BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Nie wiem ciężko powiedziec ja wolałbym po korekcie dalej grać sell. Pisałem na poprzedniej stronie jak ja to widzę i robią cały czas co mają robić. Po prostu idą idealnie i zgodnie z planem. Na pewno zrobią korektę jakąś ale jaką nie wiem ale ja wolę grać z trendem. Wczoraj siedziałem na usd/cad kilka dobrych razy, parę wejść wrzuciłem na zrzut. Na drugim obrazie wykres z D1 mam nadzieję że każdy widzi dokąd idą. Wczoraj też aud/cad udało się wyjść na samym dole a dzisiaj już zżarty proffit więc może na usd/cad tez zeżrą. Jednak jak dla mnie ja wolę wchodzić po korekcie zgodnie z aktualnym trendem. I zjeść profit ludzi z D1 :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Dobra robota Czerwinek. Powinieneś zostawiac chociaż jedną pozycje na longterm, dac TP i nie ruszac, albo TP albo SL. Masz bardzo dużą skutecznośc analiz.
Ja się zapakowałem na kilku parach z cad pod prąd. Przynajmniej na usdcad nie powinni już spadac w tym tygodniu. Myślę że zrobią szpilę na W1 a potem tak jak piszesz.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Cały czas się kuszę na longterm jednak psycha jak narazie mi nie wytrzumuje :) To znaczy widzę profit który w zupełności mi wystarcza i zmykam bo sobie myślę jutro też jest dzień i po korekcie dołożę, ma to plusy i minusy ale narazie niestety tak mam. Nie lubię patrzeć jak widze że cena zawraca i zabierają mi mój profit :) Wolę wyjść wtedy i brać co ugrałem :) Ale pewnie i dojdę kiedyś do takiego poziomu, że będę tylko z D1 i W1. Aktualnie najczęściej gram z H1, H4 i D1 i to daje mi dużo komfortu, tam widać czy cena dalej jest w trendzie czy zrobiła FBO i zawraca. Piękny może być przykład z NZD/JPY już czaiłem się na wielkiego Sell po tym RGR z D1 i liczyłem na długą jazdę w dół jednak cena nie chciała i zrobiła FBO na H1,H4 co było sygnałem wyjścia. Trochę zmęczyła mnie ta para :)
Daję zrzut ja siedziałem w tym sell i ładny już profit był i liczyłem jak strzałka, że dalej rusza w dół jednak FBO pozbawiło mnie tej szansy. Ale na tym to polega trzeba umieć czytać i jeżeli rynek nie robi tego co chcesz to zmykasz :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Czerwinek, mam prośbę. Mógłbyś w oparciu o wykres powiedzmy 1H albo niżej dokładnie opisać zagranie na USD/CAD?
Interesuje mnie przede wszystkim zasada dokładania, mniej więcej wielkość SL (jego poziom widzę, ale chodzi mi bardziej o koncepcję) i dlaczego nie przesunąłeś 2go zagrania na BE?
Ja wczoraj na tym uwaliłem i byłem oczywiście zły. Wg moich założeń oczekiwałem, że skoro nie było siły w nocy i rano przed Londynem to polecą od razu w dół.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

A ja na tym fbo na NZDJPY nakosiłem trochę pipsów pod prąd. W końcu ruszą w dół. Mogli by już bo się zapakowałem z małym SL.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

chihuahua pisze: Wg moich założeń oczekiwałem, że skoro nie było siły w nocy i rano przed Londynem to polecą od razu w dół.
Sam napisałeś czemu CI trejd nie wyszedł. Oczekiwałeś, nie grałeś tego co widać.
Sprzedałeś praktycznie byle gdzie byle sprzedać, bez żadnego sygnału. Miałeś przeczucie, to nie najlepszy powód do zawierania pozycji.
Wczorajsza sesja na usd/cad była bardzo prosta do rozegrania, bo nie zrobili żadnych lewych ruchów, a świeca D1 z 14.04.15 wręcz krzyczała SPRZEDAJ mnie.
Zrobili tylko korektę do BO i zjazd. Ten scenariusz dla mnie był niemal oczywisty po tej świecy z d1 14. popatrz na ułożenie świec.
Czy nie ułożyło się idealnie?

