BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Damfry pisze:Sugeruje jedynie, że mógłby jedynie zmienić metodę jeżeli chce podzielić się wiedza z większą publiką, (to forum jest czytane przez dużą publikę) bo obecna jak widać dla zdecydowanej większości śmierdzących leni jest nie przyswajalna....
"Śmierdzące lenie" i tak tego nie zakumają, chyba że przestaną byc "śmierdzącymi leniami". Tak więc po co coś zmieniac? Metoda Thoreza jest najlepsza z możliwych, bo zmusza do myślenia, szukania odpowiedzi i rozwiązań, oraz prowadzi do sedna czyli zrozumienia tego co się robi.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
ikswezsutram
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 23 lut 2011, 09:39

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ikswezsutram »

bfx pisze: Nic. Jak nie zejdą do rana poniżej 0.933 to ewakuacja albo SL. Edka mam. Widziałem całkiem coś innego ale wyszło by podobnie. Zaczęli D1 od robienia knota w dół, wyjście z trójkąta w górę, następnie test ZL H4 i openD1 i jestem w L od 3177 ale nie wiem dokąd. Zabezpieczone jest, liczę że będą robic knot na MN1.
EDIT: dodałem screena
nie wiem czy zwracacie na to uwagę ale jedyne czego mi brakuje do tworzenia knota na MN to dołka utworzonego przez amerykanów ;)

adv

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: adv »

Thorez pisze: Np. czym jest dla Ciebie strata? Jeżeli odpowiedź brzmi ujemne pipsy, to w jakiej perspektywie czasowej będzie to stratą? Po minucie, dniu, czy gdy wszystko zamknę?
Strata może być jak tworzące się ciało wzrostowe - tylko przez pewien czas jest czerwonego koloru.
Świetne porównanie, biorę je do siebie. Dziękuję.
Thorez pisze:
Nie jestem sobie w stanie wytłumaczyć natomiast dlaczego nie interesują Cię ekstrema z dnia poprzedniego/wczorajszego, przecież to właśnie w ich zakresie znajdujemy się na otwarciu każdej nowej świecy D1.
A dlaczego nie interesują Cię ekstrema z dnia które było 478 dni temu?
Ta sama odpowiedź - ponieważ to jest przeszłość.
A ZL kreślisz na podstawie czego? Na podstawie właśnie przeszłości, zamkniętych świec. A BO/FBO w zbiorze (+100 świec) określasz na podstawie czego? Na podstawie przeszłości, zamkniętych świec ponownie. Nie rozumiem zatem dlaczego przeszłość traktujesz wybiórczo tzn. raz uznajesz że ma dla Ciebie znaczenie, a raz nie.

Pisałeś również:
Thorez pisze:Zamknięta świeca to język wykresu, sygnał po usłyszeniu którego podejmujesz decyzję.
Zamknięta świeca, to właśnie przeszłość, którą tutaj ponownie jesteś zainteresowany.
Thorez pisze:
Jak linie mogę sobie stawiać w dowolnym miejscu, to pewnie ich liczba, również może być dowolna. Reasumując - każdą świecę, która odbije od ekstremum mogę uznać za sygnałową lub nie, ponieważ mogę sobie powiedzieć, że zamknęła się nad/pod moją linią. A to już nie jest zasada, tylko uznaniowość.
Linię wyznaczasz (planujesz) przed tym jak cena tam dojdzie, w miejscu które Ci odpowiada, jest to coś w rodzaju potwierdzeń - gdy na tej linii zobaczę takie ciało to... Nie możesz tego zrobić po fakcie.
Tak więc nie możesz mówić o uznaniowości, ponieważ dostajesz najbardziej czytelny sygnał na świecie o tym gdzie idzie cena.
Chodziło mi o uznaniowość w wyznaczaniu tej linii, a nie interpretację tego kiedy cena ją przebije. Skoro można ją sobie postawić gdziekolwiek, to to nie jest działanie według jakiegoś tam planu, tylko właśnie uznaniowość, innymi słowy może postawię ją tutaj, a może tam. A skoro tak to nie można mówić o najbardziej czytelnym sygnale na świecie o tym gdzie idzie cena, ponieważ gdybym ją postawił kilka pipsów niżej, to cena by jej nie przebiła i nie miałbym tego sygnału. Popraw mnie proszę, jeśli się mylę.

