantyczny ruch to był na szwajcarskim indeksie hehe, ale na nim nie gram; na FDE30 był spory ruch (kiedy to nie jest w sumie na daxie hehe), ale akurat miałem problem nie z zamykaniem na nim, tylko na FUS500, po informacji frankowej, najwyraźniej platforma była przeciążona, ale to tylko domysły - przyczyn nie znam, skutek odczułem...

-- 18 kwie 2015, 22:36 --

Hey,

czy ma ktoś może expert advisora typu "Mini Terminal", który:
a) działałby na BOSSAFX
b) posiadał możliwość wpisania do niego:
- wielkości pozycji
- T/P
- S/L
- T/S (Trailing Stop)
tak jak ma to miejsce w przypadku strategii dostępnej w terminalu GFT?

Z góry wielkie dzięki za pomoc:)

p.s.
załączam jpg z Mini Terminalem GFT,aby unaocznić o co mi chodzi :)

-- 21 kwie 2015, 12:00 --

Mam pytanie do Pana Sebastiana -
Panie Sebastianie, skąd biorą się w bossafx takie luki (prawie 15 pkt); na wykresie oryginalnego FDX.F nie ma tej luki,
zresztą u konkurencji też...

Z góry dzięki za odpowiedź!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