Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 29 kwie 2017, 07:20     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
  • Autor
  • Wiadomość

spainfx

Bywalec

Bywalec

afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post08 mar 2017, 15:35

Witam wszystkich na forum. Zakładam nowy temat w związku z rozpoczęciem działalności publicznej i pro bono na rzecz przywrócenia ładu i porządku na polskim rynku forex.
Jak zapewne większość z was pamięta, padłem ofiarą afery gospodarczej TMS Brokers w Czarny Czwartek 15 01 2015 r. Ze sprawy tej udało mi się połowicznie wyjść obronną ręką dzięki mojemu zaangażowaniu i wsparciu wielu osób dobrej woli. Moja walka trwa już ponad 2 lata, ale widzę, że perspektywa globalnego i ostatecznego rozwiązania sprawy TMS jest coraz bliższa.
Dzisiaj oficjalnie rozpoczynamy wspólną walkę. Jej pierwszym etapem będzie wyjaśnienie afery 15 01 2015 r. w TMS Brokers.
Wszystkie osoby poszkodowane, mające ważne informacje lub pragnące udzielić mi pomocy zawsze są mile widziane. Zapraszam was do kontaktu i komentowania.
Niedługo sformalizujemy naszą działalność, o czym niebawem powiadomię

Spainfx
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

• Pochwały: 66

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post08 mar 2017, 16:20

Cześć,

Polecam dać info także w tym wątku, który na pewno wiele osób dalej obserwuje, a samą dyskusję prowadzić w nowym.
czarny-czwartek-na-franku-15-01-2015-a-zachowanie-brokerow-t26220.html

Z tego co mi się obiło o uszy to była już zawarta jakaś (?) ugoda. Na czym ostatecznie stanęło? Możesz napisać jak obecnie wygląda sytuacja? Może być w skrócie ;).
- RABATY u brokerów ECN, STP, MTF
- Forex Club Tools
- Program Podatek
FOREX CLUB
- Tickmill (-10%) - Vipro Markets (-10%) - XTB (CASHBACK) - InterTrader (-10%) - Dukascopy (-20%) - LMAX (-20%) - FxPro

Zapraszamy do kontaktu - www w profilu

spainfx

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post09 mar 2017, 22:11

cześć
rozumiem, zamieściłem oddzielnego posta gdyż nie chodzi mi tylko czarny czwartek ale ogólnie o działalność publiczną przeciwko nieuczciwym brokerom. Nie chciałem by ta informacja "utopiła się" w powodzi innych, pod linkiem który podałeś, moderatorze

sytuacja wyglądała tak: w następstwie działań brokera (arbitralnego unieważnienia CZEŚCI transakcji ktore zawarłem) , zamiast zysku na moim koncie nie tylko stracilem trzymane tam pieniądze, ale powstał debet.
Dzięki wysiłkom moim i zaprzyjaźnionej kancelarii prawnej, w następstwie ugody sądowej z TMS anulowano mi debet (na ktorego istnienie nie wyrazalem od poczatku zgody). Pozostaje teraz druga kwestia, kwestia środków ktore mialem na rachunku w dniu 1.01.2015 oraz ZYSKU ktory wypracowałem zakladając "zwycięskie" pozycje, ktorych po dwoch dniach broker arbitralnie nie uznał.

założyłem oddzielny wątek bo sukcesywnie chcę informować o tym jak wygląda sytuacja oraz o działalności którą podjąłem ja i inne osoby żeby na przyszłość taka sytuacja się nie powtórzyła.
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

• Pochwały: 66

Nieprzeczytany post10 mar 2017, 11:05

spainfx pisze:cześć
rozumiem, zamieściłem oddzielnego posta gdyż nie chodzi mi tylko czarny czwartek ale ogólnie o działalność publiczną przeciwko nieuczciwym brokerom. Nie chciałem by ta informacja "utopiła się" w powodzi innych, pod linkiem który podałeś, moderatorze

Absolutnie. Ale w tamtym temacie udzielało się wiele osób, które mają włączone powiadomienia mailowe o nowej odpowiedzi w wątku. Dzięki temu dotrzesz do większej grupy osób - wystarczy powiadomić ich o założeniu tego tematu.
spainfx pisze:sytuacja wyglądała tak: w następstwie działań brokera (arbitralnego unieważnienia CZEŚCI transakcji ktore zawarłem) , zamiast zysku na moim koncie nie tylko stracilem trzymane tam pieniądze, ale powstał debet.
Dzięki wysiłkom moim i zaprzyjaźnionej kancelarii prawnej, w następstwie ugody sądowej z TMS anulowano mi debet (na ktorego istnienie nie wyrazalem od poczatku zgody). Pozostaje teraz druga kwestia, kwestia środków ktore mialem na rachunku w dniu 1.01.2015 oraz ZYSKU ktory wypracowałem zakladając "zwycięskie" pozycje, ktorych po dwoch dniach broker arbitralnie nie uznał.

założyłem oddzielny wątek bo sukcesywnie chcę informować o tym jak wygląda sytuacja oraz o działalności którą podjąłem ja i inne osoby żeby na przyszłość taka sytuacja się nie powtórzyła.

