BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Kazik pisze: 1. Gratuluję
2.Wiem, że ZL, zniesienia ale nie wiem na jakiej podstawie wejście?
3. spodziewałem się odbicia ale "na poziomy" już nie otwieram.

Jak możesz to coś napisz bo może się coś podszkolę.
Moje wejście byłoby trochę wyżej.
Tak w kilku słowach. Wyjściem mojej koncepcji i systemu jest banalne założenie, że przyszłość widać po prawej stronie wykresu. Różnica między nami, leszczami, a instytucjami jest taka, że my bierzemy świece po lewej stronie, a oni biorą cenę z prawej strony. Wszystkie te świece, formacje powstają tylko dlatego, że jakaś instytucja ma za cel utrzymanie jakiejś ceny (zazwyczaj przedziału) lub dociągnięcie jej do określonego poziomu. Stąd powstają wsparcia (instytucja przebiła jakiś poziom i do jakiegoś czasu cena na danym poziomie ma się utrzymać) lub opory (odwrotnie, instytucji zależy na utrzymaniu jakiejś ceny). Odpowiedzią są opcje, ale nie tylko i nie zawsze. Cały sekret jest w zrozumieniu specyfiki tego rynku i motywów, dla których komuś zależy na określonych ruchach.
Nie wiem nawet co to jest ZL i pewnie jeszcze kilku innych rzeczy dot. BO/FBO. Używam tyle, ile mogę pojąć na mój rozum, na ile wierzę w tego prawdziwość, i na ile nie jest to uznaniowe dla mnie.
To tyle, ile mogę przedstawić jeżeli chodzi o moje założenia systemowe.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Nie wierzę w żaden "popyt i podaż", rozumiany jako w miarę wyrównana walka sił w przypadku forexu. Jeżeli ok. 10 instytucji na świecie ma kapitał, który w każdej chwili rzucony na rynek pozwala na ruchy po kilkaset pips czy kilka tys. pips, wywoływanie kryzysów i recesji w państwach typu Grecja, Turcja to o czym my mówimy?
W całej współczesnej ekonomii nie chodzi już o żadną ekonomię, ale "inżynierię finansową".

Trading na forexie, bez względu czy się ma 1000$ czy 10 000 000$ to jak bycie mrówką, która biega w jednej sali ze słoniem. Jej przewaga polega tylko na tym, że słoń straciłby za dużo czasu i energii ganiając się z nią, żeby ją zdeptać.
Deutsche Bank ma kontrakty na instrumenty pochodne przekraczające wartość światowego PKB.
http://www.activistpost.com/2014/06/12- ... ml#!bB8JCU
(Poz. 7 i 8)
A to tylko jeden z wielkich.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Gutek,
Myślę, że nikt tutaj się nie gniewa i nie odbiera niczego jako kłótnie. Dobrze, że jest jakaś rzeczowa dyskusja.
Zgadzam się w zupełności, że najbardziej przereklamowaną formą tradingu obecnie jest PA. Uważam, że bardzo ciężko jest mieć dobrą orientację nie rysując na wykresie nic. Ja niestety mam tak, że muszę używać MT4 do malowania i cTradera, który ma mało wskaźników do grania. Sygnał powstaje zawsze tylko tam, gdzie go widzisz. Nie da się widzieć "na oko", bo zawsze kończy się to tak, że 2 razy oko widzi i jest dobrze, a za 3 i 4 widzi wyobraźnia i jest źle.

Wg mnie podstawą każdego systemu powinno być brak jego uznaniowości. Jeżeli nie potrafisz opisać wszystkiego w systemie tak, że nawet kompletny laik po miesiącu nie załapie większości i nie będzie stosował identycznych założeń, to nie masz systemu, ale pewien zbiór zasad wymieszany z dużą dawką nadziei, która zawiedzie Cię w najgorszym momencie. I tu nie ma znaczenia czy jest to BO/FBO czy cokolwiek innego.

Nie twierdze też w żadnym wypadku, że BO/FBO to jakaś prawda wybrana, a reszta to jakieś dyrdymały.
Tutaj to, co dziś jest prawdą, jutro jest nic nie warte.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

silverarrow pisze:O właśnie chodzi o to odwrócenie trendu, kiedy można stwierdzić że to odwrócenie, samo FBO to za mało choć czasem się okazuje że wystarcza i cena ni z tego ni z owego leci jak szalona. A czasem jest wręcz przeciwnie niby jest FBO ale ruch przeciwny jest nie znaczny a potem jest jazda z trendem. Gdybyś mógł czerwinek naprowadzić nas na to jak wyłapać co jest co?
To też jest trudne pytanie najlepiej daj przykład. Dla mnie co jest w trendzie jeżeli wezmę wykres na D1 i widzę jaki jest trend, myślę, że z tym nie ma nikt problemów.
Natomiast trend może być na M5, M15, M30, H1 i na każdym interwale inaczej to wygląda, zwłaszcza jeżeli chodzi o zakres pipsów. Pytanie jak grasz i na jakim interwale. Ale zasda jest bardzo prosta i to na każdym interwale. Jeżeli widzisz że cena robi coraz wyższe szczyty to mamy trend wzrostowy a jezeli coraz niższe dokłki to spadkowy, to raczej każdy zna i rozumie. Natomiast jeżeli zobaczysz zmianę trendu na M5 to nie oczekuj 200 pipsów do ugrania chyba, że w zgodzie z D1. Ja ogólnie skaczę po interwałach, aktualnie gram czasami jakiś skalp ale skupiam się na trendzie z D1 i wyznaczam sobie wejścia na niższych interwałach, najlepiej bo jakimś FBO albo zrobią wybcie i zrobią BO i nastęnie ZL potwierdzające, itd. Metod może być dużo ważne abyśmy wiedzieli w którym kierunku idziemy i próbujemy się dołączyć.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

