BOSSAFX

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
3
9%
Poza paroma minusami są ok
9
28%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
8
25%
 
Liczba głosów: 32

Philips

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: Philips »

Informuję że trwają prace nad przygotowaniem relacji zdjęciowej i video z tej konferencji. O szczegółach jej udostępnienia będę informował - także tu na forum.
Witam
Czyli będzie Film z konferencji na YouTubie lub na waszej stronie? Jeżeli tak to super bo niestety przegapiłem tą konferencję.

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

W jaki sposób był liczony ten milion? Suma wypłat od początku istnienia rachunku, przekroczenie salda na rachunku w wysokości miliona? Bo z tego co się orientuję to Filip mówił we wcześniejszych wywiadach że po pewnych zyskach wypłaca środki i tak w kółko..

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

forexsowicz91 pisze:W jaki sposób był liczony ten milion? Suma wypłat od początku istnienia rachunku, przekroczenie salda na rachunku w wysokości miliona? Bo z tego co się orientuję to Filip mówił we wcześniejszych wywiadach że po pewnych zyskach wypłaca środki i tak w kółko..
Zapewne suma bilansów zamkniętych transakcji. Wtedy to ma sens. Wypłaty nie powinny miec nic do tego.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
mikolaj2
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:37

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: mikolaj2 »

Panie Sebastianie - chciałbym podziękować za sobotnią konferencję - miałem przyjemność uczestniczyć w niej osobiście i uważam to za dobrze zainwestowany czas, czekam na kolejne Państwa inicjatywy, które zazwyczaj na naszym skromnym polskim rynku są pionierskie :-)

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

Philips pisze:Czyli będzie Film z konferencji na YouTubie lub na waszej stronie? Jeżeli tak to super bo niestety przegapiłem tą konferencję.
Materiał video jest jeszcze w fazie przygotowań. Będzie dostępny, ale nie mogę obiecać że jeszcze przed świętami. Mam jednak już kilka pierwszych zdjęć z konferencji - zapraszam do spojrzenia na naszego wall'a FB https://www.facebook.com/bossafx
forexsowicz91 pisze:W jaki sposób był liczony ten milion?
Wszystkie zyski z FX liczone są jako suma zyków i strat z różnic kursowych w poszczególnych transakcjach oraz naliczonych punktów swapowych. Tak było też w tym wypadku.
mikolaj2 pisze:Panie Sebastianie - chciałbym podziękować za sobotnią konferencję - miałem przyjemność uczestniczyć w niej osobiście i uważam to za dobrze zainwestowany czas, czekam na kolejne Państwa inicjatywy, które zazwyczaj na naszym skromnym polskim rynku są pionierskie
Ja również dziękuję za obecność i miłe słowa. Obiecuję w imieniu DM BOŚ dalej trzymać formę.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

gewiak
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2014, 20:10

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: gewiak »

mikolaj2 pisze:Panie Sebastianie - chciałbym podziękować za sobotnią konferencję - miałem przyjemność uczestniczyć w niej osobiście i uważam to za dobrze zainwestowany czas, czekam na kolejne Państwa inicjatywy, które zazwyczaj na naszym skromnym polskim rynku są pionierskie :-)
Mikołaju, a możesz napisać co najbardziej Ciebie zaciekawiło lub co konkretnie wyniosłeś z tej konferencji? Pytam, ponieważ ja również brałem w niej udział ale dla odmiany było to bezpowrotnie stracone 6 godzin mojego cennego czasu. I nie jest to tylko moja opinia.

Awatar użytkownika
mikolaj2
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:37

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: mikolaj2 »

Drogi forumowiczu gewiak zacznę może od końca tzn. od Twoich oczekiwań związanych ze wspomnianą konferencją - jeśli przybyłeś na nią w oczekiwaniu na to, że w jej trakcie zostanie ujawniony cudowny system to rzeczywiście możesz czuć się zawiedziony... Dlaczego moim zdaniem sześć godzin, które spędziłem na konferencji uważam za dobrze zainwestowany czas? Już wyjaśniam - najogólniej mówiąc miałem możliwość poznania oraz porozmawiania z ciekawymi ludźmi związanymi z branżą, którym udało się odnieść sukces. Konferencja była dla mnie czymś w stylu "Market wizards" Jacka Schwagera :-)

gewiak
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2014, 20:10

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: gewiak »

Szanowny Mikołaju, ani na końcu (od którego - jak piszesz - zaczynasz), ani w środku, ani na początku mojej wypowiedzi nawet nie wspomniałem o moich oczekiwaniach związanych z konferencją. Dlatego proszę abyś nie uzurpował sobie prawa do ich oceniania, dopóki ich nie poznasz, gdyż na razie są to tylko domysły. Tym bardziej nie ma podstaw aby wrzucać mnie do jednego worka z osobami, które chodzą na takie spotkania szukając cudownego sposobu na zarobienie pieniędzy.

A moje oczekiwania były bardzo konkretne. Opierajac się na zapowiedziach liczyłem mniej więcej na to o czym sam wpominasz. Wymiana doświadczeń z innymi traderami jest jednym z kluczowych elementów kształtowania naszych własnych postaw inwestycyjnych. Czasami można usłyszeć i zobaczyć coś nowego i zastanowić się, czy nie wykorzystać tego we własnym tradingu. Dlatego byłem ciekawy przede wszystkim dwóch rzeczy: jak prelegenci zarządzaja kapitałem i jak szacują podejmowane ryzyko.
Co się okazało? Otóż główni bohaterowie spotkania, bardzo zresztą sympatyczni, stosowali prosty sposób zarządzania kapitałem - ładowali się w transakcje pod korek. Czyli brak zarządzania. S/L = Stop Out, a więc trzymanie pozycji dopóki nie skończy się depozyt i automat nie wywali z rynku. W momencie gdy zobaczyłem na początku prezentacji krzywe kapitału, które po skokach raz za razem miały 50% obsuwy już mniej więcej wiedziałem, czego się spodziewać dalej. To tak w bardzo dużym skrócie.
Stąd było moje pytanie, co konkretnego i porzytecznego można było wynieść z tej konferencji, a co takiego ja przegapiłem?

