BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Aha i jak ktoś ma problemy z trendem to tutaj są przykładowe zrzuty:) :
http://www.dailyfx.com/forex/education/ ... asics.html
http://www.forexhit.com/learn-forex/forex-trends.html
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
Fesiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 579
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:32

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Fesiek »

Tak to jakoś jest, że jak się komuś tłumaczy to samemu łatwiej zrozumieć.
To co opisałem na rysunku, dlaczego cena raz podskoczyła wyżej a innym razem nie - tłumaczy koncepcję zeroline (chyba), nie daje gwarancji na uzyskanie dodatniej stopy zwrotu z inwestycji.

Obrazek

Jeśli coś jest niezrozumiałe na rysunku - śmiało pytać.
ech...

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

USD/CAD pięknie do celu który wyznaczyłem kilkanaście dni temu, dużo zarobiłem na nim ale niestety dzisiaj już nie udąło się nic nałapać. Szkoda trochę bo mogłem kiedyś tak jak planowałem zostawić pozycję na long term (ale nad tym muszę jeszcze popracować) to bym miał dużo więcej satysfakcji ale najwazniejsze że zrobili to co mieli zrobić :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

A swoją drogą polecam NZD/USD do obserwacji fajne miejsce i jak zrobią dzisiaj na D1 PB fajnego to następny tydzień moze będą okazje do mocnego sell.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

Ogólnie to wygląda na koniec sprzedawania dolara i odwrót na wszystkich anty dolarach.

Awatar użytkownika
kaiju
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 09 lis 2014, 10:54

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: kaiju »

Witam wszystkich. Odświeżyłem sobie pojęcie relatywizmu i dlatego spojrzałem dzisiaj na AUDI z innej perspektywy. Nieco szerszej bo z weekly. Wszystko na wykresie. Mam nadzieję że nie męczą nikogo te moje skromne bazgroły :roll: ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Proszę o pomoc jeszcze.

W załączniku takie moje dosyć standardowe spojrzenie na rynek. Mój koszmar zwany "gdzie jest TP" znowu powraca.

1. Czy strefy fioletowe (z wyjątkiem tej najwyższej, przełamanej) można uznać za TP?
2. Czy każdy tu widzi już średniookresowy trend spadkowy czy może ktoś widzi korektę dla longów?
3. Czy jeżeli jest trend spadkowy to idealne miejsce jego dojścia do "pewnego" końca powinno być na 1,46?

Pytania przedszkolne, ale ostatnio zajmowałem się czymś dającym inne spojrzenie na rynek i nagle poczułem się jakiś pogubiony w BO/FBO. Jakbym się cofnął w rozwoju forexowym.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: eresz »

czerwinek pisze:A swoją drogą polecam NZD/USD do obserwacji fajne miejsce i jak zrobią dzisiaj na D1 PB fajnego to następny tydzień moze będą okazje do mocnego sell.
witam,
czerwinek, tak czytam sobie ten dziennik i wygląda to całkiem logicznie. Ładnie zwróciłeś uwagę na nzdusd, zrobiło się FBO i mamy ruch w dół. I pytanko: w którym miejscu należałoby się ewentualnie podłączyć?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Cieżka sprawa :) Sam nie wiem. Byloby fajnie jakby zrobili dzisiaj FBO na górze a poszli bez tego FBO w dół co niestety wykluczuło mnie z wejścia w sell :( Natomiast pisałem że chciałbym PB z D1 a go nie ma niestety. I teraz jest taka sytuacja patowa trochę :( Bo robią co bym chciał ale bez FBO. Drugi problem jest taki, że nawet jak wrzuciłeś ten screen to widać że robią jakiś trend wzrostowy ale aktualnie zatrzymali się na solidnym BO z D1. Co tu pisać ciężka sprawa jeżeli przebiją ostatni dołek i zrobią korektę up to można próbować się podłączyć na sell, natomiast może być tak, że teraz to jest korekta i rusza dalej w gór. Trzeba obserwować i podjąć decyzję.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: eresz »

czyli cierpliwie czekać. w sumie to daily, więc trochę może to potrwać.

mam dziś trochę więcej wolnego czasu, to jeszcze wrzucę wykresy usdjpy, no monthly zaczynają się robić wicki, a na weekly niezła kotłownia. Też chyba do obserwacji... długiej :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