BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

A.S.A.T. pisze:
bfx pisze:
moze tak byc, ale 100% ZL = SD :)
chyba ze to jest to samo a tylko nazwy "spolszczyliscie" - to ok :)
ZL to linia, SD to strefa. Teorie są całkiem inne. Ale na wykresie często się pokrywają. Każdy widzi to co chce :)
Pokrywaja sie zawsze a obie teorie sprowadzaja sie do jednej prostej konkluzji : w pewnym momencie nastepuje przewaga S nad D badz na odwrót. Dalszy schemat działania jest niemal identyczny. Dla mnie to jest to samo :)
Nie czuj się zaatakowany, po prostu szkoda śmiecić dziennik tego typu nic nie wnoszącymi przepychankami.
Jeżeli Ty widzisz to tak, i na tym zarabiasz, to nie wciskaj innym swojej racji na siłe. Uszanuj że inni mają swój punkt widzenia.

Każda strategia jest inna, i inaczej nazywa rózne zachowania. Jeśli taka koncepcja jest włąsnie tej strategii, to po co dyskutować, dla czego Ala nie ma na imie Wiesia?
W tej zabawie nie ma jednej słusznej racji...

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

bfx pisze:
czerwinek pisze:Niebieskie prostokąty to H4 a X to FBO a V to BO :)
Jak leci Czerwinek?
A jakoś tam idealnie nie jest ale coś tam skalpuje :)
Wczoraj też grałem sell a dzisiaj liczę na kontynuację tam gdzie mam kreskę zobaczymy co rynek pokaże.

Fajnie Thorez że dałeś kilka wpisów zawsze dobrze aczkolwiek trudno się czyta ale potem jak ktoś czyta na spokojnie 4,5,6 raz to widzi w tym sens :)
Równiez udanych wakacji życzę ja spadam za tydzień na 3 tyg. i zajrzyj jak wrócisz i wpisz coś mądrego :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
A.S.A.T.
Gaduła
Gaduła
Posty: 279
Rejestracja: 27 lut 2014, 10:46

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: A.S.A.T. »

Spoko, nie było tematu.
Bede zagladał bo lubie tematy, co by nie napisac, o PA ;)

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

No jak nie chodzi? Przeciez te Wasze ZL to w 99% przypadków to jest wsparcie/opor ewentualnie S/D :roll:
Linie o których ja piszę to nie ZL, ani wsparcia czy opory, to po prostu linie. Może to być dowolna linia, lub linia w miejscu gdzie uznasz to za stosowne w danej sytuacji. Jeżeli moja linia znajduję się w miejscu gdzie Ty masz swoje wsparcie, to moja linia nie będzie wsparciem, ponieważ nie spodziewam się na niej żadnej reakcji.
Każdy widzi to co chce :)
A chodzi o to by widzieć to co pokazuje wykres, dlatego wsparcia i opory są bezużyteczne, trader nadaje większą ważność jednemu poziomowi, podczas gdy wszystkie są równie ważne lub równie nie ważne, a tylko zamknięte ciało jest FAKTEM!
Nie ma dobrych miejsc do wejścia, każde są tak samo dobre i złe.
Bede zagladał bo lubie tematy, co by nie napisac, o PA ;)
PA kończy się na zamkniętych ciałach na linii, dopiero potem zaczyna się prawdziwy trejding.
PA to mała część trejdingu, nie wiem dlaczego wszyscy skupiają się tylko na tym :D
No to udanego urlopu!
Równiez udanych wakacji życzę ja spadam za tydzień na 3 tyg. i zajrzyj jak wrócisz i wpisz coś mądrego :)
Dzięki i wzajemnie :D
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

Awatar użytkownika
A.S.A.T.
Gaduła
Gaduła
Posty: 279
Rejestracja: 27 lut 2014, 10:46

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: A.S.A.T. »

@ Thorez
Tak czytam Twoje posty i wniosek wysuwa mi sie jeden:
Klituś Bajtuś - bez urazy ;)

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

A.S.A.T. napisz konkretnie.
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

Awatar użytkownika
A.S.A.T.
Gaduła
Gaduła
Posty: 279
Rejestracja: 27 lut 2014, 10:46

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: A.S.A.T. »

Nie zawracaj sobie mna głowy, miłego wypoczynku :564:

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Mój wczorajszy sklpelek. Do TP nie dotrwałem ale liczę dzisiaj że tam dojdą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Ostatnio mam jakąś dużą pewność gry ale też zawodzę czasami. Tak jak wczoraj. Brak wiary i poźne popołudnie sprawiło ze powychodziłem z pozycji. A mogło być tak pięknie. Mimo wszystko i tak jestem po części zadowolony bo wiem że kierunek był słuszny itd. Ale jeszcze dużo trejdów przede mną abym miał dużo większa pewność w tym co robię. Ale z tego co widzę kierunek jest słuszny i cały czas do przodu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Widzę że temat powoli ucicha :) Ale to nic przecież tylko 5 % zarabia na FX :) Swoja drogą dobra passa trwa. Jestem zadowolony ostatnio ze swojej gry a co najważniejsze czuję, że to wszysko rozumiem, itd, ale nigdy pewności nie można mieć do końca.
Aktualnie staram się mniej grać ale mocniej i pewniej. Interesuję się interwałami od D1 do H1 szukając wejścia na M15 lub M5 i bardzo mi to odpowiada.
Prosty przykład GBP/CHF ostatnich kilka a nawet kilkanaście dni obserwuje i idą jak myslałem że pójdą. Zobaczcie najpierw engolf po tem na tym engolfie pin bara zrobili automatycznie robiąć FBO. Dla mnie to już była jasna sprawa że polecą w dół (lecz nigdy 100%) ale od tego momentu tylko szukałem jakiejś możliwości wejścia na niższych interwałach na sell. Dzisiaj dałem trochę plamę ale za szybko zrobili ruch i ciężko było się podłączyć.
I chyba dopiero zaczynam tak naprawdę widzieć że rynek jedzie up i down up i down próba kolejnego up kończy się FBO i zmiana. I tak z tego co widzę robią na każdym interwale.
Poza tym wielkie dzięki dla Thoreza za ostatnie wpisy one mnie dosyć pozytywnie nastroiły i umocniły i dały pewność że droga jest słuszna i nie aż taka trudna :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

ODPOWIEDZ