BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Wrzucam jeszcze dwa zrzuty jak. Takie dwa standradowe wejście może na poczatek wystarczy szukać takich sytuacji i będzie dobrze na początek.
Edek czyli klasyczna zmiana jakiegoś tam trendu, nie wiemy czy to będzie na krócej czy na dłużej ale od tego momentu zaczęli iść w górę. Czy to na dłużej zmiana trendu czy na krócej zależy oczywiście od spojrzenia z D1, W1 (wszystko rozchodzi się o interwały). Jak ktoś wyczeka taką sytuację na wyższych interwałach to wiadomo że więcej do ugrania, itd chyba każdy to rozumie.
Druga sytuacja Eur/nzd klasyczna sytuacja na zżarcie profitu, w tym wypadku doszli aż do samego moementu początku ruchu (choć nie zawsze tak jest) ale pisałem ostatnio że po moim wyjściu mogą jeszcze ze 100pipek up iść i zrobili to a co teraz nie wiem jest szansa na sell ale zobaczymy co świece powiedzą. Ale nie o tym tytaj. Chodzi o to, że tam na górze jest masa kasy i poszli po nią. Ale tutaj również trzeba obserwować. Bo to nie jest tak, że zrobią BO (profit) i nagle jakieś FBO tam rynek zrobi i idą, trzeba zauważyć, że idą po ten profit i wtedy się dołączyć. Cześto jest tak, że zrobią BO mała kkorekta i dalej by się zesrali w dół tak więc trzeba ocenić sytuację czy idą po profit czy to tylko jakaś korekta.
I tak to wygląda poza tym nalezy pamiętać że tak robią na każdym interwale lub podobnie, wiadomo że na różnych inerwałach trochę różnie to wyglada ale ogólnie zasada jest właśnie taka.I mimo że wszystko zaczyna się na małych interwałach to trzeba pamiętać że ważniejsze są duże interwały. więc jeżeli wchodzimy to musimy wiedzieć co się dzieje na D1, W1, itd to nam pozwoli stwierdzić czy kasować zysk czy czekać i przetrzymać pozycję bo idziemy w zgodzie z wyższym interwałem.
A jeżeli chodzi o edka to ja nadal byłbym za up dzisiaj dopóki coś nie zrobią że chcą iść w dół. Dzisiaj pełno danych więc oczywiście należy bardzo uważać. A na dodatek wszystko może się zmienić wieczorem jeszcze bo od 20 ważne dane z USA więc jak ktoś gra z D1 to niech czeka na zamknięcie świeczki :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Tylko nie pytajcie dlaczego :) Wszedłem na czuja z wąskim SL i opłaciło się. Chyba mam szczęscie:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Ja wszdłem long w edka. niestety nie trzymam się do końca sowich zasad więc niech nikt nie sugeruje się moim wejściem. Zwłaszcza że dzisiaj bedzei bując koło 20. Niestety wejście bez potwierdzenia i SL bardzo szeroki i TP bardzo szerokie. Natomiast zobaczymy co zrobią i pewnie plan będzie ulegał modyfikacji w zależności od sytuacji na rynku.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
Harvey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 488
Rejestracja: 19 sty 2013, 15:55

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Harvey »

powiedz mi czego Ci brakuje do potwierdzenia na edku? momo m15 jest, m5 tak samo, czego jeszcze brakuje?
"trading is waiting"

Jurnal - http://forex-nawigator.biz/forum/harvey ... 22599.html


Follow The Momo

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Nie wiem jak czerwinek ale dla mnie nie zrobili nic poważnego żeby mówić o longach ale nie pierwszy raz rynek by mnie zaskoczył ;)
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Nie wiem ja nie widzę :) oczekuję dużego ruszenia w longa (ale to są tylko moje oczekiwania plany, itd) chciałbym zobaczyć jak na moim poziomie wywala ludzi już co weszli w longa czyli fajne FBO i po tym FBO chciałbym widzieć solidne wybicie (czyli momentum, BO itd i następnie powrót i potwierdzenie), nie widziałem i nie widzę jak do tej pory nic takiego. Więc jak polegnę dzisiaj to będzie tylko i wyłącznie moja wina bo nie trzymam się zasad a oczekuję żę rynek pójdzie tam gdzie chcę, a jak juz pisałem rynek ma dupie czego my chcemy. Więc na tę chwilę jestem w longu ale nie widzę to czego bym chciał. Daj zrzut Harvey i pokaż jak Ty to widzisz.
Ogólnie zaraz muszę spadać więc może wieczorem coś się uda napisać i zreszta zobaczymy co grubasy mieli zamiar zrobić po 20:00 :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
Harvey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 488
Rejestracja: 19 sty 2013, 15:55

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Harvey »

NIe no zgodzę sie z Tobą ewidentnie brak tutaj jakies fbo m15 m5 żeby było mocno zrobione, ale momentum widzę Zl z m15 też.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"trading is waiting"

Jurnal - http://forex-nawigator.biz/forum/harvey ... 22599.html


Follow The Momo

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Harvey pisze:NIe no zgodzę sie z Tobą ewidentnie brak tutaj jakies fbo m15 m5 żeby było mocno zrobione, ale momentum widzę Zl z m15 też.

No tak ale spójrz że na m5 po tym jak zrobiła reakcje na ZL to kilka świec po tym widać FBO
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

Awatar użytkownika
Harvey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 488
Rejestracja: 19 sty 2013, 15:55

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Harvey »

silverarrow pisze:
Harvey pisze:NIe no zgodzę sie z Tobą ewidentnie brak tutaj jakies fbo m15 m5 żeby było mocno zrobione, ale momentum widzę Zl z m15 też.

No tak ale spójrz że na m5 po tym jak zrobiła reakcje na ZL to kilka świec po tym widać FBO
No tak ale żeby dojść do ZL to gdzies FBO musi powstać.
"trading is waiting"

Jurnal - http://forex-nawigator.biz/forum/harvey ... 22599.html


Follow The Momo

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Masz rację ale zobacz że ten ruch z FBO z M5 spowodował że powstało też Momo w kierunku sell a potem zielona świeca która odbijała się od zielonej Zl, a gwoździem do trumny była powstała po zielonej czerwona świeca na M15 która w całości pokryła zieloną świecę. Nie wiem czy jasno to wszystko opisałem ale tak to wtedy widziałem :)
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

ODPOWIEDZ