TYLKO Analiza Techniczna - E/U MIKI

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
whitefox
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 21 sie 2012, 22:49

Re: TYLKO Analiza Techniczna - E/U MIKI

Nieprzeczytany post autor: whitefox »

mikiFX pisze:
whitefox pisze:Hej, masz podobny styl do mojego :) filtrujesz te świece przenikania? np. RSI, MACD? strefą wyprzedania, wykupienia? Pozdrawiam, będę zaglądał :)
Tak, świeca spadkowa czy wzrostowa ma swoje odczyty na wskaźnikach np. wskaźniku siły trendu, ruchu czy tym opartym o średnie. Odczyty potwierdzają czy negują dany ruch, tak w większym uproszczeniu.

Uciekam na kilka godzin, ale na wzrosty na e/u się nie zanosi, na h1, nie ma jak na razie najmniejszych oznak do kupna, lokalne wsparcie leży na 1.1219
Pozdrawiam

No to ciekawie się zapowiada :) jeżeli ktoś jeszcze wszedł na 11 tak jak pisałeś, to dzisiaj ma szansę na figurę :D

mikiFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 223
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:05

Re: TYLKO Analiza Techniczna - E/U MIKI

Nieprzeczytany post autor: mikiFX »

Przez noc, nie pojawiła się żadna świeca na H1 ze wskazaniem na ewentualną korektę wzrostową. Obowiązuje więc S. Pozdrawiam

P.S Będę starał się dopisać jak sygnał zobaczę, do korekty chodź dziś mój czas będzie bardzo ograniczony
Umysł techniczny to taki, który da się zdefiniować matematycznie.

mikiFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 223
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:05

Re: TYLKO Analiza Techniczna - E/U MIKI

Nieprzeczytany post autor: mikiFX »

Nie ma nadal żadnych objawów korekty L na H1, kolejne dołki wkrótce, obowiązuje S, dwie zielone świece h1 z 8 i 9 rano nie mają odpowiednich odczytów aby kwalifikować je jako prowzrostowe
Umysł techniczny to taki, który da się zdefiniować matematycznie.

Mpapiez

Re: TYLKO Analiza Techniczna - E/U MIKI

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

mikiFX pisze:Nie ma nadal żadnych objawów korekty L na H1, kolejne dołki wkrótce, obowiązuje S, dwie zielone świece h1 z 8 i 9 rano nie mają odpowiednich odczytów aby kwalifikować je jako prowzrostowe
Panie "techniczny", a co powiesz na młot na H4 ? Czy go jeszcze nie widzisz ?
A drugie pytanie, szansa na jakieś screeny jest ?

mikiFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 223
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:05

Re: TYLKO Analiza Techniczna - E/U MIKI

Nieprzeczytany post autor: mikiFX »

Mpapiez pisze:
mikiFX pisze:Nie ma nadal żadnych objawów korekty L na H1, kolejne dołki wkrótce, obowiązuje S, dwie zielone świece h1 z 8 i 9 rano nie mają odpowiednich odczytów aby kwalifikować je jako prowzrostowe
Panie "techniczny", a co powiesz na młot na H4 ? Czy go jeszcze nie widzisz ?
A drugie pytanie, szansa na jakieś screeny jest ?
Zmienia mi się odczyt, pojawiła się świeca z odczytem wzrostu korekcyjnego na h1, to ta co zamknie się o 11, podejrzewam ze 12 minut nie stanie się katastrofa,

wsparcie h1 określam na 1.1170 i tam ustawiam oczekujące L ne edku, powinna być korekta te 20parę pips z mniejszych TF, wydaje się że nadchodząca sesja USA będzie sesją umocnienia euro
Umysł techniczny to taki, który da się zdefiniować matematycznie.

mikiFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 223
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:05

Re: TYLKO Analiza Techniczna - E/U MIKI

Nieprzeczytany post autor: mikiFX »

Screeny tak, a jaki? Bo ja działam na kilku wskaźnikach, plus mój autorski, o którym pisałem na wstępie, na początek chciałbym to uprościć i skoncentrować na wyznaczaniu kierunku, ale jak ktoś zada pytanie konkretne to pewnie,

Ja klasyfikuję świece nie na podstawie ogólnodostępnych form a filtracji poprzez wskaźniki, wcześniej było pisane w dyskusji z Foxem

Tak masz rację jest młot, ale czy zgadzasz się z moim wejściem na poziomie 1.1170?

