BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
caciavita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 06 sie 2013, 14:00

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: caciavita »

wrzucam wczorajszy skalp na kablu na M1. książkowy przykład ,pokazujący że zero line działa na każdym time frami'e, i cały czas warte są uwagi.

Zacytuję thoreza
""Wszytko co potrzebne do zarabiania to cena która chce iść w górę a nie w dół lub cena która chce iść w dół a nie w górę""

Cena robi to samo na każdym TF. To co pojawi się dziś na M1 ,to to samo pojawi się na M15,H4,D1...tylko że w póżniejszym terminie.


Nigdy nie mogłem zrozumieć ze inni pisali że na małych TF są szumy.Co to jest wogóle ten szum?

Nial Fuler wrzucił wykres trendu rosnącgo (chyba M5) w tym trendzie pojawiło się kilka spadających gwiazd które nie spowodowały odwrócenia trendu.On nazwał to szumem bo ten paterrn kilka razy nie zadziałał na takim małym TF.

Ale do cholery :D jaka jest pewność że na dużym interwale pojawiająca sie spadająca gwiazda spowoduje odwrócenie trendu.
Nie ma żadnej pewności

Bierzemy dwa wykresy np. M1 i MN ,usuwamy oznaczenia TF .Nie jesteśmy w stanie powiedzieć który to M1 a który MN.Możemy co najwyżej zgadywać
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kamilussss
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 30 sie 2014, 11:33

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: kamilussss »

caciavita pisze:wrzucam wczorajszy skalp na kablu na M1. książkowy przykład ,pokazujący że zero line działa na każdym time frami'e, i cały czas warte są uwagi.

Zacytuję thoreza
""Wszytko co potrzebne do zarabiania to cena która chce iść w górę a nie w dół lub cena która chce iść w dół a nie w górę""

Cena robi to samo na każdym TF. To co pojawi się dziś na M1 ,to to samo pojawi się na M15,H4,D1...tylko że w póżniejszym terminie.


Nigdy nie mogłem zrozumieć ze inni pisali że na małych TF są szumy.Co to jest wogóle ten szum?

Nial Fuler wrzucił wykres trendu rosnącgo (chyba M5) w tym trendzie pojawiło się kilka spadających gwiazd które nie spowodowały odwrócenia trendu.On nazwał to szumem bo ten paterrn kilka razy nie zadziałał na takim małym TF.

Ale do cholery :D jaka jest pewność że na dużym interwale pojawiająca sie spadająca gwiazda spowoduje odwrócenie trendu.
Nie ma żadnej pewności

Bierzemy dwa wykresy np. M1 i MN ,usuwamy oznaczenia TF .Nie jesteśmy w stanie powiedzieć który to M1 a który MN.Możemy co najwyżej zgadywać
Witaj, formacje swiecowe same w sobie nie działają, liczy się miejsce w jakim powstają i ogólna tendencja tynku, co do wykresów m1 a Daily to niebo a ziemia, uformowanie się spadającej gwiazdy przez cały dzień o czymś musi świadczyć, na wykresie m1 to prawdopodobnie tylko przypadek.

Pozdrawiam.
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: eresz »

Ja tam troszkę inaczej widzę FBO, można by powiedzieć, że gram zupełnie na odwrót, widok z m5
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Balboa
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 03 sie 2014, 12:25

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Balboa »

caciavita pisze:wrzucam wczorajszy skalp na kablu na M1. książkowy przykład ,pokazujący że zero line działa na każdym time frami'e, i cały czas warte są uwagi.

Cena robi to samo na każdym TF. To co pojawi się dziś na M1 ,to to samo pojawi się na M15,H4,D1...tylko że w póżniejszym terminie.


Nigdy nie mogłem zrozumieć ze inni pisali że na małych TF są szumy.Co to jest wogóle ten szum?

Bierzemy dwa wykresy np. M1 i MN ,usuwamy oznaczenia TF .Nie jesteśmy w stanie powiedzieć który to M1 a który MN.Możemy co najwyżej zgadywać
Brawo, w końcu ktoś napisał to, co ja chciałem napisać od dawna. Cena robi to samo na każdym TFie, nawet na wykresie tickowym, ponieważ porusza się w pewien specyficzny sposób, nie umie inaczej. Dany TF jest jedynie ujęciem tego ruchu ceny w określone ramy czasowe. Jeśli przeanalizujecie choćby ruchy na danych, które wydają się być kompletnie chaotyczne i nie podlegać żadnym prawom, to jednak widać, że cena aby mogła zrobić taki ruch, musi zrobić inny.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

kamilussss pisze:
caciavita pisze:wrzucam wczorajszy skalp na kablu na M1. książkowy przykład ,pokazujący że zero line działa na każdym time frami'e, i cały czas warte są uwagi.

