BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

czerwinek pisze:bfx ja sobie tak jeszcze myślę o tym gbp/aud i zastanawiam się jak to zrobić aby taki ruch mocniejszy wyczuć :)?
Spodziewaj się mocnego ruchu jeśli waluty w parze ustawiają się w przeciwną stronę. Gbp ustawiał się na kilku parach do spadków a aud przeciwnie do wzrostów. Na pewno to widziałeś :wink:
czerwinek pisze: Kurczę ja siędzę dwoma pozycjami w gbp/cad na sell co mnie nie cieszy za bardzo bo wczoraj w teatrze jeszcze byłem i jak wyszedłem to już rynek zamknięty był :) No nic narazie pozycje na plus ale wiadomo co czasami dzieję się po weekendzie a jakoś mnie nie przekonali na solidne sell ale zobaczymy najwyżej bedzie strata :(
Ja wyszedłem, ale to mi się najbardziej podoba na poniedziałek. Podejrzewam że zrobią FBO co najmniej raz jeszcze.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Jestem znowu w gbpcad S. Czerwinek trzymasz czy uciekles?
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Trzymam niestety. Chciałem po otwarciu rynku zamknąć ale znowu nie zdążyłem a jak zobaczyłem to już szybko poszli up w godzinę. A miałem plan wyjść po otwarciu na plusie i próbować dołożyć na tej ZL z h4. Narazie ładnie zawrócili na tej H4 ale nie wiadomo do końca co zrobią zrobili narazie momo i powoli zawracają ale nie tak jakbym oczekiwał. Mam nadzieję, że dzisiaj się wyjaśni czy będą chcieli up czy down. Na tę chwilę widzę więceh decyzji na down więc jeszcze trzymam.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

no niestety ja popłynąłem, to znaczy wyszedłem z ręki, nie podoba mi się to narazie :(
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

w mojej ocenie nie jest jeszcze źle.... zobacz że dla USD/CAD też jest to szczyt jakiś... skoro obie parki są w takim miejscu, to albo CAD wykaże dużą słabości puszczając poziomy, albo pierdyknie to aby szum....
Dziś próbowałem selkować eur/aud, ale jak popatrzyłem że audi w ogóle nie wykazuje wzrostów, uznałem że reakcje na poziom wynikają ze słabości euro... więc uciekłem z tym na 0... może na stanach uda się w coś ciekawego wejść :)

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Damfry pisze:w mojej ocenie nie jest jeszcze źle.... zobacz że dla USD/CAD też jest to szczyt jakiś... skoro obie parki są w takim miejscu, to albo CAD wykaże dużą słabości puszczając poziomy, albo pierdyknie to aby szum....
Dziś próbowałem selkować eur/aud, ale jak popatrzyłem że audi w ogóle nie wykazuje wzrostów, uznałem że reakcje na poziom wynikają ze słabości euro... więc uciekłem z tym na 0... może na stanach uda się w coś ciekawego wejść :)
No to ja zakładam że pierdykną i kolejne wejści.
Wiem Damfry dokładnie też obsrwowałem usd/cad :) Ale widzisz może chcieli takiego leszcza jak ja wyciąć :) Ale nic ponowiłem i siedzę zobaczymy narazie ostro pierdyknęli w dół. Ale również liczę się z tym że usd/cad może pęknąć dalej na up i bedzie kicha ale coż grać trzeba :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

No a swoją drogą co ja mam tu pisać jak grać :) Włąsnie widać co robią na tym GBP/CAD, czyli są wyraźne sygnały. Jeżeli jednak człowiek ma wątpliwości to znaczy że coś jest na rzeczy aktualnie jest taki wykres jaki bym chciał widzieć przy wchodzeniu. Mam nadzieję że rusza dalej ostro w dół do ZL z D1. :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: eresz »

Damfry pisze:w mojej ocenie nie jest jeszcze źle.... zobacz że dla USD/CAD też jest to szczyt jakiś... skoro obie parki są w takim miejscu, to albo CAD wykaże dużą słabości puszczając poziomy, albo pierdyknie to aby szum....
ależ jestem pod wrażeniem tych zależności, na które zwróciłeś uwagę przy gpb/cad!!!

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

eresz pisze:
Damfry pisze:w mojej ocenie nie jest jeszcze źle.... zobacz że dla USD/CAD też jest to szczyt jakiś... skoro obie parki są w takim miejscu, to albo CAD wykaże dużą słabości puszczając poziomy, albo pierdyknie to aby szum....
ależ jestem pod wrażeniem tych zależności, na które zwróciłeś uwagę przy gpb/cad!!!
Zapraszam na szkolenie, każdy pierwszy piątek przed koronką do miłosierdzia bożego :mrgreen:
joke :wink:

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

To ja jeszcze coś mądrego napiszę :)
Kurcze kiedyś częściej mi się udawało tak grać a teraz ciągle coś może za mało się przykładam. Ale na tym ruchu z GBP/CAD dało się spokojnie przy trzeźwym myśleniu zarobić 2 jak nie więcej razy. Wg mnie prawdziwy trejd powinien wyglądać tak. Wejście mogło być tak jak było w piątek, dobre miejsce :) Czyli tam gdzie zaznaczyłem 1 (pierwsze FBO) Po tym ruchu powinniśmy dojść do poczatku ruchu ostatniego czyli do punktu 2. W punkcie dwa powinno być wyjście ale wiadomo tak, każdy chce dalej zarabiać i ciężko wyjść z pozycji. Ewentualne wyjście kolejne powinno być w punkcie 3 :) (tutaj to już na pewno, ale mi zwaili wieczorem po otwaciu runku :( )
Następnie w punkcie 4 kolejne wejście w sell i ponownie masa pipsów do wzięcia :) Dodatkowo można było dołożyć po lokalnym FBO w punkcie 5 :) Tak jakoś pięknie chodzi ten GBP/CAD ale nie zawsze człowiek widzi wszystko. No i wg mnie będą szli teraz do tej ZL z D1 pytanie jak szybko i czy będą korekty czy jednak od razu jutro lub w środę dojdą. Fajnie jakby szybko to zrobili :). Natomiast sami widzicie tyle miejsc było do wejścia. Z tego co zauważyłem mam ostatnio lekki problem z wyjściem. Jakoś chcę się załapać na mocniejszy ruch co powoduje że nie końca komfortowo czuję się trejdzie bo jak widzę że robią korektą i ja trace na tym to zawsze załuję że nie wyszedłem i potem poprawiłem. Z reguły z moich obserwacji wynika że jednak więcej razy zdaża się korekta i dopiero ruch mocniejszy a rzadziej to co ostatnio zrobili z GBP/AUD, ale taki to właśnie rynek jest jak chcesz wyjść i czekać na korektę to oni zesrają się w dół a jak liczysz na mocny ruch od razu to robią po drodze co chwila korektę o cofają do ZL :) Jakby to rozgryźć to byłoby idealnie :)
Z drugiej strony perfekcja to by była jakby człowiek wychodził i na korekcie znowu wchodził pod prąd na krótki ruch i potem ponownie po korekcie we właściwy ruch :) Skoro człowiek widzi że robią korektą to może warto by czasem podłączyć się pod prąd do lokalnego ZL na kilkanście-kilkadziesiąt pipsów :) To już naprawde była by perfekcja. A moim zdaniem to możliwe :) Tylko psychikę trzeba mieć OK :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

ODPOWIEDZ