[Dow Jones] Analizy, prognozy

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
xenost
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2007, 22:53

Nieprzeczytany post autor: xenost »

04.04.08 można było wyciągnąć przynajmniej 250 pipsów, co czyni ten instrument b. atrakcyjnym. Polecam - jest godny zainteresowania.

xenost
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2007, 22:53

Nieprzeczytany post autor: xenost »

Instrument znajduje się od początku roku w kanale 11637-12953 będąc teraz prawie w jego środku 12327.
Moja prognoza:
Powinien teraz zejść przynajmniej do 12094, a może nawet do dolnej linii wstęgi bollingera 11980.

artktos
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:53

Nieprzeczytany post autor: artktos »

Właściwie to trudno coś prognozować. Jest sezon publikacji wyników finansowych spółek, więc mogą być dość duże wahania indeksu (jak dziś po winikach Google'a). Tak, czy inaczej dziś dotarliśmy do linii średnioterminowego trendu spadkowego i tam wzrost się zatrzymał. Myślę, że czeka nas kilka dni w trendzie bocznym, z niewielkim naruszeniem linii trendu (nie sądzę, aby indeks wybił się powyżej 13000), a następnie spadki do poziomu 11800-12100 (okolice linii długoterminowego trendu wzrostowego i 50% zniesienia ostatniej fali hossy).
Opieram swoje przekonanie na spodziewanych słabych wynikach spółek- w końcu jeśli mamy w USA recesję w skali makro, to powinno się to potwierdzić również na mniejszą skalę.

xenost
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2007, 22:53

Nieprzeczytany post autor: xenost »

Dzisiejsze otwarcie wskazuje na małą korektę w ruchu na północ, gdzie prognozuję zatrzymanie gdzieś w okolicach 13218,tj.61,8% znies. Fibo. Pytanie tylko, czy pozostałe wyniki spółek na to pozwolą-zobaczymy.

xenost
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2007, 22:53

Nieprzeczytany post autor: xenost »

Mamy już 50% zn. Fibo odrobione i nadal podtrzymuję dojście tego instrumentu przynajmniej do 13218-61,8% zn. Fibo.Piątek dał wyciągnąć ponad 300 pipsów-niezły zastrzyk.

xenost
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2007, 22:53

Nieprzeczytany post autor: xenost »

Komentaż z ostatniej sesji chyba zbędny, ponieważ każdy wie jakie było otwarcie na tym instrumencie po ogłoszeniu danych o 14,30, a gdzie się znalazł po pięciu godzinach.
Moja prognoza na najbliższy tydzień - przebicie 13218-61,8%zn. fibo +150 pips wyżej. :D :)

xenost
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2007, 22:53

Nieprzeczytany post autor: xenost »

13132 tuż pod 61,8 % zn. fibo i jak widać to wszystko na co było stać kupujących(wzrostowa piątka w tym czwórka trzystopniowa na D1)-teraz widzę trójkę spadkową do okolic 12241-23,6% zn. fibo.

xenost
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2007, 22:53

Nieprzeczytany post autor: xenost »

Prognozę podtrzymuję,MA 100-12707 okazała się zbyt silnym oporem,by przejść ją na stałe.Przebicie wsparcia na 12440 spełni wykonanie fali C.
Trójka spadkowa przed nami.

Awatar użytkownika
pietra997
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:00

Nieprzeczytany post autor: pietra997 »

dawno nikt tu nie pisal, trzeba troche ozywic:)

a wiec, szczerze to nie jestem do konca pewnien co bedzie dzialo sie w ciagu najblizszych sesji ale bardziej jestem sklonny do spadkow niz do wzrostow, chociaz AT przemawia i za tym i za wzrostami.

jak widzimi na rys. narysowalem sobie taki maly kanal, jak widac jest on wzrostowy jak narazie, wydaje mi sie ze wykres dazy do granicy (pkt.2) i teraz kwestia mysle danych z USA ktore musza pomoc w przebiciu kanalu, wykres od 2 dni stara sie przebic na stale poziom 12300 pkt ale ciezko ztym walczy i mysle ze jutrzejszy dzien nie pomoze w tym (chyba ze dane okaza sie bardzo dobre)
pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pietra997
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:00

Nieprzeczytany post autor: pietra997 »

tak sobie dzisiaj patrze i wpadla mi pewna mysl ze moze tworzy nam sie pseudo RGR, wiem ze wystepuje najczesciej w trendzie wzrostowym ale zaczyna to juz powoli przypominac, juz druga sesje walczy aby przebic narysowana przeze mnie linie i mysle ze jezeli nie przebije jej jutro, to mozemy oczekiwac wzrostow na najblizszych sesjach, jutro nie ma zadncyh istotnych danych makro w usa wiec rynek bedzie sie poruszac na spekulacjach ;]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