Jeśli to nie tajemnica... O jakim rzędzie wielkości mówimy? Zarówno o debecie, jak i o zysku.
- RABATY u brokerów ECN, STP, MTF
- Forex Club Tools
- Program Podatek
FOREX CLUB
- Tickmill (-10%) - Vipro Markets (-10%) - XTB (CASHBACK) - InterTrader (-10%) - Dukascopy (-20%) - LMAX (-20%) - FxPro

Zapraszamy do kontaktu - www w profilu

spainfx

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post10 mar 2017, 14:17

raposo pisze:
spainfx pisze:cześć

Absolutnie. Ale w tamtym temacie udzielało się wiele osób, które mają włączone powiadomienia mailowe o nowej odpowiedzi w wątku. Dzięki temu dotrzesz do większej grupy osób - wystarczy powiadomić ich o założeniu tego tematu.
spainfx pisze:sytuacja wyglądała tak: w następstwie działań brokera (arbitralnego unieważnienia CZEŚCI transakcji ktore zawarłem) , zamiast zysku na moim koncie nie tylko stracilem trzymane tam pieniądze, ale powstał debet.

Jeśli to nie tajemnica... O jakim rzędzie wielkości mówimy? Zarówno o debecie, jak i o zysku.

Witam
dobrze, przed chwilą zgodnie z sugestią napisałem post na forum zalinkowanym przez Ciebie, moderatorze odnośnie czarnego czwartku i brokerów, proszę o publikację.

aha, przepraszam poprawk: nie doszlo do ugody, Broker poddał się i umorzył mi po prostu debet.

rząd wielkości to nie tajemnica, chodzi o wypracowaną kwotę zysku pięciocyfrową zamiast ktorej powstal kilkutysięczny debet.

zresztą zaraz pozwolę sobie zamieścić filmik ze stosownymi informacjami....:)

spainfx

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post10 mar 2017, 14:25

Szanowni Forumowicze,

Sprawa „łowców frajerów” zatacza coraz szersze kręgi. Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu z moim udziałem. Ja i mój prawnik mec. P. Przeździecki wypowiadamy się w programie p. Magdaleny Ogórek „W tyle wizji” na temat działań jednego z brokerów

https://www.youtube.com/watch?v=aAepK6b ... e=youtu.be

dziękujemy serdecznie redaktorom prowadzącym za zajęcie się tą wyjątkowo bulwersującą konsumentów i opinię publiczną sprawą!

Pozdrawiam
Spainfx
Awatar użytkownika

kupidyn

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post10 mar 2017, 16:16

jak takie umorzenie wygląda w kwestii urzędu skarbowego? Musisz zapłacić od tej umorzonej kwoty podatek?

spainfx

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post13 mar 2017, 19:17

kupidyn pisze:jak takie umorzenie wygląda w kwestii urzędu skarbowego? Musisz zapłacić od tej umorzonej kwoty podatek?

[code][/code]

Nie, bo umorzony został debet którego de facto nie powinno być, więc to nie jest przychód. Po prostu Broker cofnął swoją decyzję o naliczeniu debetu.
Awatar użytkownika

MarioDM

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post14 mar 2017, 15:41

spainfx pisze:

Nie, bo umorzony został debet którego de facto nie powinno być, więc to nie jest przychód. Po prostu Broker cofnął swoją decyzję o naliczeniu debetu.

Jeśli ten debet wykazali Ci na picie to była to strata zmniejszająca zyski, a jestem niemal pewien, że tak zrobili. Jeśli go wykazałeś (a powinieneś w zasadzie) to zmniejszyłeś sobie wtedy wysokość podatku i dlatego teraz powinieneś go wykazać jako zysk. Jak rozumiem, dokonałeś podatkowej woltyżerki i nie ująłeś w zeznaniu podatkowym tego debetu.

BTW Nadal nie rozumiem jak ta sprawa się potoczyła. Sądziłem, że TMS umorzył ten debet i oddał zarobioną kasę . To nie było ujęte w jednym pozwie ? Jak sąd to w ogóle rozpatrzył ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.
Awatar użytkownika

kupidyn

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post14 mar 2017, 21:28

W tej rozprawie TMS oskarżał spaina o niezapłaconą kasę, więc sąd mógł tylko oddalić zarzut TMS. Sąd sam z siebie nie dołoży zarzutów do pozwu, tym bardziej na niekorzyść strony, która ten pozew złożyła. Sprawa się zakończyła i wiadomo po niej, że spain nie musi płacić debetu. Tylko tego dotyczył pozew.
Teraz spain musi podać do sądu TMS o wypłatę zysku odddzielnym pozwem, składanym w swoim imieniu.
Następna

Wróć do Forex - dyskusje ogólne