AUDUSD problem z TP

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
koocek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2016, 17:34

AUDUSD problem z TP

Nieprzeczytany post autor: koocek »

Witam

Mam nurtujące mnie pytanie chyba do bardziej doświadczonych traderów. 8 lutego wieczorem otworzyłem transakcje (rachunek rzeczywisty) na parze AUDUSD ustawionym SL= 0.71091 i TP = 0.70194. Na drugi dzień z samego rana zobaczyłem takie coś (na wykresach 1M i 5M). Cena przebiła linie TP (dwa razy) natomiast transakcja nie została zamknięta. Czy takie coś mogło się zdarzyć?? Czy ma to coś wspólnego z linia Ask??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Michał - TopTrade

Re: AUDUSD problem z TP

Nieprzeczytany post autor: Michał - TopTrade »

Witam. Nie uwzglednił Pan wartości spread. Przy pozycji sell zamknięcie realizowane jest po cenie Ask, czyli cenie kupna, która jest wyższa od ceny Bid (widocznej na Pańskim wykresie). Cena Ask to Bid + spread.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: AUDUSD problem z TP

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Tak, transakcje short sell są zamykane po cenie Ask, dlatego transakcja nie została zamknięta - bo linia Ask "nie dotknęła" TP.

Michał - TopTrade

Re: AUDUSD problem z TP

Nieprzeczytany post autor: Michał - TopTrade »

We właściwościach wykresu w MT4 (klawisz F8) w zakładce 'ogólne' może Pan zaznaczyć opcję aby linia Ask była widoczna na wykresie. Pozdrawiam

koocek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2016, 17:34

Re: AUDUSD problem z TP

Nieprzeczytany post autor: koocek »

Faktycznie, sprawdziłem to jeszcze raz i się zgadza "przy pozycji sell zamknięcie realizowane jest po cenie Ask", dopiero początki, jeszcze daleka droga przed mną :)..A co do tej lini Ask, powinna być włączona, czy ma to tylko znaczenie dla traderów którzy dokonują transakcji Intraday?

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: AUDUSD problem z TP

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Moim zdaniem zawsze lepiej mieć włączoną, możesz wtedy zobaczyć jak szeroki jest spread, czasem może być tak wysoki, że nawet granie na wyższych interwałach jest nieopłacalne. Możesz też wtedy określić, które instrumenty mają lepszy stosunek spreadu do zmienności.

koocek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2016, 17:34

Re: AUDUSD problem z TP

Nieprzeczytany post autor: koocek »

Dlatego tak ważne dla ludzkości sa fora internetowe :)..Warte zapamiętania "lina ASK pozwala określić które instrumenty mają lepszy stosunek spreadu do zmienności". Dzięki Pablo90

ODPOWIEDZ