Zacytuję thoreza
""Wszytko co potrzebne do zarabiania to cena która chce iść w górę a nie w dół lub cena która chce iść w dół a nie w górę""

Cena robi to samo na każdym TF. To co pojawi się dziś na M1 ,to to samo pojawi się na M15,H4,D1...tylko że w póżniejszym terminie.


Nigdy nie mogłem zrozumieć ze inni pisali że na małych TF są szumy.Co to jest wogóle ten szum?

Nial Fuler wrzucił wykres trendu rosnącgo (chyba M5) w tym trendzie pojawiło się kilka spadających gwiazd które nie spowodowały odwrócenia trendu.On nazwał to szumem bo ten paterrn kilka razy nie zadziałał na takim małym TF.

Ale do cholery :D jaka jest pewność że na dużym interwale pojawiająca sie spadająca gwiazda spowoduje odwrócenie trendu.
Nie ma żadnej pewności

Bierzemy dwa wykresy np. M1 i MN ,usuwamy oznaczenia TF .Nie jesteśmy w stanie powiedzieć który to M1 a który MN.Możemy co najwyżej zgadywać
Witaj, formacje swiecowe same w sobie nie działają, liczy się miejsce w jakim powstają i ogólna tendencja tynku, co do wykresów m1 a Daily to niebo a ziemia, uformowanie się spadającej gwiazdy przez cały dzień o czymś musi świadczyć, na wykresie m1 to prawdopodobnie tylko przypadek.

Pozdrawiam.
A wg mnie nie do końca. Po wejściu w rynek musisz ustalić jakieś TP dla pozycji. Różnica polega na tym, że dla D1 będzie to powiedzmy 500 pipsów a dla M5 50 pipsów. Wg mnie nie ma czegoś takiego jak przypadek cena rusza się w dół albo w górę i zaczyna to robić od najniższych interwałów i przez przypadek to się nie dzieje, po prostu ktoś albo kupuje albo sprzedaje. Tak jak napisane było wyżej jak by wyłączyć na jakim interwale gramy to cena powinna się tak samo zachowywać różnica będzie tylko w ilości pipsów.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Uciekłem z fajnej pozycji. Mam nadzieję, że nie będę żałował. TP był o wiele dalej. Ale wydaje mi się, że NZD będzie robic ruch w górę a poza tym mnie strasznie ciupali na swapie. Wyszło 17R z czego swap zjadł 3. Chyba się skuszę zaraz na NZDUSD L. Siedzą właśnie na ZL H4, a dolar wygląda jakby chciał spadac. Było by miło jakby to dzisiaj potwierdzili bo mam 3 pozycje z poniedziałku na parach z USD: AUDUSD, USDCAD i USDJPY. Ten ostatni to z niskich TF. Ktoś widzi na dolarze większe spadki oprócz mnie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

bfx pisze:Ktoś widzi na dolarze większe spadki oprócz mnie?
No i pojechali :) Podoba mi sie Twoj sposob handlu. Widze, ze zagrywasz na FBO i ZL szukajac na D1. Jak juz znajdujesz setup i starasz sie wchodzi na nizszym TF dla waskiego SL to w jaki sposob czekasz na sygnal? Caly dzien obserwujesz wykresy czy skladasz zlecenie oczekujace?

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

bartek1916 pisze:
bfx pisze:Ktoś widzi na dolarze większe spadki oprócz mnie?
No i pojechali :) Podoba mi sie Twoj sposob handlu. Widze, ze zagrywasz na FBO i ZL szukajac na D1. Jak juz znajdujesz setup i starasz sie wchodzi na nizszym TF dla waskiego SL to w jaki sposob czekasz na sygnal? Caly dzien obserwujesz wykresy czy skladasz zlecenie oczekujace?
Słabo pojechali na parach w których siedzę. Może jutro :) NZDUSD byłem ale mnie wycieli o 4 pipsy. Ale i tak nie powinienem był tego grac.
Obserwuje 20 par cały czas i raczej nie używam oczekujących.
Nie mam sygnału wejściowego. Jak wszystko jest po mojej myśli to czekam tylko na dobrą cenę.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

gientek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:59

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: gientek »

Ciekawa sytuacja na EURNZD i GBPCAD
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Fajny pinbar D1 na EURCAD pod L. Co myślicie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

ODPOWIEDZ