A co byście powiedzieli na taki setup? W miejscach oznaczonych strzałkami widać kupujących (znaczną ilość sądząc po wielkości świec) Ich SL lądują zapewne pod najniższym low/close, gdzie później wędruje cena co owocuje 1 słabym wybiciem i drugim silnym przebijającym po kolei BO/ZL i extremum.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

No tak ale teraz to ciężko się wbić w ruch a tam gdzie strzałki nie widzę miejsca na wejści musiałbym przeanalizować dokładnie parę.
A ja proponuję poobserwować aud/cad dzisiaj wyszedłem z ruchu ale czuję, żę w połowie drogi ale mnie zadowala :)
Jakiś dawny czas temu pisałem o aud/cad ale teraz dopiero w tym tygodniu postanowili ruszyć.
A że tak zapytam czy ktoś widzi to co ja na aud/cad do podpowiedzi dam że na W1 i D1 teraz byli długi czas w konsoli ale w końcu zrobili na co liczyłem ale conajmniej widziałem 4 powody aby szli dalej w dół. Postaram się dać jutro zrzut. A może ktoś mnie uprzedzi :) ?
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

tak żeby coś uściślić, miejsca oznaczone strzałkami nie były w domyśle miejscami zajmowania pozycji... Pozdro!

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Gutek jak możesz to zaznacz na wykresie gdzie jest ten setup. Gdzie chciałbyś wejśc. Ja na złocie widzę teraz ładne BO. W miejscu w które zaznaczyłeś strzałkami jest trzymany profit. Jak cena będzie szła w dół i uda mi się podpiąc to tam będzie mój TP. :)
czerwinek pisze:No tak ale teraz to ciężko się wbić w ruch a tam gdzie strzałki nie widzę miejsca na wejści musiałbym przeanalizować dokładnie parę.
A ja proponuję poobserwować aud/cad dzisiaj wyszedłem z ruchu ale czuję, żę w połowie drogi ale mnie zadowala :)
Jakiś dawny czas temu pisałem o aud/cad ale teraz dopiero w tym tygodniu postanowili ruszyć.
A że tak zapytam czy ktoś widzi to co ja na aud/cad do podpowiedzi dam że na W1 i D1 teraz byli długi czas w konsoli ale w końcu zrobili na co liczyłem ale conajmniej widziałem 4 powody aby szli dalej w dół. Postaram się dać jutro zrzut. A może ktoś mnie uprzedzi :) ?
Cześc Czerwinek. Zmniejszyłem ilośc obserwowanych par i nie ma na niej AUDCAD. Strasznie tam mielą w miejscu. Przyznaję że w tym tygodniu można się było nachapac grając S ale trzeba było to najpierw odgadnąc. Zaznaczyłem na D1 4 powody jakie znalazłem na S ale to raczej nie to co Ty widzisz. Bo to by było trochę za mało. Najbardziej martwi mnie to słabe BO w które celujesz. Czekam na rozwiązanie zagadki :) Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

No wg mojego rozumowania wejścia zlokalizowane byłyby pod/na linii FBO H4, po po utworzeniu płynności przez te 2 świece momo up. Wejście na niższym TF.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

gutek04 pisze:No wg mojego rozumowania wejścia zlokalizowane byłyby pod/na linii FBO H4, po po utworzeniu płynności przez te 2 świece momo up. Wejście na niższym TF.
Na H1 wygląda to bardzo ładnie. Grałbym to jakbyś dał znac wcześniej :) TP dałbym na pierwszej lini X bo nie spodziewałbym się takiego ruchu.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

caciavita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 06 sie 2013, 14:00

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: caciavita »

ja to widzę tak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

bfx no właśnie bardzo ładnie ja dodam od siebie pierw zrzut z W1, tam trzymana cały czas jest główna LT i na niej powstał tam gdzie strzałka kilka tygodni temu PB, który mi osobiście dał znać że nadal jedziemy na dół dopóki tego PB nie przebiją bo był on w bardzo fajnym miejscu. Dodatkowo na D1 te dwa FBO, które zaznaczyłeś. Fakt ta para jest denerwująca bo rusza się jak żółw natomiast można na niej grac trochę większym lotem bo i SL mniejszy. Natomiast ciekawe czy nie dojdą za parę tygodni tam gdzie zaznaczyłem czerwoną linię. Bo tutaj ciężko znaleźć BO do którego by mieli dążyć więc gram do ekstremów. Ale ogólnie o to chodzi wyższy interwał mówi że gramy sell to szukamy z D1 czy H4 czy H1 wejścia pewnego, wówczas trend nas broni a dodatkowo wiadomo gdzie SL stawiać.

Gutek jak zobaczyłem Twój zrzut z H1 to właściwie perefekcja. O taki coś chodzi tak działa rynek jeżeli chcesz na fajne ruchy się załapać, zrobili wybicie i BO na tym H1 potem na tym BO zrobili FBO i pojechali ostro w górę. Ja słabo gram longi bo lubię sell dlatego na złocie rzadko gram bo ogólnie z założenia złoto jest prowzrostowe ale wszystkie można się nauczyć czy to buy czy sell. Ale teraz sam sobie odpowiedz, po co robili to FBO przed wybiciem? Pisałeś, że nikt nie steruje rynkiem i może masz rację ale fakt faktem że przed większym wybiciem musieli wykosić już tych co siedzieli w longu i dopiero ruszyć bez nich :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

ODPOWIEDZ