BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Harvey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 488
Rejestracja: 19 sty 2013, 15:55

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Harvey »

gutek04 pisze:
kamilussss pisze:Jak dla mnie poziom był za słaby popyt z 1.60000 jest za silny żeby taka strefka go zatrzymała jak dla mnie to 1.61800 najbliższe miejsce dla zatrzymania UP.
Mozesz to potwierdzić jakimiś widzialnymi/logicznymi argumentami? Czy to tylko taki suchy rzucony fakt?
Jest mnóstwo sytuacji gdzie popyt z 'figury' z taką bazą jak dzisiaj na Gbp/Usd nie daje sobie rady. Jest to jak rzut monetą raz wyjdzie raz nie, nie ma czegoś takiego jak to że dany popyt jest mocniejszy od innego czy też dana podaż, po prostu w granie SD polega na tym że bierzesz każdy poziom który wygląda na taki na którym mogą znajdować się duże zlecenia, i polega to na tym że w dłuższym terminie będzie + . proste
"trading is waiting"

Jurnal - http://forex-nawigator.biz/forum/harvey ... 22599.html


Follow The Momo

Awatar użytkownika
kamilussss
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 30 sie 2014, 11:33

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: kamilussss »

Według mnie nie do końca tak jest, na zdrowy rozum gdzie jest więcej graczy na okrągłym 1.60000 i bardzo silnej strefie s/d gdzie ruch był bagatela 200 pips czy na jakimś małym poziomie w środku swinga, jak na to patrze to tam jest konsola jedna świeca momo na 90 pips a później już się zesrało. Spójrz na tego screena gdzie jest większe prawdopodobieństwo zatrzymania, na tym wypierdku co przebiliśmy teraz czy na tej gigantycznej strefie w ok. 1.62000? odpowiedź jest prosta, trzeba tylko umieć spojrzeć na wykres pod kątem prawdopodobieństwa a nie na chybił trafił.
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Siedzę w gbp/aud nie wiem co z tego będzie ale jak zawsze liczę na TP :) ale po drodze i tak się wszystko wyjaśni :) Oczywiście niech nikt się nie sugeruje moim wejściem i nie ładuje zaraz S mam nadzieje że każdy jest odpowiedzialny:)
Ale ktoś pytał o potwierdzenia, to pisałem, ze interesuje mnie zachowanie ceny. Ale z drugiej strony wrzucam zrzut z H1 i tam widać jak się utworzył pin bar i potem za dwie świece powstał engolf i to już wg mnie mógłby być sygnał do wejścia, jeżeli będą szli zgodnie tam gdzie chcę to dołożę coś jeszcze po drodze jak nie to obserwuje i szukam ewentualnie momentu na wyjście jeżeli nie będę chcieli iść w dół.
Siedzę jeszcze w gbp/chf nie daję zrzutu narazie, chyba moje marzenie ale widzę tam możliwość ruchu na dobrych kilkaset pispów w dół. Chociaż znając życie pewnie tyle bym nie przetrzymał bo jeżeli by tam szli to może być to ruch na kilka dobrych dni, a może od razu utęperują mój zapał :) Jeżeli jednak bedą szli w dół to będę starał się wykorzystać sytuację i wyciągnąć coś z danych ruchów. Natomiast wg mnie na gbp/chf się formuje to wszystko na spadek ale czy dojdzie do niego jak zawsze pokaże rynek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Re: Odp: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Mufant pisze:
Sildra pisze: Jednakowoż patrzę sobie na D1 i tam układ świeczek (wedle teorii Mr.T) sugeruje zmianę kierunku na północ

Powiedziałem co wiedziałem ;)
Możesz coś więcej napisać... Czytałem wątek Mr.T ale jakoś nie pamiętam...
Mufant
Chodzi o grzebyk, czyli skumulowane przeładowanie walut. To typowy układ, który się po prostu powtarza, stąd więc wyższe prawdopodobieństwo, że zadziała. Trzeci dołek wyżej niż pierwszy i przy okazji dotyka strefy (dobrze widać na H4), która przełamana dołkiem nr 2 została ponownie przebita od dołu i zanegowana. Taka domorosła teoria.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli czegoś nie możesz albo Ci się nie chce - obejrzyj to koniecznie.....

Przeczytaj opis zanim zaczniesz:
http://www.youtube.com/watch?v=l6-bGtW83vA

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Czerwinek tez sie przymierzalem do gbpchf ale jedna rzecz mnie zniechecila. Luknij na eurgbp to odwrotnosc gbpchf. Tam zostalo ladne BO na H4 0.78.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Wiesz nie będę sie wymądrzał wiesz rynek może wszystko, tak samo jak wczoraj dużo ludzi pisało że kabel ostro up pójdzie, teraz idzie w dół sam jestem ciekawy co zrobią na tym kablu bo aktualnie to wygląda na down natomiast brakuje mi FBO do kontynuacji ruchu w dół więc sobie obserwuje. A na Twój wpis dam po prostu przykład nie zawsze muszą od razu zjeść dane BO mogą sobie je zostawić wiesz na kiedy indziej, czasami tak jest i co zaobserwowałem że robią BO po zmianie jakiegoś trendu i nie wracją po nie od razu. Jedyne co zrobić to obserwować jeżeli nie bedziesz czuł się komfortowo w trejdzie to albo wychodzisz albo jak Ty zrobiłeś w ogóle nie wchodzić:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Tak wiem, ze rynek moze wszystko. Chcialem tylko zwrocic uwage, ze jak nie beda chcieli isc w twoja strone to prawdopodobnie pojdą po tamto BO. :)
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

no faktycznie coś średnio liczyłem na akcje w dół juz mnie nie ma w tym trejdzie jak bedzie okazja ponownie to wejdę ale z tego co patrzę i edek u eur/cad na tę chwilę nie wyglądają zaciekawie dla eur więc odpuszczam gbp/chf

EDIT: A jednak ponowne wejście z wąskim SL zobaczymy, dobra narazie skupiam się na traidingu gdyż pisanie troszkę dekoncetruje :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Wczoraj za bardzo skupiłem się chyba na pisaniu na forum i zaprezentowania jakiś zrzutów i trochę nie skupiony byłem na rynku. Co mnie strasznie denerwuje to to, że rynek robi jakieś podchody i człowiek daje się nabrać co jakiś czas. Wczoraj siadam do wykrsu i myślę sell na gbp./aud i sell gbp/chf ale niestety po różnych akcjach wczorajszych zmyłach itd człowiek zaczyna trochę wątpic w to co widzi że może wyjdzie z pozycji i powtórzy wejście itd. i to może być męczące.. natomiast tak obserwuję ten wykres i myśle wystarczyło wczoraj wejść trzymać się zasad i dzisiaj byłby pokaźny profit a tak za dużo kominowania było. Dzisiaj siedzę aktualnie w sell w tych dwóch pozycjach i zobaczymy co się będzie działo.
Udanego tradingu dzisiaj każdemu życzę i dobrych analiz i obserwacji :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Przygladam sie od dluzszego czasu tym zmylkom. Plus jest taki ze jak uda Ci sie rozpoznac, ze zmylka to zmylka to masz super potwierdzenie oraz dobra cene na dokladke. Pewne zachowania ceny pozwalaja to odgadnac z duzym prawd. Sporo pomocnych informacji jest w dzienniku Klonmarcina. Przykladowo: zachowanie ceny po otwarciu H1 oraz przed jej zamknieciem. Tylko nie widac tego na pierwszy rzut oka. Trzeba sie temu przygladac jakis czas.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

ODPOWIEDZ