ADX i średnie - czy to normalne ?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Naster666
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2015, 07:30

ADX i średnie - czy to normalne ?

Nieprzeczytany post autor: Naster666 »

Jestem nowy na forum, więc się na początku przywitam.

Witajcie !!!

Forexem zajmuję się kilka miesięcy i ciągle jestem na początku nauki. Gram u jednego brokera przez dedykowaną aplikację webową, przygotowaną przez brokera. Nazwy brokera nie podaje na start aby nie robić zamieszania.
Od niedawna testuję strategię opartą o krzywe kroczące (SMA, EMA) i oscylatory m.in. adx
Prośba o pomoc w wyjaśnieniu pewnego problemu, mianowicie:
ADX
Zauważyłem że krzywe DMI + i DMI- często zmieniają położenie się jeżeli chodzi o ruchy historyczne, dokładniejszy przykład: cen spada, to samo potwierdza ADX czyli DMI- opada i przecina od góry DMI+, kończę transakcję sprzedaży i zaczynam kupować, a po 1-2 minutach widzę, że jednak DMI- nie przecięło DMI+. Załączam screeny wykonane w przeciągu 2-3 min, z zaznaczeniem o co mi chodzi. Pytanie, czy to jest naturalne, czy wada platformy brokera?

Krzywe kroczące:
Nie mam screenów ale objaśnię krótko. Krzywe (zamknięcia) np. na M1 się przecinają, uruchamiam transakcję, a przy następnej świecy pokazuję, że tego przecięcia nie było. Tutaj ponownie pytanie, czy to jest naturalne, czy wada platformy brokera?

Dzięki za pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: ADX i średnie - czy to normalne ?

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

To co opisujesz wielu uważa za repaint, lecz repaintem nie jest w rzeczy samej.
Takie zachowanie oscylatora wynika z samego algorytmu, który bazuje na aktualnym min/max oraz min/max poprzednim. Stąd wniosek, że dopóki aktualna świeca się nie zamknie dopuszczalna jest zmiana DM+ i DM- względem siebie.
Więcej plus algorytm w excel tutaj: http://stockcharts.com/school/doku.php? ... _index_adx
Moja rada: stawiaj tą pionową linię na poprzedniej świecy i względem takiego wskazania oscylatora podejmuj decyzje inwestycyjne.
Pozdr. RS

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: ADX i średnie - czy to normalne ?

Nieprzeczytany post autor: personov »

Cały algorytm tych wskaźników opiera się o ceny zamknięcia świecy. Logicznym jest więc, że dopóki świeca się nie zamknie - wartości te zmieniają się.
Repaintowanie wskaźnika to zmiana całego układu linii w miarę upływu czasu ( w Twoim przypadku to wartości tylko na ostatniej świecy ).
Solą życia jest kasa.

Naster666
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2015, 07:30

Re: ADX i średnie - czy to normalne ?

Nieprzeczytany post autor: Naster666 »

Dzięki za pomoc, ale muszę sprawdzić czy to nie dotyczy czasem większego zakresu czasowego. Ponieważ przy średnich zmienia się położenie linii przy ostatnich 2-3 świecach. A może mi od patrzenia na te średnie już się coś przestawia :)

Czy repaintowanie jest naturalne?

-- Dodano: 07 wrz 2015, 12:09 --

Załączam przykładowe zdjęcia, ADX zmienia położenie w zakresie kilku ostatnich sesji, na M15 to całkiem sporo i problematyczne dla strategii którą ustalam.

Ponownie to samo pytanie, czy to naturalne że oscylatory zmieniają położenie w zakresie większym niż 1 sesja historyczna?

PS: foto 1 tykonane o 12:47, foto 2 o 13:00
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: ADX i średnie - czy to normalne ?

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Średnie dopasowują się do nowej świecy. Używam 5-okresowej ,która potrafi się nieźle rozciągnąć przy dużych ruchach, przez co bezpieczniej otwierać pozycję po dwóch zamkniętych świecach. W przypadku dużych świec po prostu nie wchodzę na rynek, ponieważ sygnał może być wtedy mało wiarygodny a stop ogromny.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