BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Wydaje się bardzo fajna sytuacja na gbp/aud. Niby wszystko idealnie tak jak powinno być zobaczymy co rynek pokaże dla mnie trade warty ryzyka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

ha ha. Miałem pisać o tym samym :) Liczę na TP2 albo więcej.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Myślę, że na edku robią fbo i zjedzą wczorajszy spadek.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

na edziu to sam nie wiem co robią cały czas kręca w ramach tej wielkiej świecy, ale fajnie ruszył nasz przykład właśnie czekałem na te dane bo jakoś nie mogli dostać kopa, chyba wszystko idzie w dobrym kierunku :)

EDIT: No i GIT wystarczyłoby raz w tygodniu taki momencik wyczaić i nic więcej do szczęścia na FX oczywiście nie byłoby potrzeba :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

No nieźle wczoraj dali na gbp/aud zarobić i dzisiaj to samo :) Fajnie na tym samym ruchu zrobić to samo a czuję że dzisiaj może przebiją i polecą do TP2 więc pozycje niektóre jeszcze trzymam :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Nie chcę się tu przechwalać za bardzo bo jeszcze tydzień się ie skończył ale po pewnym okresie czasu znowu przyszedł rekordowy tydzień :) Naprawdę coraz pewniej się na rynku czuję i już nie chodzi nawet o BO i FBO ale o samo ptrzenie na rynek. Chyba faktycznie trzeba setki godzin spędzić przed wykresem i obserwować rynek aby czuć co się robi. wiem, że jeszcze wiele mi brakuje ale w większości są to moje błędy.
Największe to często brak cierpliwości i pospiech z wchodzeniem co może być wkurzające bo wtedy trzeba miec większy SL czego nie lubię ale paradoksalnie bardzo rzadko dochodzi u mnie do SL bo częściej wycodzę z pozycji niż SL mnie dopadnie.
Druga sprawa choć dzisiaj to przećwiczyłem dwie pozycje trzymałem już 3 dzień i jak na tę chwilę to jest dla mnie trudne trochę. Choć nie ukrywam, żę przy większym depo będę grał część pozycji długo terminowo a część intraday. Najlepsze jednak jest to że chyba zdecydowanie grać intraday jak chce się depo powiększac. Gdyż tak jak dzisiaj pisałem na gbp/aud można było zarobić grająć przez 3 dni a z drugiej strony można było zarobić ponad 2 razy tyle grając to samo tylko intrady :) i tutaj jak narazie mam dylemat :)
A tak z innej beczki prezentuje wejście z wczoraj wieczora. Klasyczne wejście po FBO, rano widziałem zysk ładny i wyszedłem natomiast cel był trochę wyżej i myślę że tam dojdą. Ale to jest właśnie to o czym pisałem brać zysk czy kisić pozycję kilka dni i czekać na pełny sukces :) Każdy niech robi jak uważa... :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
Harvey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 488
Rejestracja: 19 sty 2013, 15:55

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Harvey »

czy w swoich wejściach czekasz na jakieś potwierdzenia ? typu knoty / ciała ?
"trading is waiting"

Jurnal - http://forex-nawigator.biz/forum/harvey ... 22599.html


Follow The Momo

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

wiesz długa historia nie tak się tak łatwo o tym napisać. Dla mnie potiwerdzeniem jest że jeżeli rynek chce iść w dół to idzie w dół. Jeżeli widzę że nie chcą rosnąć a jedynie jakieś zmyłki robią to wierzę w to co widzę i staram się dołączyć do rynku. Oczywiście korzystam cały czas z BO i FBO. Przykładowo dzisiaj 3 raz w tym tygodniu wchodzę w dół. Cały czas mnie męczy że nie doszli do BO z D1 i sam jestem ciekawy czy dzisiaj dojdą. Mimo że wczoraj zrobili taki pseudo Pin Bar na D1 to dla mnie on dużo nie znaczył bo w słabym miejscu natomiast daje informacje uważaj i trejduj ostrożnie bo pin to zawsze pin. Natomiast aktualnie siedzę w gbp/aud mim o iż ciężko było znaleźć miejsca do wejścia ale wg mnie od kilku jak nie kilkunastu dni dają jasny sygnał że chcą iść down to ja szukam cały czas sell codziennie dopóki nie będą chcieli iść up. Spójrzcie z D1 to samo się rzuca w oczy że cały czas próbują iść niżej i niżej, wg mnie przynajmniej do tego Bo z D1 a potem się zobaczy. I w sumie tyle w tym temacie. Czyli szukam jakiś potwierdzeń ale dla mnie jest najwazniejsze aktualnie obserwować rynek i starać się dołączyć do kierunku który rynek obrał, czyli kiedyś wkurzało mnie jak ktoś tak pisał ale faktycznie po około 5 latach w końcu zaczynam grać to co widzę :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

I poniżej przykad jeszcze jeden. AUD/CAD nie wiem co z tego będzie ale ja np. widzę to tak na dole kilkanście dni temu zrobili FBO i dążą do górnego BO. Ja nie widziałem tego jakiś czas temu dopiero niedawno. Rynek zawrócił i spróbowałem się dołączyć do tego ruchu. Nie wiem czy dojdą tam gdzie chce bo nie wiadomo co rynek zrobi a jak dojdą to napewno nie w tym tygodniu :) ale może w następnym i jezeli będą chcieli iść up to ja będe próbował się dołączać w następnym tygodniu. To co wczoraj pisałem. Jeżeli miałbym duże depo to wszedłym dużą pozycja i może poczekał z tydzień lub dwa a tak na tę chwilę to będę starał się dołączać intraday aby wyciągnać z ruchu tego codziennie coś. Druga opcja to tak, że rynek bedzie chciał iść down. Jeżeli zobaczę żę nie chcą iść w górę i prują w dół to prawdopodbnie nie będę czekał aż SL mi weźmie tylko wyjdę z pocyji na jakimś minusie albo na zerze albo na jakimś tam plusie. Na wszystko trzba być gotowym bo rynek może wszystko zrobić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

I ostatni przykład, i już starczy na dzisiaj bo palce bolą od pisania. Przykładowo stratna pozycja na Kiwi. Wszedłem bez przekonania ale niestety też tak czasem mam. Szli cały czas w kanale i wyszli z niego a ostatnio ładnie zawrócili nawet na tej parze patrząc z D1. Jednak cały czas w głowie mam że nie doszli do górnego BO z D1 i najlepiej jakby tam nawrócili. Ale przez to że wszystkie jakieś tam warunki i obserwacje moje nie były idealne ( to mgłem nie wchodzić) ale jak już wszedłem to wiem, że należy uważać na taki trade i jak zaczęli mnie w jakiś sposób wkurzać nie szli w dół to po prostu wyszedłem z pozycji. Ogólnie najlepiej jakbym nie wchodził w ten trade ale cóż każdy pewnie co gra wie jak to jest czasami :)
Udanego weekendu życzę i dobrego nastepnego tygodnia :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

ODPOWIEDZ