bfx journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

Bfx, jakiś czas temu testowałem coś podobnego. Na demo dosyć szybko wykręciłem jakiś spory % i przerzuciłem się na mikro czy mini, które to konto dosyć szybko mi poległo. Wnioski były takie że FBO FBO nierówne. Niektóre z nich to są małe korekty w trendzie, więc zgarywając z H1 zanim wejdziemy to szybko wylatujemy na Sl, czy BE.
Jeśli byś chciał łapać większe ruchy z H1 to sztuka polega na odróżnieniu małych korekt od tych inicjujących większy ruch, czy zmianę trendu :d . Powodzenia.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Zaobserwowalem ze sam wyglad FBO nie wiele mowi. Wazniejsza jest "sila przyciagania" celu i poziom na ktorym jest robione FBO.
Jeśli byś chciał łapać większe ruchy z H1 to sztuka polega na odróżnieniu małych korekt od tych inicjujących większy ruch, czy zmianę trendu
Wlasnie staram sie znalezc jakies szczegoly ktore posłużą mi za flitr. Na razie bez efektu ale mam sporo pomyslow do testowania. Nie miałbym nic przeciwko jakbyś mnie naprowadzil na dobra droge :D
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

bfx pisze: Szukam filtru który zwiększy mi efektywnośc. Na razie dwa nie wypaliły. Jak znajdę to się raczej nie podzielę :-p

bfx pisze: Wlasnie staram sie znalezc jakies szczegoly ktore posłużą mi za flitr. Na razie bez efektu ale mam sporo pomyslow do testowania. Nie miałbym nic przeciwko jakbyś mnie naprowadzil na dobra droge :D

Tak mnie to trochę zraziło, nie sądzisz że to troszkę brzydkie zachowanie? Oczekiwać od innych rozwiązań, samemu takiego nie dając?
Nie odbieraj tego jako atak, bo bardzo lubię Twoją osobę i jakoś mnie to zakuło w oczy :P
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

No to mnie teraz podsumowales :) Moze troche brzydko to wyszlo. Chodzi o to ze poswiecilem na te testy kilkadziesiat godzin i poswiece jeszcze kilka razy tyle. Nie chce mi sie tlumaczyc. Jak wyszedlem na buraka to sorry. Ale wydaje mi sie to normalne, ze nie opublikuje tu 100% wynikow swoich testow. DigitalSmoke poruszyl wazną kwestie, chcialem tylko sprawdzic czy nie ma ochoty napisac czegos wiecej. Nie oczekiwalem niczego wielkiego...
Mniejsza z tym :) luzz
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

Bfx, wracając do tematu, wejście po 25% ruchu to jest słaby punkt planu, pomyśl o np. wejściu po korekcie, czyli po nastepnym HL/LH.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Czyli na pierwszej korekcie. Kiedys tak probowalem ale to co mialo mi walnac w SL to waliło a polowa dobrych ruchow uciekala. Ale to bylo kiedys. Wroce do tego na pewno. Stestuje na moich przykladach i dam znac jak wyszlo.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

Może zbyt ogólnikowo. Chodziło mi o przebicie mijsca z którego wyszedł ostatni impuls w trendzie. Coś jak na rysunku. Zauważ że korekty w trendzie czesto wracają do tego miejsca.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

DigitalSmoke pisze:Może zbyt ogólnikowo. Chodziło mi o przebicie mijsca z którego wyszedł ostatni impuls w trendzie. Coś jak na rysunku. Zauważ że korekty w trendzie czesto wracają do tego miejsca.
Super! To powinno pomoc. Dziekuje bardzo. :) nie rozumiem tylko dlaczego nie zaznaczyles wejscia o jedna fale wczesniej?
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

Na historii widać że można było wchodzić w tym miejscu, natomiast ja wolałbym wchodzić po odbiciu od tej linii w dół, stąd dopiero nastepna fala.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Rozumiem. Target do tego mialbys na 1.797? Widac ladne BO po lewej stronie wykresu. Czy mniejszy?
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

ODPOWIEDZ