Pozdrawiam
Umysł techniczny to taki, który da się zdefiniować matematycznie.

Mpapiez

Re: TYLKO Analiza Techniczna - E/U MIKI

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

mikiFX pisze:Screeny tak, a jaki? Bo ja działam na kilku wskaźnikach, plus mój autorski, o którym pisałem na wstępie, na początek chciałbym to uprościć i skoncentrować na wyznaczaniu kierunku, ale jak ktoś zada pytanie konkretne to pewnie,

Ja klasyfikuję świece nie na podstawie ogólnodostępnych form a filtracji poprzez wskaźniki, wcześniej było pisane w dyskusji z Foxem

Tak masz rację jest młot, ale czy zgadzasz się z moim wejściem na poziomie 1.1170?

Pozdrawiam
Zgadzam się z twoim wejściem. Z mojej metody tradingu wypada to akurat na 1.1175.
W zasadzie mój sys już daje sygnał na longi, ze SL poniżej ostatniego dołka.

Co do screena - lubie oglądać obrazki, albo inaczej mówiać, lubie patrzeć czyimiś oczami na wykres czytając journal danej osoby. Jeżeli jest to twoja autorska metoda i nie chcesz jej pokazywać - nie ma problemu, to twoja prywatna sprawa.

Mpapiez

Re: TYLKO Analiza Techniczna - E/U MIKI

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

U mnie to tak wyglada.
Sygnał na kupno ze średnich już jest (średnia świeci na zielono), okragły poziom jest i świece już są :).
Buy limit sobie czeka z okrąglaka na realizacje.

Jeżeli wyjdą górą bez cofki, to będzie trzeba poźniej z ręki wejść.

Ps. Zlecenie mi już weszło. Tobie też raczej powinno. SL - 1.1125 (półka niżej). TP 1.1275.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mikiFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 223
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:05

Re: TYLKO Analiza Techniczna - E/U MIKI

Nieprzeczytany post autor: mikiFX »

Weszłem na 1.1162, odsyłam na wątek DT, przeanalizuję Twoje wykresy i napiszę.
Ja nie czuję się poniżej H1 i możliwe że mi się po prostu udało to wejście.
Zabieram się do analizy co wkleiłeś. Pozdrawiam
Umysł techniczny to taki, który da się zdefiniować matematycznie.

Mpapiez

Re: TYLKO Analiza Techniczna - E/U MIKI

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

mikiFX pisze:Weszłem na 1.1162, odsyłam na wątek DT, przeanalizuję Twoje wykresy i napiszę.
Ja nie czuję się poniżej H1 i możliwe że mi się po prostu udało to wejście.
Zabieram się do analizy co wkleiłeś. Pozdrawiam
Wszedłeś 13 pipsów lepiej niż ja :)...
Ja generalnie najpierw patrze na goły wykres na H4 z tymi okrągłymi poziomami które mam zaznaczone.
Dopiero później szukając wejścia schodzę na M30 i M5 i na tym interwałach mam średnią, defacto zbudowaną z dwóch średnich i od ich położenia zależy kolor mojej średniej (sygnał S/L).

Póki co to "nasze" wejście nie wygląda źle. Jeżeli 1.1150 puści to czasem może dojść do 1.1125, z tym że dla mnie to będzie oznaczać SL :).

Popatrz na aktualną H4. Niby wygląda spadkowo, ale ostatnio zauważyłem że przekręcają H4 w ostatniej godzinie.
Analogicznie H4 na USD/JPY "aktualnie" wygląda wzrostowo - moim zdaniem ubieranie frajerów :). Zwłaszcza na H4 ładnie to widać (poprzednią świece).

ODPOWIEDZ