Mam pytanie do wszystkich ludzi, którzy chcą rozkminić to co przekazuje Thorez. Jak Wy rozumiecie to, że można sobie postawić linię w dowolnym miejscu i uznać, że kiedy cena ją przebije, to idziemy w górę lub w dół?

Kończąc dodam, że osobiście uważam, iż Thorez jest jedną z nielicznych osób na tym forum, które mają coś wartościowego do powiedzenia i której warto słuchać. Po ponownej wzmożonej aktywności innych użytkowników w tym wątku, kiedy zaczął udzielać się Thorez, wnioskuję, że inni również tak myślą. Zatem w imieniu wszystkich, odpowiadając na zarzuty użytkownika Damfry, podziękuję Thorezowi za czas poświęcony na pisanie odpowiedzi i cierpliwość którą wykazuje.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Ta dowolna linia w dowolnym miejscu ma być tylko i wyłącznie sugestią/informacją co rynek robi....
Jeżeli narysujesz linie ponad ceną, a cena przejdzie tą linie, oznacza to tylko tyle że rynek rosnie.... Niczego więcej to nie oznacza... Jeżeli nie chcesz uznaniowości, to już sam musisz dodać gdzie ją zlokalizujesz NP na High każdej świecy poprzedniej, do 200 sztuk wstecz.... Ty określasz gdzie ona ma byc i Ty określasz gdzie chciałbyś wejść i to Ty wyznaczasz w którym miejscu w Twojej ocenie rynek zaczyna rosnąć, albo zmienia trend po przebiciu linii. Jedni postawią ją na SRach drudzy na strefach SD inni na 5 załamaniu eliotowskiej fali...
Nie ma żadnej głębszej idei dla tej linii tylko czysta informacja...

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Tak mi wpadło w oko. Jak pójdą najpierw w dół to będę próbował.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
ikswezsutram
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 23 lut 2011, 09:39

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ikswezsutram »

zobaczymy co z tego wyjdzie ;) palec na spuście cały czas w razie zmiany kierunku

choć do ostrej jazdy w górę brakuje amerykanów załadowanych na dole ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ikswezsutram
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 23 lut 2011, 09:39

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ikswezsutram »

Rynek robi swoje bo cóż mogłoby się zmienić ;)
Wyjścia na close H4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Raikart
Gaduła
Gaduła
Posty: 178
Rejestracja: 11 lut 2011, 16:13

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Raikart »

siedzi ktoś w S po tym FBO na AUD/USD ?
Nic tak człowieka nie motywuje do nauki, jak bycie bankrutem.

Awatar użytkownika
Raikart
Gaduła
Gaduła
Posty: 178
Rejestracja: 11 lut 2011, 16:13

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Raikart »

hehe siedzi ktoś w S po tym FBO na EUR/GBP ? dzisaj dane z UK może pobujać
Nic tak człowieka nie motywuje do nauki, jak bycie bankrutem.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Jak siedzisz cały czas w aud/usd to gratki :)
Ja pokazuje ładny przykład jak cena fajnie leciało do BO, nie wyciągnąłem z tego ruchu tyle ile bym chciał natomiast tyle ile by można to już sami zobaczcie. Cena na BO lekko próbowała zawrócić ale momentalnie poleciała dalej lecz któż to mógł wiedzieć. No ewentalnie ktoś kto siedziałby cały czas przy wykresie. Natomiast przykład jak dla mnie bardzo fajny i bardzo zyskowny obarczony ewentualnie nie wielka stratą w stosunku to możliwego TP

EDIT:
Tak swoją drogą chyba wszystkie luku już pozamykali weekendowe i dzisiaj chyba jeszcze polecą na kablu właśnie nie dawo ruszyli zobaczymy co z tego wyjdzie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

ODPOWIEDZ