BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

No ja siedzę sobie od wczoraj w S na nzd/jpy też fajnie ruszyli chciałem w aud/jpy też wchodzić ale już odjechali więc narazie tylko nzd/jpy :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

czerwinek pisze:No ja siedzę sobie od wczoraj w S na nzd/jpy też fajnie ruszyli chciałem w aud/jpy też wchodzić ale już odjechali więc narazie tylko nzd/jpy :)
Ty to wiesz co dobre. Ja analizuje codziennie 28 par i próbuje wybrac 2, max 3 najlepsze. Nadjpy widziałem ale wybrałem co innego. Pozamykałem wszystko ale myślę, że będą kontynuowac tak jak pozaznaczałem.

Czerwinek jak będziesz miał chwilkę, to zajrzyj do sąsiedniego dziennika: http://forex-nawigator.biz/forum/topic27413.html.
Używam tego do wyznaczania kierunku i punktów zwrotnych na wysokich TF. A z mniejszych wchodzę zgodnie z ZL.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

BFX, a powiedz mi....
Jak można rozgraniczyć te dwie metody, jak to jest cała filozofia ZL, tyle że banalniej wytłumaczona?
Jedyną różnicę jaką widzę, to to że tam są jakieś 3 pchnięcia, a czasem więcej- docieramy do BO robimy FBO tam jest to te PH lub PL i jedziemy w drugą stronę.... Czym to się rożni od ZL? :)
Może tym, że nie celujemy w BO? Zakładamy same cykle i to wszystko?

Wrzuć proszę tak dla rozruszania dyskusji np analizę dla edka wg tej metody z dużych TFów i małe na ZL, moim zdaniem nie będzie różnicy, aczkolwiek mogę się mylić :)

Jedyne co mnie zafrapowało to te 3 pchnięcia i będę to obserwował-czyli oczekiwań kontynuacji ruchu mimo korekt i olewanie przeciwnych MOMO, choć do tej pory szanowałem każde i nigdy nie stawiałem TP dalej może to być brakujący element swing tradingu, którego nie potrafię wdrożyć :roll: :)

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Damfry pisze:BFX, a powiedz mi....
Jak można rozgraniczyć te dwie metody, jak to jest cała filozofia ZL, tyle że banalniej wytłumaczona?
Dla mnie to dwie różne sprawy. Pewnie można podciągnąc jedno pod drugie ale mnie one nauczyły odmiennych rzeczy. Nie będę nic tłumaczył bo sam połowy nie rozumiem, podobnie jak z ZL. Poleciłem tutaj ten dziennik bo myślę, że temat jest równie warty poznania jak ZL.
Jedyną różnicę jaką widzę, to to że tam są jakieś 3 pchnięcia, a czasem więcej- docieramy do BO robimy FBO tam jest to te PH lub PL i jedziemy w drugą stronę.... Czym to się rożni od ZL? :)
Może tym, że nie celujemy w BO? Zakładamy same cykle i to wszystko?
Coś słabo poczytałeś. :) W teorii CJ'a nie ma nic o BO, FBO a nawet o zjadaniu profitu. Jedyne podobieństwo to założenie że rynek jest manipulowany. Chyba że ja coś pomieszałem.
Wrzuć proszę tak dla rozruszania dyskusji np analizę dla edka wg tej metody z dużych TFów i małe na ZL, moim zdaniem nie będzie różnicy, aczkolwiek mogę się mylić :)
Na edku nic nie widzę, nie widzac wyraźnych leveli. ZL też mi nic nie mówi. Mam 28 par, gram na tych na których coś widac.
Jedyne co mnie zafrapowało to te 3 pchnięcia i będę to obserwował-czyli oczekiwań kontynuacji ruchu mimo korekt i olewanie przeciwnych MOMO, choć do tej pory szanowałem każde i nigdy nie stawiałem TP dalej może to być brakujący element swing tradingu, którego nie potrafię wdrożyć :roll: :)
Samo liczenie leveli nic Ci nie da. Zazwyczaj są 3 ale mogą byc 2 albo 4, 5.. Kluczem jest rozpoznanie gdzie jesteśmy w cyklu wyższego rzędu oraz umiejętnośc rozpoznania ostatniego levela.

Jeszcze raz, ja się na tym nie znam, obserwuję od roku ale do pełnego zrozumienia jeszcze daleko.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Damfry na gbpcad mogę Ci pokazac jak tego używam. Zaznaczyłem cykl wyższego rzędu. Teraz czeka nas co najmniej jeszcze jeden level niższego w dół. Najlepiej jakby podeszli do ZL W1/D1 i stamtąd znowu 300p w dół. :D Levele zazwyczaj nie są czytelne. Łatwo się pomylic.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

hmmm kiedy wiesz, że level jest levelem, gdy już odjadą?
Zastanawia mnie zignorowanie swingu między levelem wyższego rzędu 2, a levelem 3. Skąd ta wybiórczość? :)

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Gralem tam S. Mialem ponad 300p a skonczylo sie na SL. Od tamtej pory biore co daja.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

maryha22
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 14 gru 2010, 21:38

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: maryha22 »

Przepraszam że sie wtrace ale to co bfx zaznaczyles mozna podpiać pod fale eliota. I badz tu madry i pisz wiersze :(
"W swoim życiu musisz tylko kilka rzeczy zrobić dobrze, pod warunkiem, że nie robisz zbyt wielu rzeczy źle." Warren Buffett

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

maryha22 pisze:Przepraszam że sie wtrace ale to co bfx zaznaczyles mozna podpiać pod fale eliota. I badz tu madry i pisz wiersze :(
ponieważ cena zawsze od lat zachowuje się tak samo, raz robiąc jedną formację, innym razem inną, później znów jeszcze inną zagrywkę ale teorii do zachowania ceny można dorobić mnóstwo, raz jest to ZL, raz SD, raz SR, innym razem fale Elliota albo jakieś średnie. każda teoria pokazuje inny aspekt ceny, co kto chce sobie wykorzystać.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

maryha22 pisze:Przepraszam że sie wtrace ale to co bfx zaznaczyles mozna podpiać pod fale eliota. I badz tu madry i pisz wiersze :(
Ok, mamy 3 levele i 3 fale. Popatrz na mój ostatni screen z gbpcad. Żadne 3 levele które zaznaczyłem nie są trójkami z teorii fal elliota. Z tego wynika że jedynym podobieństwem jest cyfra 3. :) Ja bym nie podpiął jednego pod drugie.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

ODPOWIEDZ