Grzegorz Zalewski zapytał Pana Filipa, o ile dobrze pamiętam o to, ile depozytu przeznacza na jedną transakcję. Po usłyszeniu, że w 70% przypadków ładuje w pozycję 100%, zadał pytanie ponownie, gdyż w pierwszej chwili chyba nie do końca dotarło do Niego znaczenie tej odpowiedzi. Mina pana Grzegorz - bezcenna. Zresztą obserwowałem Jego spojrzenia i reakcje na wypowiedzi prelegnetów i było to bardzo ciekawe doświadczenie. Chyba nie do końca tego się spodziewał. Ale to moje subiektywne odczucie.

Jestem jeszcze ciekawy oceny Pana Sebastiana Zadory. W listopadzie prowadził Pan w Warszawie razem z Panem Jakubem Ciepielą ciekawy panel "DayTrading czy handel pozycyjny". Było tam sporo nt. stylu tradingu, szacowania ryzyka, wysokości stawek, zarządzaniu pozycją, stosunku T/P do S/L itp., czyli o tym co dla tradera jest chlebem powszednim. Pamiętam taki slajd: "Po co mi StopLoss?" oraz dyskusję nt. jak planować S/L, T/P, jak je ustawiać itd... W mojej (podkreślam) ocenie stoi to w sprzeczności z "wolną amerykanką" zaprezentowaną przez prelegentów na grudniowej konferencji. Oba spotkania były firmowane znakiem bossafx i na obu był Pan jedną z osób prowadzących, a więc ma Pan dobre rozeznanie.

Trochę krytyki z mojej strony, ale mam nadzieję - pożytecznej.

Zupa i deser do obiadu były całkiem smaczne.

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

gewiak pisze:Jestem jeszcze ciekawy oceny Pana Sebastiana Zadory. W listopadzie prowadził Pan w Warszawie razem z Panem Jakubem Ciepielą ciekawy panel "DayTrading czy handel pozycyjny". Było tam sporo nt. stylu tradingu, szacowania ryzyka, wysokości stawek, zarządzaniu pozycją, stosunku T/P do S/L itp., czyli o tym co dla tradera jest chlebem powszednim. Pamiętam taki slajd: "Po co mi StopLoss?" oraz dyskusję nt. jak planować S/L, T/P, jak je ustawiać itd... W mojej (podkreślam) ocenie stoi to w sprzeczności z "wolną amerykanką" zaprezentowaną przez prelegentów na grudniowej konferencji. Oba spotkania były firmowane znakiem bossafx i na obu był Pan jedną z osób prowadzących, a więc ma Pan dobre rozeznanie.
Przede wszystkim dziękuję Panu za to, że zarejestrował się Pan na forum aby podzielić się uwagami dotyczącymi spotkań organizowanych przez DM BOŚ - zarówno tymi pochlebnymi jak i krytycznymi. Co do strategii prezentowanych przez gości zaproszonych na konferencję "Milionerzy BossaFX" to nie zamierzam ich oceniać przez pryzmat tego, co sam sądzę o rynku i co pokazuję na swoich szkoleniach. Dla mnie miarą jakości tradingu są wyniki. Dodatkowo przyznam że jestem bardzo daleki od przekonania, że istnieje tylko jedna metoda zarabiania pieniędzy na rynku i tylko ją powinniśmy w związku z tym lansować na naszych spotkaniach. Logo BossaFX które pojawia się zarówno na szkoleniach biura, jak i tej konferencji nie powinno w związku z tym chyba budzić obiekcji.

Ja uważam że najcenniejsze w tej konferencji mogły okazać się wybrane elementy strategii czy też szerzej - podejścia do rynku, które stosują zaproszeni goście. I dla każdego uczestnika to mogły być inne elementy, prezentowane przez innego tradera, którzy wbrew temu co Pan pisze są bardzo różni.
Co do tego, że bardzo trudno jest skopiować cudzą strategię w całości (przede wszystkim ze względu na sferę emocjonalną) nie mam żadnych wątpliwości, zatem obejrzenie konferencji z takim założeniem rzeczywiście mogłoby skończyć się rozczarowaniem - już po samej konferencji, lub co gorsza - potem na rynku.
Nie jest prawdą, że wszyscy goście w ten sam sposób zarządzają kapitałem. To co Pan napisał dotyczy moim zdaniem tylko p. Filipa, co nie przeszkadzało mu zresztą być w tym skutecznym. Jeden z panelistów zakłada przecież SL na większości swoich transakcji - umknęło to Panu?

Wkrótce udostępnimy nagranie z konferencji - być może znajdzie Pan jeszcze trochę swojego cennego czasu aby prześledzić te kluczowe dla Pana, jeśli dobrze zrozumiałem, fragmenty spotkania. Jeśli jednak okaże się że jednym Pana cennym wspomnieniem po naszej konferencji będzie to związane z obiadem, uznam to za wykonanie absolutnego planu minimum w Pana przypadku ;)
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Nuvolari
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 24 wrz 2010, 18:06

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: Nuvolari »

Mam konto forex w DMBOS i chcialbym sie dowiedziec jak firma przezyla wczorajsza akcje SNB na franku??

Platforma forex smiga, wiec mam nadzieje, ze moge zaczac juz weekend i nie bedzie niespodzianki w poniedzialek 8)

ODPOWIEDZ