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

chihuahua nie za bardzo wiem co miałbym Ci napisać.
1. Po pierwsze nie ma czegoś takiego jaka zasada dokładnia. Dokładaj gdzie chcesz. Ja dokładem po korekcie. Akurat jak zobaczysz mój zrzut z dzisiaj to tam jest jedna pozycja co dokładałem ale nie na samej górze gdyż ruch był szybki i nie zdążyłem. Ale wczoraj to wszystko tak pięknie wyglądało, że nie wiem co by miało się stać żeby nie poszli w dół. Doszli wczoraj do wczorajszego BO i jazda w dół.
2. Nie przestawiam raczej na BE, z reguły wychodze z pozycji jak już nie idzie po mojemu. Natomiast ja trzymałem od wrotku chyba dwa wejścia i wiedziałem, że miejscem granicznym jest tam gdzie wczoraj zwrócili jeżeli przebili by te miejsce to było by raczej po mnie dlatego miałem SL trochę wyżej niż to BO z przedwczoraj. Ale ładnie zawinęli w dół więc i dołożyłem.
Każdy musi to jakoś po swojemu rozegrać.
Daję dwa zrzuty z usd/cad wg mnie nie ma czego tu tłumaczyć tutaj po prostu szli jak w zegarku. Jeżeli wchodzimy w zmianę trendu jesteśmy w trendzie spadkowym aktualnie i ja widzę na H1 i H4 coraz niższe dołki to muszę szukać miejsca na sell. Przedwczoraj zrobili ładnego BO wybijające takie i potwierdzające chęć spadków. Następnie wczoraj cały dzień mulili i doszli do tego BO i na danych potem z tego miejsca sru w dół. I porfesjonaliści tam wchodzili pewnie. Ty co mogłeś zrobić to zwiększyć SL bo powinieneś wiedziec, że cena tam może dojść przed danymi i dopiero odwrócić i tak też cen zrobiła. Ale ja naprawdę nigdy nic nie wiem co będzie. Obserwsuję rynek i staram się dostosować do niego. A to może Ty powiesz dlaczego w takim beznadziejnym miejscu postawiłeś SL?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
kaiju
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 09 lis 2014, 10:54

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: kaiju »

Czołem Czerwinek, zapakowałem się na sell na AUDUSD. Według mnie zrobili FBO i będą zżerać profit który nazbierał się przez dwa dni. Co ty o tym myślisz?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Damfry pisze:Sam napisałeś czemu CI trejd nie wyszedł. Oczekiwałeś, nie grałeś tego co widać.
Chyba się nie rozumiemy. Oczekiwania wynikają z założeń mojej strategii, a nie do końca z mojego wolnego myślenia "oczekiwaniowego" nad wykresem. Sprawa była prosta: nastąpił zjazd i tego samego dnia wszedłem na kontynuację po dobrej cenie (tego dnia). Pojawiła się konsola bez siły. Nie miałem więc podstaw mieć innych oczekiwań niż dalszy spadek bez większego FBO. Ja bym to zrobił jedynie inaczej - i nad tym pracuję - że zredukowałbym SL do jakichś minimalnych 15p.

Mogłem oczywiście zakładać 5 innych scenariuszy, tyle że skoro nie było akcji to nie miałem powodów do reakcji.
Sporo razy ruszają w takich sytuacjach dalej bez podbicia. Niżej podobne sytuacje na tej samej parze. Tam też bym wchodził na S bez doszukiwania się dodatkowych powodów.

Dzięki za odpowiedzi.
Gdzieś mam błąd. Muszę to wszystko chyba jeszcze raz przemyśleć jeżeli chodzi o spojrzenie z szerszej perspektywy.

Dodane:
Czerwinek, a co do SL to kolejnym "sensownym" obszarem byłoby powyżej konsoli jakieś 100p wyżej. Czyli dla mnie odpada. Mogłem, tak mi się wydaje, zrobić 2 opcje:
- trzymać i zredukować SL, bo na tej przestrzeni albo by właśnie od razu polecieli w dół albo poszliby znacznie wyżej
- zamknąć na małym plusie rano i czekać na rozwój sytuacji (Sell stop jakieś 20p niżej albo Sell limit ok 50p wyżej od konsoli, gdzie wchodziłem)

Obrazek
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

karol.swiercz1 pisze:Czołem Czerwinek, zapakowałem się na sell na AUDUSD. Według mnie zrobili FBO i będą zżerać profit który nazbierał się przez dwa dni. Co ty o tym myślisz?
Pewnie i tak już wywaliło Cię na SL. Co ja mam Ci napisać pewnie dużo pracy przed Tobą. W sumie nie ważne jest co ja myślę na temat tego trejdu, bo ja tutaj nie widzę żadnego powodu do wejścia w S. Nie każde mikro FBO powoduje że cena dojdzie do profitu zalezy z jakiej perspektywy patrzę. Mogę wykres przełączyć na D1 i powiem że zobacz ile proftu jest na górze cena teraz będzie szła do góry.
Nie chcę mi się od początku wszystkie tłumaczyć może ktoś inny na forum się zdecyduje :)
A ogólnie najważniejsze sprawy dla mnie do ustalić jaki jest aktualny trend i wchodzi w zgodzie z trendem i na korektach dokładać. Ja lubię grać sell i np wczoraj nic nie ugrałem bo cały czas chcą iść jakoś up i nie mam sygnałów na sell.
Poza tym ten Twój zrzut oczywiście że mogą dojść po ten profit ale nie musza. Ale jak zaczną iść w kierunku tego profitu to będziemy wiedzieli gdzie TP ustawić ale rynek musi chcieć iść po ten profit jak nie idą to ja nie wchodzę a jak zaczną iść do ja wtedy wejdę i podłączę się pod ruch. Jeżeli wchodziłeś w sell to zastanów się lub napisz co był powodem, że wszedłeś sell jaka świeca dała Ci jasny sygnał, że to jest wejście w sell?
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

ODPOWIEDZ