bfx journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

bfx pisze:Rozumiem. Target do tego mialbys na 1.797? Widac ladne BO po lewej stronie wykresu. Czy mniejszy?
:d Tutaj to już kwestia chciwości strachu, komfortu i dyskomfortu.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Racja, z ciekawosci napisalem. Ja na razie staram sie brac jak najblizszy TP. Podoba mi sie ten pomysl. Dzieki :)

EDIT: jeszcze jedno; korzystasz z liniowego czy to bylo dla przykladu tylko?
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

bfx pisze:EDIT: jeszcze jedno; korzystasz z liniowego czy to bylo dla przykladu tylko?
Pewnie że korzystam.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Bry. Zrobiłem jeszcze test sprawdzalności FBO na różnych walutach. Nim więcej punktów tym lepsze miałem wyniki na danej walucie.
EUR 60
GBP 58
USD 76
CAD 35
CHF 50
NZD 37
AUD 42
JPY 104

Przy okazji dzisiejsze usdcad. Spread po danych mnie wywalił a była 2x stawka :evil:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Dobry..
Napisałem takie narzędzie. Jak ktoś obserwuje dużo par, mieszankę EUR, USD, GBP, CAD, CHF, AUD, NZD i JPY to może się przydac.
Wybieramy jedną walutę i przeciągamy ciut niżej(stara zniknie). Wyświetli nam się 7 wykresów, wybrana waluta w porównaniu do reszty siedmiu.
Możemy zmienic na wykres liniowy przesówając obiekt LINIOWY(widac na screenach).
Możemy zmieniac dowolnie przybliżenie i interwały.
Po każdej zmianie należy kliknąc odśwież.
Nie będzie śmigac jeśli ktoś ma nie aktualną wersje MT4.
Pod obiektem W LEWO możemy wpisac dowolną liczbę co spowoduje przesunięcie wykresu o wybraną ilośc świeczek.
Gdyby ktoś przypadkowo zaznaczył zły obiekt to najlepiej go usunąc, pojawi się nowy.
Dodatkowo mamy 3 rządki danych na dole po prawej: pierwszy najszybciej rosnące pary na wybranym interwale, drugi najszybciej opadające. A trzeci to aktualne prędkości walut również na wybranym interwale.
Obrazek
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Witam. Reaktywuję dziennik :)
Na okres próbny 2 tygodnie. Damfry miał jednak rację i prowadzenie dziennika miało na mnie zły wpływ. Ale mam ochotę sobię popisac to spróbuję jeszcze raz.
Nie wiele się zmieniło od tego co pokazywałem rok temu. Dużo kombinowałem ale nic z tego nie wynikło. Ciągle mam problem z panowaniem nad tym czego nie chce robic. Ogólnie jest ciut lepiej. Zobaczymy czy to pokażę. W poniedziałek start.
Pozdrawiam .
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Ehhh te ludzkie słabości, któż ich nie ma :) Postawię przewrotną tezę.
Wypisz publicznie czego nie chcesz robić. Z podświadomej obawy przed społecznym linczem, będziesz mniej skłonny do niechcianych zachowań.
Przy czym zachowaj szczery opis swojej gry.
Jak dasz dupy to nie udawaj greka tylko się przyznaj, bo jak mama mawiała do dziecka, które udawało że się uczy. "ty nie oszukujesz mnie, ty oszukujesz sam siebie".
Powodzenia :)

Mpapiez

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Dobrze by było jak byś podgląd do konta dał.
Nie musi być widać kwot, wystarczą procenty.

Tak jak pisze damry, możesz zawsze oszukiwać wszystkich dookoła, a najbardziej samego siebie. Podgląd nie pozwoli niczego ukryć.

I jak już zdecydujesz się na udostępnienie konta, przygotuj się na lincz :wink:, bo jak Ci nie będzie szło, to milionerzy z tego forum zaraz ustawią Cie w szeregu :wink: i powiedzą kim jesteś. Ale szczerze mówiąc to nieźle szlifuje charakter.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Damfry pisze:Ehhh te ludzkie słabości, któż ich nie ma :) Postawię przewrotną tezę.
Wypisz publicznie czego nie chcesz robić. Z podświadomej obawy przed społecznym linczem, będziesz mniej skłonny do niechcianych zachowań.
Przy czym zachowaj szczery opis swojej gry.
Jak dasz dupy to nie udawaj greka tylko się przyznaj, bo jak mama mawiała do dziecka, które udawało że się uczy. "ty nie oszukujesz mnie, ty oszukujesz sam siebie".
Powodzenia :)
Są dwie rzeczy których nie chcę robic a je robię:
- przewidywanie długoterminowych zachowań ceny, wiara w nie i granie pod nie.
- przekraczanie 4% straty na dzień.
Nie mam żadnego problemu z przyznaniem się do błędów. W trakcie otwierania pozycji wiem że nie spełnione są moje warunki ale nie mogę się powstrzymac. Dziennik nie ma byc rozwiązaniem tego problemu. Wiem że sam sobie z tym poradzę. Z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej.
Mpapiez pisze:Dobrze by było jak byś podgląd do konta dał.
Nie musi być widać kwot, wystarczą procenty.

Tak jak pisze damry, możesz zawsze oszukiwać wszystkich dookoła, a najbardziej samego siebie. Podgląd nie pozwoli niczego ukryć.

I jak już zdecydujesz się na udostępnienie konta, przygotuj się na lincz :wink:, bo jak Ci nie będzie szło, to milionerzy z tego forum zaraz ustawią Cie w szeregu :wink: i powiedzą kim jesteś. Ale szczerze mówiąc to nieźle szlifuje charakter.
Cześc Mpapiez. Obserwuję twój dziennik na bieżąco. W sumie to mój ulubiony dziennik. Często mam podobne pozycje do twoich i widzę to samo co piszesz. Przeczytałem pół tego forum, wiem czego mogę się spodziewac.
Nie lubię jak ktoś mi patrzy na ręce ale może się skuszę na ten podgląd konta. Może mnie to zmotywuję. Zobaczymy po 2 tygodniach, czy prowadzenie dziennika nie będzie mnie rozpraszac.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Nie poszło mi dzisiaj. Nzdjpy powinno byc zamknięte na jakimś plusie ale zostawiłem pozycje bez opieki.. Prawdopodobnie ponowie dziś jeszcze GBPCAD sell.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

ODPOWIEDZ